Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

ankarada olan arkadaşlar bana mailimden ulaşabilirler.
    cuzunlar@hotmail.com

2. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

İtirazlarda sanırım ne kadar çok kişi bir soruya itiraz ederse iptali ya da itiraz edilen şıkkın doğru kabul edilmesi olasılığı o kadar artıyor.Bir sorunun bir şıkkına 3 kişi itiraz etti diye kaale almazlar belki ama 100 kişi itiraz etmişse dikkatlerini çeker kayıtsız kalamazlar diye düşünüyorum.Benim fikrim, her soruya herkes itiraz edelim para dediğin 50 lira 100 lira gidecek ama alınacak hayır duanın yanısıra sizin sorunuza da başka arkadaşların itiraz etmesi sayesinde sinerjik bir kazanımla herkes geçer diye düşünüyorum en az 10 soru bu şekilde kazanılır kesinlikle...

3. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar burada bildirgede "Yoksulluk, bulunduğu yerlerde, herkesin refahına yönelik bir tehlike oluşturur" ibaresini
    dünyanın herhangi bir yerinde ki yoksulluk, dünyanın her yerinde ki refahı tehdit etmektedire çevirmişler buradan böyle bir anlam çıkmaz, komşun açken senin refahına tehdittir analmı çıkar,

4. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Sınavı geçersen tekrardan kime kurs verip kimi yolacaklar?sınav niye kazıktı sanıyorsun ki?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

nilay akagün bu yazıya teşekkür etti.
  5. Hüseyin ünübol

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

Ekli Dosyalar:

6. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle katılıyorum ben de AT nedir bilemediğimden bu soruyu cevaplayamadım AB demeliydi, AT çoktan AB ye dönüştü bunlar uyuyorlar.Kesinlikle itiraz edilmeli ve yüzde yüz komple iptal olur tüm şıkları doğru kabul edilir...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. seda kılıç

seda kılıç TÜİSAG Üyesi

doğru farklı anlamlar

8. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

ne adamsınız ya kimse de ankarada yok sanki, ben olsam hemen, itiraz edicem giderken sizinkileri de götürim derdim. Hiç bir itiraz kabul olmazsa 69 ile kalıyorum ve kalim Türk her yerde kendini belli ediyor saygılarımla bu memlekette gerçekten yaşanmaz

9. cüneyt uzunlar

arkadaşlar sorulara itiraz edecekler adına itiraz edilebilirmi onu bilmiyorum.ama ankarada olanlar muhakak konuşmalıyız.bende 71-72 gibi duruyorum.ama artı eksi 3 olabilir.
    ayrıca herkes itiraz ederse dikkate alınır.yarın kaynak göstererek itirazları başaltalım.ayrıca hüseyin hocam meb değil İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne mi itiraz edelim

10. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

DİKKAT DİKKAT ÇOK ÖNEMLİ BİLGİ

Arkadaşlar başvurular şahsen yapılacakmış gibi yanlış bir bilgi dolaşıyor oysa ki başvuru koşullarında böyle bir bilgi yok,
    Bankaya gidip soru başına 10 tl yatırıyorsun, üstüne de ayrıntılı gerekçe içeren dilekçe yazıyorsun ve ilandaki itiraz adresine
    Postalıyorsun ya da elden veriyorsun.Postalamanın dezavantajı, üç gün içinde gelen evraktan giriş yapmış olmalı yani
    Bu sorun, kargo ile yollayarak aps ile yollayarak aşılamaz mı ankaraya bir günde ulaşıyor hatta bazen aynı gün ulaşıyor
    Kargolar yurtiçi kargo gibi kargolar çok hızlı.Ankarada yaşayanlar elden versin ayrıca ankara dışında yaşayanlar da yarın sabahtan bankaya parayı yatırıp dekontu dilekçeye ekleyip kargoya veriversin atla deve değil yani herkes yapmalı bu itirazı, ne kadar çok kişi yaparsa o kadar çok kaale alınır...

11. cüneyt uzunlar

kesin iptal olacaklar yoruma açık olmayanlar.
    AT günümüzde yok.
    nöropari baskı hatası nöropati olmalı

12. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

Sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

13. Hüseyin ünübol

aynen iş sağlığı ve gübenliği genel müdürlüğüne itirazlar yapılacak,
    itirazlar ancak kendimiz adına yapılabileceği için formlarımızı doldurup bir arkadaşımıza gönderdiğimizde oraya kendi ismiyle itiraz edecektir. Bu demek oluyor ki şu anda tek adayımız Cüneyt Hocam olduğu için elinde ortalama 20 tane dilekçe olacak, bu noktada itirazı yapmak isteyen arkadaşlar formları bu gece doldursun, ister gruba isterse de direk cüneyt hocamın mail adresine yollasın, cüneyt hocamda hesap numarasını yollarsa, ilgili parayıda yollarız ayrıca , cüneyt hocam bankaya gidecek her soru için 10 tl diyecek daha sonra da evrak kayıttan geçirip teslim etmiş olacak.

ben kendi adıma 10-11 soru mevcut, bunu bu gece hazırlayıp forumla paylaşırım, mutemelen ortamda 20yi geçkin soru dolanıyor, hiçbirini boş bırakmayalım diyorum, en azından birisi tutmazsa birisi tutar veya başka bir arkadaşımızın işine yarar. İçimiz ve vicdanımız rahat olur.

14. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Herhangi bir ildeki ziraat bankasına gidip bu hesaba "sorulara itiraz ücreti" adı altında havale yapabilirsiniz, nasıl ki sınava girerken para yatırdık öyle

15. hüseyin gülen

hüseyin gülen TÜİSAG Üyesi

işe bağlı kalp damar hastalıkları için hangisi yanlıştır demiş .
    d şıkkında işe bağlı ve iş dışı nedenlerle oluşan KVH patolojileri farklı değildir seçeneği doğru kabul edilmiş tartışılır ?

16. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

17. cüneyt uzunlar

herkes 10-20 lira demeden ve bir başkasına ümit besleyerek itiraz etmekten vazgeçmesin.herkes nasıl olsa biri itiraz ediyor diye düşünürse ortada hiçbirşey olmaz.ben kesin itiraz edeceğim,72 civarında olmama ve bir sürprizle karşılaşmamak için.

18. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

gerekçeye ne yazacağız arkadaşlar adamlara mesela kadmiyum ile ilgili???

19. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Evet bu da itiraz edilecek sorulardan biri, o şık da yanlıştır ben de onu işaretlemiştim.

20. Hüseyin ünübol

üstad haklsının ama çarşamba mesai çıkışına kadar bu işlemin tamamlanması gerekiyor, ben daha önce de birkaç devlet ile ilgili kargo işi yaptım, adamlar sümen altı yapıyor ulaşmadaı diyor, kargo kısmı tehlikeli, ama bir diğer kısım buradan ücretleri yatırıp kendi adımız düzenleyip yollayabiliriz ama bunların hepsi kargoların gelmesi gereksiz geçikmesi ulaşamaması gibi riskleri içeriyor adamlar açıklandığı gün dahil 3 iş günü faks olmadan istiyor. aslında itiraz istemediklerini ve yetiştirmeden bu işin kapanmasını istiyor anlamını taşıdığını düşünüyorum

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica