Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Itiraz Edilecek Iptal Olması Gereken Sorular

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

a.66 soru
    c.şıkkı ısı yoğunluğu diyor ki böyle bir terim bilmiyoruz
    d.şıkkı terleme sonucu olan dehidratasyonun en hafif halinde ısı krampı diyor( dehidratasyonun en ağır halinde olması gerekirken)
    2 cevaplı soru olmadımı şimdi..
    a.79
    mes.hast. tanısı kesin kararını kim verir? yanıta göre soru yanlış.çünkü mes.hast.hastanesi ve üni.hastanesi verir ama eğer gerekirse ve mes.hast.listesinde ismi yoksa EN SON SS sağlık kurulu verir. yani en son kim verir olmalı, aksi takdirde tüm mes.hastalıkları tanısı veren yerler boşa çalışmış olur.
    a.83
    işveren mes.hast.ile ilgili olarak neden cvp D ,neden C değil yani
    işveren mesl.has.kaydını tutar,gerekli incelemede bulunur bunlarla ilgili rapor tutar mı

2. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

sonuçta yönetmelikte olsa yanlışlık var. bence iptal konusu

3. seda kılıç

seda kılıç TÜİSAG Üyesi

kaynak yazacakmıyız alıntımı yapacağız

4. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

a.66 soru
    c.şıkkı ısı yoğunluğu diyor ki böyle bir terim bilmiyoruz
    d.şıkkı terleme sonucu olan dehidratasyonun en hafif halinde ısı krampı diyor( dehidratasyonun en ağır halinde olması gerekirken)
    2 cevaplı soru olmadımı şimdi..
    a.79
    mes.hast. tanısı kesin kararını kim verir? yanıta göre soru yanlış.çünkü mes.hast.hastanesi ve üni.hastanesi verir ama eğer gerekirse ve mes.hast.listesinde ismi yoksa EN SON SS sağlık kurulu verir. yani en son kim verir olmalı, aksi takdirde tüm mes.hastalıkları tanısı veren yerler boşa çalışmış olur.
    a.83
    işveren mes.hast.ile ilgili olarak neden cvp D ,neden C değil yani
    işveren mesl.has.kaydını tutar,gerekli incelemede bulunur bunlarla ilgili rapor tutar mı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. merve nalbant

merve nalbant TÜİSAG Üyesi

apikal asbest?? doğru mu

6. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

bu arada bende kvh patolojileri farklı değildir seçeneğini işaraetlemiştim ama hiç bahsi geçmeyince üzerin e düşmedim :alkış:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

saydım net 80 ,bana geçmiş olsun))

8. hüseyin gülen

hüseyin gülen TÜİSAG Üyesi

apikali bende işaretledim oda yanlış bence ve acı olan şuan bu şekilde 31 yanlışım var 1 soruyla kaçırcam :(

9. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Çoğu kişi ben dahil onu işaretledik itiraz edelim

10. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

gerekçe hazırlamalı arkadaşlar adamlar ilk etapta dilekçede yazdığımız gerekçenin ağrılığına göre ; açıp araştıracaklar; yoksa mevzuatta - yönetmelikte falan fişman derler çıkarlar işin içinden_?

11. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

gerekçe..? bilimsel verilerle _? linklerle... şu yönetmelik-şu mevzuatta şöyle yazıyor gibi...mesela kadmiyumu da ne varsa yanlış ama neden? yada bu şık doğru ama gerekçesi ne?

12. Barış yanbuloğlu

Barış yanbuloğlu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar slm benim itirazını düşündüğüm sorular bunlar,tartışalım..

1. B kitapçığı 84. Soruda cevap anahtarında belirtilen B şıkkı dışında D şıkkı da doğru kabul edilmelidir.

2. B kitapçığı 39. Soruda cevap anahtarında belirtilen A şıkkı dışında C şıkkı da doğru kabul edilmelidir.

3. B kitapçığı 4. Soruda cevap anahtarında belirtilen A şıkkı dışında D şıkkı da doğru kabul edilmelidir.

4. B kitapçığı 23.Soruda cevap anahtarındaki belirtilen B şıkkı dışında C şıkkı da doğru kabul edilmelidir.

5. B kitapçığı 76. Soruda cevap anahtarında belirtilen C şıkkı dışında D şıkkı dadoğru kabul edilmelidir.

6. B kitapçığı 22. Soruda cevap anahtarında belirtilen C şıkkı dışında D şıkkı da doğru kabul edilmelidir.

13. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

gerekçe..? bilimsel verilerle _? linklerle... şu yönetmelik-şu mevzuatta şöyle yazıyor gibi...mesela kadmiyumu da ne varsa yanlış ama neden? yada bu şık doğru ama gerekçesi ne?

14. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Eee bu yönetmelik hatalı,soru da yönetmelikten copy paste yapıldığı için o da hatalı ve yerine veya olacak sorumlu müdür her iki sertifikaya da nasıl sahip olsun ki bu durumda Türkiyedeki bütün sorumlu müdürler an itibarıyle boşa düşmüştür...

15. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

bende...

16. Barış yanbuloğlu

Barış yanbuloğlu TÜİSAG Üyesi

İş dışı KVH ile işe bağlı KVH'nın patolojisinin bir olması mümkün değil, gürültüyle direkt yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığını ilişkilendirmek ne kadar doğru?,hasta bina sendromu çıkıştan birkaç dakika sonra nasıl düzeliyormuş ki?

17. Eren Kaya

Eren Kaya TÜİSAG Üyesi

yuh yönetmelikte bole yazıyırsa geçmiş ola

18. cüneyt uzunlar

bende bu şıkkı işaretledim ama bilimsel veri sunmalıyız.hakan bey ankaradaysınız beraber itiraz edebiliriz

19. cüneyt uzunlar

nöropariye kesin itiraz edeceğim.bilimsel veriye gerek yok.çünkü literatürde böyle hastalık yok.AT yönetmelikte AT diye geçiyor kabul etmeyebilirler.ama yinede AT nin açık yazılması gerekir diye düşünüyorum

20. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

olabilir cüneyt hocam. çarşamba ameliyatçıyım. yarında sıkıntılı , 2 kişi yıl sonu kalan iznini kullanıyor klinik-te... önemli olan dediğim gibi ağır gerekçelerle çok iyi dilekçeler hazırlansın ki adamlar lam cim yapamasın beyler... o yanlış bu da doğru ama niye nasıl diyecek adamlar? obsessif cerrrahi mod da düşünün...adamlar zaten hyr demeye meyilli sınav olmuş bitmiş 15 -20 tane sorunun böyle iptal ve 2 doğru cevaplı açıklandığını düşünebiliyormusunuz? rezil olurlar yani... o yüzden ben en fazla 5-6 belki 7-8 haydi 10 sorunun bu şekilde olabileceğini , çan eğrisi gibi bişey yapabilirler diye düşünüyorum...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica