Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nilay akagün

nilay akagün TÜİSAG Üyesi

asbest apikali tutar bariz bir yanlış değil mi ?

pansokrates bu yazıya teşekkür etti.
  2. nilay akagün

nilay akagün TÜİSAG Üyesi

iş müfettişi ve diğerleri rapor yazar mülki amir imzalar bu ne biçim soru buna da itiraz etmeliyiz

3. Murat Yusuf sav

Murat Yusuf sav TÜİSAG Üyesi

bencede ergonomi sorusunun cevabı yanlış

4. bedirhan yılmaz

bedirhan yılmaz TÜİSAG Üyesi

NÖROPARİ sorusunun bence de iptal olması gerekir ancak yalnış hangisidir diye sormuş.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bedirhan yılmaz

b 5 inci soruda cevap kadmiyum olması gerekiyor ama cevap kurşun denmiş. o soruya mutlaka itiraz edilmeli

pansokrates bu yazıya teşekkür etti.
  6. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

b 74 de bir de sorumlu müdür iş yeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanı belgesi olan diyor veya demicek miydi iki belgeye de sahip olması gerekli değil ki ben yanlış diye bu yüzden d şıkkını işaretledim cevap a diyor bu konuda bana katılan var mı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

b 91 ısı yoğunluğu sorusu iptal olmalı o soru iptal olursa 70 geliyo iptal olmazsa 69 ile kalıyorum ya hayatımda ilk kez başıma geliyor nasıl iş bu ya offff ısı yorgunluğu olması lazım değil mi c şıkkı diye atladıl ancak cevap d şıkkı vermişler

8. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba b 100 de mahkeme yerine getirir yazıyordu benim kitapçıkta (B) cevap anahtarı diye yayınlanana baktım getirtir yazıyo ben eminim 5 kez okudum hatta benim gibi düşünen var mı çünkü benim okuduğum gibiyse hem c hem d yanlış oluyo lütfen cvp

9. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

ergonomiyi ben de abd yaptım ancak cevap acd diyo yani biz fizyolojiyi dahil ettik onlar kimyayı dahil etmiş

10. bedirhan yılmaz

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen:

a) Bakanlık: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığını,

b) Eğiticilerin eğitimi belgesi: En az kırkbeş saatlik eğitim sonunda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler veya 8/2/2007 tarihli ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre yetkilendirilen kurumlar tarafından verilen eğiticilerin eğitimi belgesini,

c) Eğitim kurumu: İş güvenliği uzmanlarının eğitimlerini vermek üzere, gerekli donanım ve personele sahip olan ve Bakanlıkça yetkilendirilen kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre faaliyet gösteren şirketlerce kurulan ve işletilen müesseseleri,

ç) Genel Müdürlük: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünü,

d) İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş mühendis, mimar veya teknik elemanı,

e) Sorumlu müdür: İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitici belgesine sahip olan ve tam süreli istihdam edilen, eğitim kurumlarının iş ve işlemlerinden Bakanlığa karşı sorumlu olan kişiyi,

f) Teknik eleman: Teknik öğretmenler ile üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri veya iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını,

11. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

ergonomi cevabı yüzde yüz yanlış anatomi fizyoloji ve psikloji diyor ancak fizik var mı aradım birebir geçmiyor a b gibi cevap

12. ERTAŞ

ERTAŞ TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında 1. soru ile 96. sorunun cevapları uygun değil. 1. sorunun cevabı doğru. 96. soruda yanlış denilen cevap 1. sorunun cevabına göre doğru olması gerekir.

13. fusta fasta

fusta fasta TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

14. ERTAŞ

ERTAŞ TÜİSAG Üyesi

96. soruya itiraz etmek gerekir. ayrıca epidemiyoloji ile ilgili 15. sorudada epidemiyolojik çalışmalar sanayi devrinden sonra hız kazanmıştır. şıkıda doğru ise itiraz edilebilir.

15. bedirhan yılmaz

b 74 te Teknik eleman: Teknik öğretmenler ile üniversitelerin fen veya fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya bölümleri veya iş sağlığı ve güvenliği programı mezunlarını, şıkkını biraz değiştirmişler fen veya sosyal bilimler bölümleri mezunları demişler

16. ERTAŞ

ERTAŞ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar asbeste opasiteler bazalda olur. soruda fibrozis sorulmuş.

17. ERTAŞ

ERTAŞ TÜİSAG Üyesi

b 74 doğru
    ergonomide olmayanı sormuş. kimya ergonomide yok. kimya sadece b şıkında olduğu için

18. fusta fasta

fusta fasta TÜİSAG Üyesi

Asbestte opasitelerin nedeni fibrozistir. Fibrozis olmadan opasite de olmaz :)

19. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

ewet şimdi gördüm ancak cevap b c olamı şıklarda yok. resmi siteden indirmiştim notları ben anatomi fizyoloji ve psikiatri ile ilişkisini örneklerle anlatmış bu yüzden cevvap sıkları şıklarda yok banko yanlış soruuuu

20. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

ergonomi sorusu banko itirazlık arkadaslar parasını verim itiraz edecek olan varsa ille elden mi vermek lazım cvp lutfen nasıl itiraz edeceğim

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica