Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

ayrıca kargoda yarın saat 17.00 a kadar ulaştımı sorun yok.hatta sınavın soruları 23 aralık 2013 saat 14.00 civarında açıklandığı gözönüne alındığında sürenin ertesi güne sarkma ihtimalide var.ama herkes yarın 17.00 da ulaşacak şekilde yollasın

2. seda kılıç

seda kılıç TÜİSAG Üyesi

ilk sayfa soru sayısını yazın cüneyt bey

3. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

hüseyin ve Cüneyt bey dilekçelerinizi farklı kaydederek kendime özelleştiremiyorum...drhakandede@gmail.com a atarmısınız ltf çok teşekkürler...
    kadmiyum ve ısı yoğunluğunu , en geç 5 yılda bir muayene yaparları da ekleyelim bence...

4. HAKAN CEM YAGLİ

HAKAN CEM YAGLİ TÜİSAG Üyesi

34. Meslek hastalıkları ile ilgili olarak aşağıdaki önermelerden hangisi yanlıştır ?.

d) Meslek hastalıkları tanısı koyma yetkisi meslek hastalıkları hastanelerinde, kamu eğitim hastanelerinde ve kamu üniversite hastanelerinde çalışan uzman hekimlere verilmiştir.

Bu soruda (d) şıkkı doğru kabul edilmiştir.

79. Sosyal sigortalar ve Genel sağlık sigortası kanununa göre meslek hastalığı tanısı ile ilgili kesin kararın verilmesi konusunda aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur.

c) Üniversite hastanelerindeki ilgili uzman hekimler bu konuda kesin karar vermeye yetkilidir.

Şıkkı yanlış kabul edilmiş.

B şıkkında Sosyal Sigorta Sağlık Kurulu denilmiş. Ama böyle bir kurul yok. Olan kurulun ismi

Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu dur. Yüksek lafı kullanılmayan hiçbir kanun ve yönetmelik yoktur. Yüksek lafı olmadığı için bu şıkkı işaretlemedim. 34. Sorunun d şıkkına istinaden ,79. Sorunun c şıkkını doğru olarak işaretledim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

kargodan gönderiliyor mu?

6. HAKAN CEM YAGLİ

34. Meslek hastalıkları ile ilgili olarak aşağıdaki önermelerden hangisi yanlıştır ?.

d) Meslek hastalıkları tanısı koyma yetkisi meslek hastalıkları hastanelerinde, kamu eğitim hastanelerinde ve kamu üniversite hastanelerinde çalışan uzman hekimlere verilmiştir.

Bu soruda (d) şıkkı doğru kabul edilmiştir.

79. Sosyal sigortalar ve Genel sağlık sigortası kanununa göre meslek hastalığı tanısı ile ilgili kesin kararın verilmesi konusunda aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur.

c) Üniversite hastanelerindeki ilgili uzman hekimler bu konuda kesin karar vermeye yetkilidir.

Şıkkı yanlış kabul edilmiş.

B şıkkında Sosyal Sigorta Sağlık Kurulu denilmiş. Ama böyle bir kurul yok. Olan kurulun ismi

Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu dur. Yüksek lafı kullanılmayan hiçbir kanun ve yönetmelik yoktur. Yüksek lafı olmadığı için bu şıkkı işaretlemedim. 34. Sorunun d şıkkına istinaden ,79. Sorunun c şıkkını doğru olarak işaretledim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. HAKAN CEM YAGLİ

bu soruyuda ekleyelim arkadaşlar

8. HAKAN CEM YAGLİ

a kitapçığı olduğunu ekleyeyim

9. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

itirazlar elden bizzat bakanlığa oluyor diye biliyorum

10. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

Haklısın ama öyle bir şık yok, şık Kadmiyun olarak konulmuş, Kadmiyum olarak konmamış ;)

11. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

evet gönderiliyor ama yetişecek şekilde.Konuştuğum ilgililer ne kadar çok dilekçe olursa o kadar önemsiyorlar dedi.

12. Hüseyin ünübol

Valla ben de o konuda şüpheliyim, kargoya vereceğiz ama adamlar ya kabul etmezse, ya da sümen altı yaparsa ?::-((

13. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

hüseyin kardeşim bana mail atarmısın dilekçeni buradan bir türlü alamıyorum bi sıkıntı var Office progr da...

14. Hüseyin ünübol

15. HAKAN CEM YAGLİ

kadmiyum un (n) yerine (m) sini tartışan arkadaşlar neden sosyal sigortalar sağlık kurulunda (yüksek) lafının tamamen eksikliğine neden yorum yapmıyorlar

16. serdar izzet göknur

serdar izzet göknur TÜİSAG Üyesi

ASBEST KESİN İPTAL,,NÖROPARİ VE ISI YOĞUNLUĞU(YORGUNLUĞU) MUTEMEL

17. Hüseyin ünübol

Hocam haklısın buna katılıyorum, aslında bunu öncesine söyleseydin üzerine eklemek isterdim, ama postaladım, aslında o soruyla ilgilendim ama yazım hatasından yola çıkmamıştım?

18. HAKAN CEM YAGLİ

dün gece söyledim ancak 34 ve 79. soru yerine yanlışlıkla 34 ve 74 yazmışım.

19. Bekir Kataş

Bekir Kataş TÜİSAG Üyesi

Ziraat bankasindayim oradan kargoya 3 soru ya itiraz ettim nöropari,asbest,etik haydi hayırlısı...

orhan doğan, cüneyt uzunlar ve Hüseyin ünübol bu yazıya teşekkür etti.
  20. serdar izzet göknur

serdar izzet göknur TÜİSAG Üyesi

NÖROPARİ VE ASPEST KESİN DİYE DÜŞÜNÜYORUM BENEDE YOLADIM

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica