Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

8 soru
    1.Asbest
    2.Kadmiyum
    3.Filedelfiya
    4.İş yeri hekimi sözleşmesine etik kurallar koymalı
    5.Kantitatif soru ayrıt
    6.Sorumlu müdür
    7.Il sağlığı güvenliği kültürü sorusu- üst yönetimin güvenliğe öncelik vermesi cümlesi
    8. Nöropari
    Herkese hayırlı olmasını diliyorum inşallah

mlmn21 ve orhan doğan bu yazıya teşekkür etti.
  2. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

bende yarın elden vereceğim.buradan 3 arkadaş ayrı ayrı dilekçe verecek.emeği geçen arkadaşlara teşekkür.herkes inşallah geçer. Ayrıca bir sorum var.sınav hakkı ne kadar.2 idi o kalktı diyorlar

mlmn21 bu yazıya teşekkür etti.
  3. pelingizmo35

pelingizmo35 TÜİSAG Üyesi

KATILIYORUM..

4. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

Sıcakta çalıma ile ilgili soruda yanlışı soruyordu. D şıkkı yanlış kabul edilen ,bu yanlış gerçekten. Ama C şıkkı da yanlış çünkü "sıcakta çalışanlarda dinlenme araları kısaltılır" diyor, bu ifade de kesin yanlış. Dolayısı ile 2 tane yanlış şık var ve bu iki şıkkı işaretleyenler de doğru yapmış kabul edilmeli. Bence bu soru da kesin itiraz edilmesi gereken sorulardan......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

A kitapcığı 8 nolu soru

6. Hüseyin ünübol

Arkadaslar itiraz edilmesini istediğiniz soruları, kendiniz yapamıyorsanız bile sorulabilecek şekilde yazarak gruba koyarsanız henüz itirazını yapmamış arkadaşlar direk koyabilir diye düşünüyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. HAKAN CEM YAGLİ

HAKAN CEM YAGLİ TÜİSAG Üyesi

34. Meslek hastalıkları ile ilgili olarak aşağıdaki önermelerden hangisi yanlıştır ?.

d) Meslek hastalıkları tanısı koyma yetkisi meslek hastalıkları hastanelerinde, kamu eğitim hastanelerinde ve kamu üniversite hastanelerinde çalışan uzman hekimlere verilmiştir.

Bu soruda (d) şıkkı doğru kabul edilmiştir.

79. Sosyal sigortalar ve Genel sağlık sigortası kanununa göre meslek hastalığı tanısı ile ilgili kesin kararın verilmesi konusunda aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur.

c) Üniversite hastanelerindeki ilgili uzman hekimler bu konuda kesin karar vermeye yetkilidir.

Şıkkı yanlış kabul edilmiş.

B şıkkında Sosyal Sigorta Sağlık Kurulu denilmiş. Ama böyle bir kurul yok. Olan kurulun ismi

Sosyal Sigorta Yüksek Sağlık Kurulu dur. Yüksek lafı kullanılmayan hiçbir kanunve yönetmelik yoktur. Yüksek lafı olmadığı için bu şıkkı işaretlemedim. 34. Sorunun d şıkkına istinaden ,79. Sorunun c şıkkını doğru olarak işaretledim.

8. Bekir Kataş

Bekir Kataş TÜİSAG Üyesi

Eşimde is güvenliğine girdi kadere bakki ikimizde 69 da kaldık şimdi kargoya verdik itirazları Allah hepimizin yardımcısı olsun çekilecek dert degil.....

9. serdar izzet göknur

serdar izzet göknur TÜİSAG Üyesi

ASBEST VE NÖROPARİ KESİN GİBİ 68 ALIYORUM GEÇEBİLİRİM:ağlama::ağlama::ağlama::ağlama:

10. emre çelik

emre çelik TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bişey soracam mesela bir soru iptal edildi diyelim sınava giren herkes içinmi iptal olacak . yoksa sadece gönderen kişim için mi geçerli

11. serdar izzet göknur

serdar izzet göknur TÜİSAG Üyesi

arkadaşım HOCALARLA görüştüm 2 soru kesin iptal

12. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 8. soru itiraz son şekli . Başvurmayı düşünenler için hazırladım.

Ekli Dosyalar:

13. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

Tabii esas formatı cüneyt bey den kopyaladım.

14. cüneyt uzunlar

benim itirazımı arkadaşlara yardımcı olsun diye tekrar yayınlıyorum.bunu yollayacağım

Ekli Dosyalar:

15. cüneyt uzunlar

kesinlikle ben AT de açıklama yok diye itiraz ettim.çünkü diğer sorularda açıklamışlar örneğin kişisel koruyucu donanım (KKD) demişler. ama AT ve GSMH de herhangi bir açıklama yok

16. cüneyt uzunlar

buradaki herkes geçecek en az 5 sorunun iptal olacağını tahmin ediyorum bu da onlara ders olacak

17. Ahme BUZDAN

Ahme BUZDAN TÜİSAG Üyesi

BEN ERZİNCANDAYIM YARIN GÖNDERSEM YEİŞİR Mİ

18. Berkay Özdenoğlu

Berkay Özdenoğlu TÜİSAG Üyesi

Eren Hocam, ergonomi belli bilim dallarından yararlanır, bununla ilgili yanlış olan aşağıdakilerden hangisidir diyordu soruda. Aslında soru kökü kafa karıştırıcı. Şıklar daha da karışık. Hangisinin ergonomiyle ilgisi yoktur dese ve Kimya'yı tek şıka koysa daha doğru olurdu. Çünkü cevaptaki Kimya dışındaki bilimler ergonomiye yardımcı. İtiraz edilebilir ama düzeltileceğini sanmıyorum.

19. Hüseyin ünübol

arkadaşlar A kitapçığı 8. soruya bir daha baktığımda (sıcak ortamın getirdiği olumsuz etkilere karşı alınması gereken önlemlerden değildir) dinlenme sürelerinin kısalması şıkkı ki da hakikaten yanlış, bence yönetmelik veya başka birşeyle desteklenmese dahi dinlenme sürelerini kısaltarak adamın acısının hızlıca sonlanmasını sağlayabileceğimizi (öldürerek) anlayabilirler heralde?

mutlaka itiraz edilmesi gereken sorular arasında olması gerekiyor?

ben postalamasaydım arşivime eklerdim ama henüz başvurmayan arkadaşlar için dilerse örneği hazırlamaya başladım birazdan göndereceğim

20. Berkay Özdenoğlu

Berkay Özdenoğlu TÜİSAG Üyesi

Opak görünümü fibrozis oluşturuyor zaten.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica