Tartışma 21 Aralık 2013 Işyeri Hekimliği Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İşyeri Hekimliği Sınav Soruları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21 Aralık 2013 İşyeri Hekimleri Sınavı Zorluk Seviyesi Sizce Nedir ?

Anketin kapanma tarihi 17 Ocak 2014.
  1. Kolay

13,6%
  2. Orta

37,5%
  3. Zor

48,9%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. latife cebrailoğlu

latife cebrailoğlu TÜİSAG Üyesi

işin durdurulması ile ilgili soru vardı mülki amir vardı cevaplarda

2. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Kaba değer demiyorli kaba veri diyor.

3. Kutbettin DEMİR

Kutbettin DEMİR TÜİSAG Üyesi

D şıkkında müsteşara karşı sorumludur diyorsu yani dogru bir önerme. Cevap A şıkkı Is teftiş Kurulu Is Saglıgı ve Güvenliği Genel Kuruluna bağlı değil.

4. Kutbettin DEMİR

Isi Yoğunluğu şıkkı bence dogru hipopotasemi diyorduki mekanizma dogru. Kramp ikinci derece en hafifi degil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. emir sipahi

emir sipahi TÜİSAG Üyesi

soru kımyasal tehıke olusturan madelerın etıketlenmesıyle alakalı bısıdı

6. önder öncü

önder öncü TÜİSAG Üyesi

yanlışı soruyor doğruyu değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. asafak

asafak TÜİSAG Üyesi

Bide tehlikeli madde tehlikesizle değiştirilmez cevabı var şimgi sklıma geldi o soru

8. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

9. Hüseyin ünübol

Hüseyin ünübol TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar lateksli soruda lateks alerjisi olanlar atopik bünyelidir şıkkı hakkında ne diyorsunuzz?

meslek hastalıklarında korunmada en etkili yol
    teknik çalışmalar mı yoksa periodik muayeneler mi? veya başka bir şık? ama periodik muayeneler bir iş hekimi olarak yapılmasının amacını oluşturmaz mı?
    bu 13-17 yaş ile ilgili bir soru vardı, bu soru da 14 saat dinlenme ile ilgili bir şık vardı bu konu hakkında bilgisi olan birisi varsa doğru mu değ,il mi teyit edebilir mi?

yoksulluk zengilliği tehdit eder diye bir şıkkı olan soru vardı?
    kansorejen maddeyi üreten firmanın bilgilerinin verilmemesi mi doğru? çünkü bu maddenin de bir üretim onayı ve belirili bir standardı olması ve buna göre kullanılması gerekmiyor mu? bence o soruda ne kadar kullanıldığı kısmı anlamsız? ne kadar kullanırsa kullansın, ihtiyacı kadar kullanacak ne kadar kullanacak

soruların ne kadar anlamsız saçma olduğu cevaplarımdan belli, tamamen sallamasyon atmasyon yorumlar üzerine geçmiş bir sınav görüyorum? adamlar iyice sağlık sistemini boşladı!!!

10. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

--- burada sayısal olan olmayan değilde kesin sonuç- kat-i cevap olanlar kantitatfi diye akıl yürüttüm ben arkadaşlar ve o yüzden kaba yı işaretledim...

11. hakan dede

hakan dede TÜİSAG Üyesi

-- ya arkadaşlar farklı yönetmeliklerde farklı renkler farklı manalara geliyor olabilir. yangın - acil - tatbikat vs vs de ayrı ayrı yani...ömesela yukarıda yazanda renklerden hiçbiri sağlık manasına gelmiyor... soruda sağlık hangi renk işareti anlamına gelir falan diyordu...

12. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Ayrıt haricindeki diğer şıkların hepsini rakamsal değerlerle ifade edebilirsin ama ayrıt demek, iki düzlemin ara kesitine ayrıt denir. http://www.msxlabs.org/forum/x-sozluk/367715-ayrit-nedir.html yani ayrıt terimi öatematiksel bir terimdir rakamsal değerleri yoktur mesela kare,üçgen,paralelkenar,ayrıt,düzlem,enlem...bunlar sayısal değil niceliksel kavramlardır...

13. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Kimyasal maddelerde sağlık tehlike işareti hangi renktir diyordu.Sarı mı mavi mi doğru?

14. tülay kayaöz

tülay kayaöz TÜİSAG Üyesi

kimyasal maddenin sağlık için tehlikeli ise ne renkle temsil edilir gibi soruyordu

15. Kutbettin DEMİR

Evet yanlısı soruyor iste ben de krampla ilgili sık yanlış bir cümle cevap o duyorum

16. ercan sumer

ercan sumer TÜİSAG Üyesi

kesinlikle DOĞRU CEVAP:a , b, d olacak kimya olmayan şık doğru

17. dr mehmet

dr mehmet TÜİSAG Üyesi

Bu soruları bu kadar kazık yapmalarının anlamı nedir sizce?Bu konuyu tartışalım fikir yürütelim.Ocaktan itibaren işyeri hekimine bu kadar ihtiyaç varken,hatta bu ihtiyaç sıkıntısını aşmak için mecliste sertifika gerekliliğini bile kaldırmak fikri hasıl olmuşken, bu sınavı kazık yaparak birçok hekimin sınavı geçememesini istemiş olmuyorlar mı?Peki bu sınava eşşekler gibi aylarca çalışmış hekimler bile bu sınavı ucundan kıyısından zar zor geçecek ya da geçemeyecekse, ya işyeri hekimi açığı daha da artarak devam edecek ya da bu sınav birtek bu forumda yazışan bizlere zordu???

18. ercan sumer

ercan sumer TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR:İLGİLİ OLAN HANGİSİDİR DİYOR SORU:CEVAP A,B,D KİMYA OLMAYAN ŞIK YANİ............KESİNDİR

19. ercan sumer

ercan sumer TÜİSAG Üyesi

O SORU NEYDİ YA TAM OLARAK?

20. ercan sumer

ercan sumer TÜİSAG Üyesi

CEVAP : FİZİK,FİZYOLOJİ VE ANATOMİ ARKDAŞIM...
    A,B,D YANİ

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica