Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

valla hocam seninle itiraz ettiğimiz sorularda 61-59-14 uyuşuyor diğerleri farklı, zaten diğerlerini yazmıştım gruba, sanırım 12 farklı soru itirazında bulunmuşuz.

2. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

3. cüneyt uzunlar

evet bende asbest,AT, nöropari ve sıcaklık sorularına itiraz ettim.Yusuf beyin itiraz ettiği kaba veri ayrıt çok olumlu.yalnız diğer itirazlarında kaynak göstermemişsin.gerçi çoğu kişi asbestte ortak itiraz etti.onun dışında net 10 soru itirazı var.bunların 2-3 ü iptal edilirse bu forumdaki çoğu kişi sınavı geçecektir

4. Hüseyin ünübol

ben itirazları kursla da paylaştım, bütün itirazlarımın anlamlı ve uygun bir dille ifade edildiğini söylediler, neredeyse 8'ininde anlamlı gerekçeleri olduğunu ama son yorumda nasıl olacağını bilemediklerini söylediler. sonuçta bazı sorularının esasına bazılarının usulüne itirazlar ettik. usulüne olan itirazlarda risk daha fazla tabii..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mmustafaa

mmustafaa TÜİSAG Üyesi

b33 istirahat süresi azaltılması
    b47 güvenliğe öncelik verilmesi
    b84 asbestozis
    b86 nöropari
    b91 ısı yoğunluğu

bu sorulara itiraz ettim ve gönderdim arkdaşlar..mevzuat yada kaynak sunmadım...ama gerekçelerini uygun bir dille yazdım...hepsinden ümitliyim..ne kadar çok gönderirsek o kadar etkili olur diye düşünüyorum..

6. Hüseyin ünübol

valla hocam eline sağlık Birinin B33'e itiraz ettiğini görmek çok sevindirici, Allah razı olsun eline sağlık, diğerlerine bende itiraz ettim, o konuda mümkün olduğunca gerekçe sunmaya çalıştım, inşallah olacaktır, bende oldukça ümitliyim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Fatma Şağban

Fatma Şağban TÜİSAG Üyesi

8. Fatma Şağban

Fatma Şağban TÜİSAG Üyesi

a grubu 8. soruya itiraz ettim ama kargodan emin değilim umarım vaktinde ulaşır

Hüseyin ünübol bu yazıya teşekkür etti.
  9. Hüseyin ünübol

inşallah ulaşır elinize sağlık, bence yapılması gereken herşeyi yaptık gerisi beklemek artık ;)

10. hacı Mahmut YILDIZ

hacı Mahmut YILDIZ TÜİSAG Üyesi

Kitapçık B, Soru 33 ! Doğru cevap D yine sıcaklık sorusu :

Sıcak ortamın meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı alınması gereken aşağıdaki koryucu önlemlerden hangisi yanlıştır ?

a) Çalışma ortamında ısı kaynaklarının azaltılmaya çalışılmalı, ısı yayan cihaz ve düzenekler uygun yöntemle çevreden ayrılmalıdır.
    b) Sıcağa uzun maruziyette, çalışanlara su ve tuz dengelerini sağlamak üzere, yeterli sıvı ihtiyacını gidermek için tedbir alınmalıdır.
    c) Ortamın sıcaklık düzeyine göre çalışanların is temposunu yavaşlatmak veya istirahat sürelerini azaltmak gereklidir.
    d) Yüksek sıcaklığa bağlı sağlık sorunlarından korunmak amacı ile alınabilecek tıbbi önlemler arasında, işe giriş muayenesinde sıcak ortamda çalışması sakıncalı olabilecek kişilerin bu ortamlarda çalışmalarının önlenmesi yer almamaktadır.
    cevap d şıkkı arkadaşlar c şıkkı da yanlış değil mi?

11. hacı Mahmut YILDIZ

hacı Mahmut YILDIZ TÜİSAG Üyesi

mustafa bey iyi etmişsin özellikle 3. soru çok sırıtıyor. yüzde yüz iptal edilir diyorum

12. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

bende;
    1- Asbest
    2- kadmiyum
    3- etik kuralların sözleşmeye konması
    4- filadefia sözleşmesi : yoksullluk ve refah
    5- üst yönetimin güvenliğe önem vermesi cevabınında yanlış olacağı sorularına itiraz etmiştim bakalım... toplam itiraz sayısı dilekçe veya soru sayısı hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...?

13. serdar izzet göknur

serdar izzet göknur TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR İTİRAZ SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK

14. süleyman mağatur

süleyman mağatur TÜİSAG Üyesi

APİKALİ TUTMUYOR ZATEN YANLIŞI SORUYOR

15. Hüseyin ünübol

Ne zaman açıklanıyor acaba? 10 gün içinde geri dönmeleri gerekiyordu?

16. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

açıklansa da geçtik mi kaldık mı öğrensek.

17. Barış yanbuloğlu

Barış yanbuloğlu TÜİSAG Üyesi

Ağustos sınavında iptaller olsa da sınav sonuçlarına yansımadığı veya itirazlara cevap gelmediği duyumları yersizdir umarım..Ciddiyet ve hakkaniyet lütfen...

18. cüneyt uzunlar

duyumlarıma göre 4 soru iptal edildi deniyor

19. uğur türker

uğur türker TÜİSAG Üyesi

tokat ve çevresinde işyeri hekimi sınavına girmiş (veya bu çevrede çalışmayı düşünen) arkadaşlar mesaj atarsa yardımcı olabilirm
    bireysel olarak çalışıyorum. çok tehlikeli sınıftaki işletmelerden anlaştığım yerlerden talepler geliyor. herhangi bir kar beklentim yok.

20. orhan doğan

orhan doğan TÜİSAG Üyesi

iptal var mı yok mu belli değil. soruları kim hazırladı belli değil. tıp terimleri saçma sapan, sorular saçma sapan.şu sınav işini de ihaleye verseler de kurtulsak.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica