Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 İşyeri Hekimleri Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

13,6%
  2. Orta

37,5%
  3. Zor

48,9%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. emir sipahi

emir sipahi TÜİSAG Üyesi

erkek çalısan evli uremeyle ne alaka?

2. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yukarıdaki soruları kesin bilen var mı cvplarını?

3. Kutbettin DEMİR

Kutbettin DEMİR TÜİSAG Üyesi

Filedelfiya bildirgesinin cevabı işçi ve işveren eşit haklara sahiptir olacak, bir arkadas sormuştu. Bir sorunun cevabı da calisan temsilcisinin çalışanlara eğitim vermesi idi.

4. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Türkiye tüm ilo sözleşmelerini onaylamıştır şıkkı yanlış önerimdir,yani bu sorunun doğru şıkkı budur kaynak http://www.ilo.org/public/turkish/region/eurpro/ankara/about/sozlesmeler.htm görüldüğü gibi dahaonaylanmamış pekçok ilo sözleşmesi var.
    Ama 155 nolu sözleşmeyi onaylamış görünüyor o şık nasıldı hatırlamıyorum ama eğer o şık da yanlış önerim şeklinde yazıldıysa o şık da doğru ise yani pazartesi bu soruya da iptal dilekçesi verilmesi kesin lazım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 2002-2010 arası sayı 500-1200 yıllık meslek hastalığı sayısı.fakat 2007 de 1208 olmuş tamam diğerleri oluyor 600 830 gibi var ama 1208 rakamında o 8 yüzünden ben o sınavı hazırlayanın gelmişini geçmişini ta .....

6. önder öncü

önder öncü TÜİSAG Üyesi

iki cevaplı değil 2 ayrı soru ve doğru cevapları

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kutbettin DEMİR

1-Işveren
    2. GSMH
    3. Sanayi döneminin daha riskli olması bence.

8. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Ayrıca 155 onaylanmamışla bütün sözleşmeler onaylanmış sorusuda yanlış soru iptal

9. fatma demirci kurt

fatma demirci kurt TÜİSAG Üyesi

soruyu resmen yanlış okumuşum... :hayır:

10. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Yine b kitapçığında kadmiyun demiş benim bildiğim kadmiyum var.kadmiyun yok adam gibi yazsınlar anlayalım bu soruda iptal

11. Kutbettin DEMİR

Bir tane de 430 var, 2003 yada 2004

12. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Evli erkeklerin ne riski var evli kişiler demiş evli kadın desin arkadaş soru iptal.

13. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Yeteri kadar çamur yaptım

14. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Üçüne de katılıyorum,itirazı olan yoksa kesinleştirelim bu üç soruyu da

15. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Bi soruda sorumlu müdürde OSGB yazmış diğerinde yazmamış o soruda iptal.teknik eleman tamam öğretmen var fen edebiyat falanda yazıyo oda tamam ama kimya biyoloji yazmıyo oda iptal

16. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

4-iş teftiş kurulu isggm ye bağlıdır cevabı..KESİN --

--- d) İSGGM çalışma bakanlığı müsteşarına bağlıdır diyor. müsteşar yardımcısına bağlıdır arkadaşlar. çsgb web sayfasında teşkilat şemasına bakabilirsiniz. forumun bir sayfasına yazmıştım ilgili linki...
    -- iş teftiş kurulu a yada b şıkkı, İSGGM müsteaşara bağlıdır d şıkkıydı arkadaşlar aynı soruda...

17. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Bide su yoğunluğu diyor tamam doğruda hiponatremi yapar diyor potasyumdan bahsetmiyor o soruda iptal

18. kerimoglu67

kerimoglu67 TÜİSAG Üyesi

karbon disülfit; koroner arter hastalığı

birtakım maddeler sayılmış,(hidrokarbon?), deride ne yapar, depigmentasyon mu, klorakne mi
    isg kültürü ile ilgili en az 3 ,işyeri hek.temmuz 2013 yönetmeliğinden 3 soru, işgüv.uzmanı görev ile ilgili 2 soru, isg kurulları ile ilgili 3 soru, işyeri kapatmanın/durdurma ve yürütmesi(mülkiamir)1-2 soru( kaynak 30.03.2013 res.gaz.)
    -böbrekte tai,hiperproteinüri ile ilgili bir soru ki bunu herkes değişik yapmıştır.bence herkeste haklıdr. ama bakalım yanıt ne olacak.
    çünkü civa-kadmiyum-berilyum birbirine çok yakın.
    civanın atılımı özl.2 değerli bb.ten,
    kadmiyum proteinüri değilde aminoasitüri(ne farkı varsa )yapıyor,a.tub.nekroz yapıyor, osteomalazi yapıyr(milkman sn)ama
    berilyum hem kemik, hem kc, hemde böb.tutulumu yapıyor,böbrek taşı yapıyor,hiperkalsiüri (sorda d vit. met. geçiyordu),hiperürisemi yapıyor.
    -biyolojik grup2 etken tarifi vardı
    -biyolojik etkene maruziyet mi yükümlülük süresi mihatırlayamadım
    -benzen-mide ca eşleştrimesi
    -deri sanayi-ayakkabıcıda- etken benzen
    -hasta bina snd.-sigaralı şık
    -filedelfiya bildirgesi(ILOnun hedefleri ile ilgili) soru
    -birkaç ILO sözleşme nu su vermiş hangisi yanlış diyordu
    -civanın bulguları ile ilgili,dişte renk, lens mi kornea mı sarı-- renk vb.olan soru vardı,minamata hst.
    -mesleki akc.ca nın ne kadar görüldüğü ile ilgili soru varmıydı? tüm ca içinde %4??
    -çoocuk işçi-13-17 yaş vb. diyen soru vardı
    -titreşimle ilgili olmayan rahatsızlık nedir? diye soru vardı
    -tehlike tanımı,risk tanımı, risk değerlendirme aşamaları ile ilgili 3-4 soru vardı
    isgüm, sağlık bakanlığına bağlı dğeildir
    yine sigümün görevleri ile ilgili sanırım 1 soru vardı
    meslek hast. neresi kesin tanı koyar, üniversitemi yoksa ss.sağlık konseyimi
    gece çalışması ile ilgili
    fazla çalışma ile ilgili varmıydı??
    işyeri kapatmaya işveren itirazı 6 gün.
    sivil toplum örgütü ılo,icoh vb. sorusu
    isg uzmanı-teknik eleman sorusu
    çalışma ortamı gözetimi ile ilgili 2 soru
    termal konfor-ısı yoğunluğu sorusu
    işitme ile ilgili 2 soru( iştme eşiği,ağrı eşiği ve günlük mak etkin değer mi)
    boğucu gaz; CO
    enfeksiyonile virulans- enf. yayılım yolu.
    karoshi
    stres ile ilgili sanırım 1 vardı
    ergonominin bileşenleri ile ilgili(bu soruyu bir çokları gibi bende yanlış okuyup basit bir soruyu yamadım, galiba)

-

19. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Pardon ısı yoğunluğu olacaktı

20. önder öncü

önder öncü TÜİSAG Üyesi

kesindir

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica