Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 İşyeri Hekimleri Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

13,6%
  2. Orta

37,5%
  3. Zor

48,9%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Kurs yerlerinin itiraz hakkı var mı ki?İtirazı sadece sınava girenler yapabiliyor,yanlış mı biliyorum acaba?

2. halil ibrahim er

halil ibrahim er TÜİSAG Üyesi

doğru hatırlıyorsun .yanlışı soruyorlardı.tırnak fazla kullanılmaz

3. Sevil Ak

Sevil Ak TÜİSAG Üyesi

hangisi yanliş?
    benzen mide ca ,
    asbest ak ca
    krom nazal sinüs ca
    diğer şıkkı hatırlayamadım

4. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

evli erkekler niye özel gruba giriyor?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. berkay inal

berkay inal TÜİSAG Üyesi

6. berkay inal

berkay inal TÜİSAG Üyesi

iki tane benzen sorusu vardı. birisi buydu. diğeri de boya sanayiinde çalışanlar diye sorulmuştu galiba

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin ünübol

benim anlamadığım lateks alerjisi olan herkesin nasıl atopik bünyede olduğu konusu? bunu neden tartışmıyoruz? latekse karşı gelişen reaksiyon mekanizması ile atopi mekanizması kel alaka mekanizmalar, hiçbir bağlantıları yok?
    ayrıca lateks bir protein maddesi değil midir?
    korunmak için pudralı eldivenler zaman zaman kullanılmaz mı?

8. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

binde 4-12
    kaynak; ulusal iş s.g.konseyi 2013 hedefleri '' yazısının giriş bölümü

burada aynı zamanda yanılmıyorsam bizdeki 2008 verilerine göre meslek hasta.sayısını da 539 veriyordu

9. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

En alt sorumlu işveren mi işçi mi bence işveren sizce?
    Ve diğer bir soruda cvp enflasyan deflasyon değil gsmh olacaktı bence.sizce?
    Bir soruda sendikal mücadele mi yoksa sanayi devriminden sonra tarım dönemine göre daha fazla risk olması mı bu iki şıktan biri mi yoksa başka bir şık mıydı bu sorunun doğrusu sizce?
    Cvp yazarsanız sevinirim

10. Hüseyin ünübol

soruda zaten yanlıştır diyor yani vücudunda ki su oranının yüksek olması yanlış olacak

11. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

binde 4-12
    kaynak; ulusal iş s.g.konseyi 2013 hedefleri '' yazısının giriş bölümü

burada aynı zamanda yanılmıyorsam bizdeki 2008 verilerine göre meslek hasta.sayısını da 539 veriyordu

12. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Sınavdan 27 saat sonra bile cevabını bunca hekimin tartışıp googledan yönetmeliklerden kanunlardan ya da ders notlarından vs.bulup kesin doğru cevabı yazamadığı bir sınavdan bahsediyoruz ki bunca çalışmaya 70 alabilecek miyim stresi yaşayan bu kadar insan varken, çok kolaydı işaretleyenlerin ya da bu sınavdan yüksek not alacakların çalışma(!) metodlarını merak etmemek elde değil...

13. tülay kayaöz

tülay kayaöz TÜİSAG Üyesi

90-90:0 0 karşılığı 3.o yüzden en yüksek olana eklersin.90+3:93 cevap

14. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

epidemiyoloji tanımı ile ilgili soru vardı, hatta şıkların birinde ramazan epi.nin babası geçiyordu.
    cevap hastalıkların erken tanısı ! nedenlerinin ortaya konması diye bir şık olacaktı galiba

15. tülay kayaöz

tülay kayaöz TÜİSAG Üyesi

en üst sorumluyu sormuyormuydu o soruda.

16. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

her iki gürültü yayan makinanın aynı melanda ortak oluşturdukları gürültü düzeyi nedir? gürültü düzeyleri arasındaki fark SIFIR old. için toplam gürültü 3 eklenerek bulunur.93 db. doğru yanıt( çıkmış eski soru)

17. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

işyeri hekiminin görevlerinden değildir? ilkyardım vb. konularda çalışan/işçi temsilcisine eğitim verip, diğerlerine vermemek.

18. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

meslek hastalıkları ted. yeri yoktur?
    spesifik + şelasyon+ semptomatik + işyeri ortaaaamından uzaklaştırmak+ fakat destekleyici ted. yeri yoktur( çıkmış eski soru diye hatırlıyorum)

19. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

mesleki kas isklet sistem hasta.FİZİKSEL nedenli mesl.hast

20. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

bu kadar tartışmalı ve 2 şıkka indirilmiş soruları hazırlayanlar nasıl bir zihniyet içindeler acaba.hayatımda bu kadar anlamsız sınav görmedim. ayrıca iptal edilen sorular doğru kabul edilecek herkes elinden geldiğince itiraz etmeli

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica