Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

tşkler bilmiyordum hülya hnm ama zirveogsb.com da sınav soruları diye girince 2010 dan bu yana yapılmış sınavlar ve iptaller vs yazmakta. her sınavda 1-2 tane soru iptali ve veya değişikliği mevcut. resmi olarak çsgb tarafından açıklanmış olanlar bunlar... bakalım ne kadar itiraz olacak ne kadarına ok verecekler yine de...

2. hülya turgut

hülya turgut TÜİSAG Üyesi

EVet haklisiniz.isyeri hekimliginde pek fazla iptal olmamis.ancak is guvenligi uzmanligi sinavinda her sinavda onlarca soru iptal edilmis.bizde neden olmasin anlaminda yazmistim.bazi arkadadlar coksoru goze batar kisitlayalim dedikler icin belirttim.umidimizi kaybetmeyelim anlaminda :)

3. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

ok hülya hnm art niyetli yazmadım sanal ortam yanlış anlaşılınabilir. ben sadece altını net olarak bilimsel veri-kitap vs lerle yani delillerle ortaya koyduklarımızı alalım dedim. yada ben itirazımı o şekilde yapacağım...şahsi kanaatimdir kimseyi bağlamaz...

4. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

a 78 de meslek hastalığı sigortalı kişilerin hastalığıdır demiş. ne düşünüyorsunuz ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mehmet Özarı

Mehmet Özarı TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim baktığım kaynaklarda fizik ve kimyadan bahsetmiyor.(fiziksel bolca geçiyor)diyelim ki soruyu hazırlayan süper arkadaş öyle düşündü.soru şu:
    ergonomi ile ilgili çalışmalarda aşağıda belirtilen bilim ve uygulama alanlarından yararlanılır.bu konuda aşağıdaki seçeneklerden hangisi yanlıştır? bazı bilim ve uygulama alanlarından yararlanılır diye sormalıydı bence
    sorunun ana cümlesine göre hepsi doğru :)))

6. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

a 99da demişki işsağlığı ve güvenliği uzmanı iş sağlığı ve güvenliği alanında bakanlıkça yetkilendirilmiş felan. iş güvenliği uzmanı iş sağlığı alanında sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmez. sadece iş güvenliği alanında yetkilendirilir. yoksa onlarda aynı zamanda işyeri hekimi olabilirlerdi . yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama soru hatalı gibi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

b65 te d şıkkı neden yanlış zaten en yakın birime bildirmek zorunda

8. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

çsgb ye bildirecekler yanlış denmiş d şıkkında işverene önce bildirilebilir ok...bu tez biraz zayıf ama yanlış yaptım c yi işaretledim ben: toplantı - seminere katılabilirler şıkkında yılda 5 günü geçmemek kaydıyla denmesi gerekiyordu bnce...

9. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

yani 2 şık da işaretlenebilir doğru kabul edilebilir mi acaba diye ilk zamanlarda aklıma gelen bir soruydu...

10. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

şu an kafam çok karışık yeni konu da açılmıyor.
    YENİ KONU AÇAMIYORUM MAALESEF. a grubu 2. soru GSMH demş açılımını yapmamış. iptal olur mu?

11. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

sorular ve şıkları yoruma çok açık ve eksik özensiz hazırlanmış.

12. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

çok güzel bi tesbit
    bencede o kdar kısa sürede soruyu ne yönde yorumlayacagımızımı düşünücektik yani ? açıkça neyi sormak istiyorsan sor degilmi. bence işverene bildirmekle ugraşmak yerine en yakın çsgbye baglı birime bildirmesi daha dogru

13. Mehmet Özarı

Mehmet Özarı TÜİSAG Üyesi

Koruyucu donanimlarda AT uygunluk beyani diye sormus. Şiklarda AB diye kisaltmiş acaba bundan bisey cikar mi?

14. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

düşük ihtimal çıkabilir. ama itiraz et bence çünkü çok fazla itiraz edilecek soruda yok. belki kabul görülür. ayrıca AT çok kaba . valla ilk AT gördüm aklıma koşan at geldi ne yalan söyliyim :D

15. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşın dediği gibi iptal edilme ihtimali güçlü galiba

16. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

su ile ilgili soruyu yanlış yapanlar bence itiraz etmeli. kadında suyun erkeğe göre az olmasının iş saglıgı ve güvenliğiyle herhangibir ilişkisi olduğunu aranızda söyleyebilecek varmı ? ona bakarsan sorulacak bi sürü fizyolojik şey var. soruda kadınlarda menstruasyon kanaması normalde 15 günden fazla görülür deseydi o soruyuda biz yanlış yapsaydık aa evet gerçektende aslında 2-7 gün görülüyormuşmu diyecektik . neyse yanlış yapmışım mı diyecektik . ben ergonomi sorusuna itiraz edicem. bide belirttigim diger sorulardada edebilirim

17. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ilgilenen olursa ben 5 tane soru için itiraz dilekçe örneğine birşeyler karaladım, bu konuda eklemek isteyen eleştirmek isteyen feyz almak isteyen ;) olursa bakmasını bende çok isterim özellikle eleştirileriniz vereceğimiz itirazları daha iyi yapması anlamında olumlu katkı sağlayacaktır.

Ekli Dosyalar:

18. HAKAN CEM YAGLİ

HAKAN CEM YAGLİ TÜİSAG Üyesi

A kitapçığının 34. Sorusunun d şıkkı doğruysa, 74. Sorunun c şıkkı da dogrudur. Bu soruya daitiraz edelim. Birbiri ile çelişen iki şık mevcut

19. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

hüseyin bence etik ilkeler konusunda şöyle bişey eklenebilir; etik ilkeler sözleşmeye konmazsa etik davranılmayacakmıdır? etik olmak sözleşmeye girmemelidir.zaten madde olarak sözleşmeye konmadan etik olunmalıdır değil mi? falan gibi...

20. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

soru no kısmına A 59 demeli bence bunlar anlamaz oni

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica