Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İsmail Yüksekol

İsmail Yüksekol TÜİSAG Üyesi

DİFFÜZ PARANKİMAL AKCİĞER HASTALIKLARININ SINIFLAMASI VE EPİDEMİYOLOJİSİ

Prof. Dr. H. Gül ÖNGEN, Prof. Dr. Benan MÜSELLİM

http://www.toraks.org.tr/uploadFiles/book/file/1362013164351-Makaleler.pdf

Akciğer filminde idiyopatik pulmoner fibrozistekine benzer şekilde alt zonlarda nodüler ve/veya retiküler patern şeklinde parankimal opasiteler görülür

2. İsmail Yüksekol

İsmail Yüksekol TÜİSAG Üyesi

McLoud TC. Conventional radiography in the diagnosis of asbestos-related disease.Radiol Clin North Am. Nov 1992;30(6):1177-89. [Medline].
    The characteristic finding in asbestosis is the presence of small, irregular opacities, usually in the midlung and lower lung zones
    Bu sayfada film örnekleri var: http://emedicine.medscape.com/article/352900-overview

3. Fatma Şağban

Fatma Şağban TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 83.soru yönetmelikde bilgiler doğrulanıyor kitap eski bilgi içeriyor maalesef doğru

4. Fatma Şağban

Fatma Şağban TÜİSAG Üyesi

8.soru için hazır dilekçe örneğinizi inceledim bu soruyu da eklemeniz mümkün mü bulunduğum yerden kargonun yetişmesi imkansız

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

bence de eklersek banko iptal olur,

6. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

sınava 3 sene katılabiliyorsunuz diye kurstan mesaj geldi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mehmet Özarı

Mehmet Özarı TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bende asbest , kadmiyum, ergonomi icin itirazda bulundum.kisisel koruyucularda AT uygunluk beyanina itiraz eden arkadaslarin gerekcelerine baktim.dil kurumunun kisaltma dizininde AT geciyor halen malesef.Fakat bir bilimsel yazida ayni kelime iki farkli kisaltma seklinde kullanilamaz.siklarda AB onaylanmis kurulusu diyor.Ankarada yasiyan durumu kritik olanlar varsa bu gerekce denenebilir.

8. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A-8. soruya itiraz eden olacak mı acaba?

9. hüseyin gülen

hüseyin gülen TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ergonomi ve sicakta calisma sorularina itiraz eden yada edecek olan var mi ? Tam inceleyemedim sanrm sicakta calismaya itiraz edilmis . Ergonimi de yararlanilan bilimler de sacma sapan ne anlatmak istedigi belirsiz bir soruydu cevaplari anlamak sacma eger fizik ten yararlanilmiyorda dier siklarda yanlis yada kimyadan yararlanilmiyorda kinya olan tum sklar yanlis sacmaydi bana gore .

10. gokka34

gokka34 TÜİSAG Üyesi

Benim bildiğim 8.soruya itiraz eden yok

11. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

cüneyt bey ve hakan bey bu 8. soruyu da itirazlarınıza dahil edebilir misiniz?
    zaten genel olarak benim itirazlarım birçok soruyu kapsiyordu
    elinizde kilerden birini 8. soru ile değiştirebilirseniz soru çeşitimiz artmış olabilir.
    bu soru benim doğru ama bariz yanlış bir soru olarak düşündüğüm için peşini bırakmak istemedim
    en azından yanlış olan arkadaşlar varsa faydalı olacağını düşünüyorum

12. kenan ugurlu

kenan ugurlu TÜİSAG Üyesi

Türkiye'nin Onayladığı ILO Sözleşmeleri

·

· 81 No’lu İş Teftişi Sözleşmesi

· 87 No’lu Sendika Özgürlüğü ve Sendikalaşma Hakkının Korunması Sözleşmesi

· 88 No’lu İş ve İşçi Bulma Servisi Kurulması Sözleşmesi

· 92 No'lu Mürettebatin Gemide Barınmasına İlişkin Sözleşme

· 94 No’lu Çalışma Şartları (Kamu Sözleşmeleri) Sözleşmesi

· 95 No’lu Ücretlerin Korunması Sözleşmesi

· 96 No’lu Ücretli İş Bulma Büroları Sözleşmesi (Revize)

· 98 No’lu Örgütlenme ve Toplu Pazarlık Hakkı Sözleşmesi

· 99 No’lu Asgari Ücret Tespit Mekanizması (Tarım) Sözleşmesi

· 100 No’lu Eşit Ücret Sözleşmesi

13. hacı Mahmut YILDIZ

hacı Mahmut YILDIZ TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 33 nolu soru sıcak ortamda çalışanların iş temposunu yavaşlatmak veya istirahat süreleri azaltmak gerekir deniyor. kesinlikle itiraz edilmeli

14. ercan sumer

ercan sumer TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR; Özel risk grubu oluşturmaz sorusunda da Cevap:Evli kişiler diyor
    burda kadınlar da söz konusu olup kadınlar da özel risk gubudur bence BU SORU DA YANLIŞ KESİN

15. hacı Mahmut YILDIZ

b kitapçığı 33 nolu soru sıcak ortamda çalışanların iş temposunu yavaşlatmak veya istirahat süreleri azaltmak gerekir deniyor. kesinlikle itiraz edilmeli

16. hacı Mahmut YILDIZ

17. hacı Mahmut YILDIZ

b kitapçığı 33 nolu soru sıcak ortamda çalışanların iş temposunu yavaşlatmak veya istirahat sürelerini azaltmak gerekir deniyor. kesinlikle itiraz edilmeli

18. hacı Mahmut YILDIZ

b kitapçığı 33 nolu soru sıcak ortamda çalışanların iş temposunu yavaşlatmak veya istirahat sürelerini azaltmak gerekir deniyor. kesinlikle itiraz edilmeli

19. hüseyin gülen

b kitapçığı 33 kesinlikle cevaplı bir sorudur itirazı için ayrıntılı bilimsel kaynağa bile gerek yoktur aslında 0 yani kabul edilebilirlik oranı en yüksek sorulardan biri ankarada olsam bizzat ben itiraz edeceğim ama malesef edemiyorum :(

20. hüseyin gülen

birde toplu olarak hangi sorulara itiraz edildi birisi yazarsa çok sevinirim. ayrı ayrı kişiler itiraz etmiş ama kaç farklı soruya itiraz edildi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica