21 Aralik 2013 Tarihin'de Sınıf Yükseltme Sınava Girecekler Için Dilekçe Örneği

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Yönetmeliği çıkan eski tüzükler derken ben anlayamadım ilker bey, eski tüzükler çıkacak mı sınavda ? Teşekkürler

2. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Merhaba sınava başvuru nasıl yapılacak, bakanlığa dilekçeyi gönderdik ancak sınav ücretini nasıl yatıracağız bilen var mı?

3. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

selam,

dilekçeleri bakanlığa gönderdik ancak bakanlık ayın 11'de sınav listesi açıklayacağını söyledi. herhangi bir nedende dolayı listede ismimiz yok ise ne yapacağız. sınava son başvuru ayın 12 'sinde.
    1gün içinde hemen ankarayamı gideceğiz.?

4. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

selam,

dilekçeleri bakanlığa gönderdik ancak bakanlık ayın 11'de sınav listesi açıklayacağını söyledi. herhangi bir nedende dolayı listede ismimiz yok ise ne yapacağız. sınava son başvuru ayın 12 'sinde.
    1gün içinde hemen ankarayamı gideceğiz.?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Bu kadar muammanın bir arada olduğu bir sınava girmedim ömrüm boyunca :)

engineer17 bu yazıya teşekkür etti.
  6. Bilgin Duyar

Bilgin Duyar TÜİSAG Üyesi

bakanlığın listeleri birgün evvel açıklayacağına dair ben bir yazı göremedim.Nerde böyle bir açıklama var?Benim okuduğum açıklamanın sonunda aşağıda görüldüğü üzere sınav sonrası inceleme sırasında belli olacaktır.
    Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda;

a-15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.

Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

b-2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.

(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2)(B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girebileceklerdir.

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda;

a- 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.

Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

b- 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi doğrultusunda iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlar, aşağıda belirtildiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’ na ödenmiş olan prim gün sayısı ve sahip olduğu belgeye göre üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına 2 Ağustos 2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde en fazla iki defa girebileceklerdir.

(1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girebileceklerdir.

Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır.

Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa posta yoluyla (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü / İnönü Bulvarı No:42 Pk:06520 Emek/ANKARA) veya elden başvuru yapmak zorundadır. Posta ile yapılan başvurularda evrakların 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığa ulaşması gerekmektedir.

Bu duyurunun 7. maddesi doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınava girenler, başarılı olsalar dahi, daha sonra Genel Müdürlüğümüzce yapılacak incelemelerde durumları ilgili Kanun ve Yönetmelikte belirtilen hükümlere uymayanlara kesinlikle belge düzenlenemeyecek ve herhangi bir hak talep edemeyeceklerdir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Yapı ve Maden eskiden tüzüktü, iptal oldu. İkisinin de yönetmelikleri çıktı. İşçi sağlığı ve Güvenliği tüzüğü iptal durumda, fakat ben teknik bilgi şeklinde soru çıkabilir yorumunu yapıyorum.

mühendis85 bu yazıya teşekkür etti.
  8. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

aynı durumda çok kişiyiz. sanırım yakında adımızı görebileceğimiz bir açıklama yapılır.

9. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU

9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir.

1 gün önceden uygulama duyuru yayınlayacak deniyor.

10. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

9- Adayların sınav başvuru işlemlerini sağlıklı yapabilmesi için öncelikle 11.11.2013 tarihinde www.meb.gov.tr ve www.isggm.gov.tr adreslerinde yayınlanacak uygulama duyuru metnini incelemesi gerekmektedir.

1 gün önceden uygulama duyuru yayınlayacak deniyor.

11. ersin_0041

ersin_0041 TÜİSAG Üyesi

1 gün önceden

12. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

ahmet mehmet122 bu yazıya teşekkür etti.
  13. NihanErdoğan

NihanErdoğan TÜİSAG Üyesi

para yatırma işlemleri başladı mı acaba?

14. Bilgin Duyar

Bilgin Duyar TÜİSAG Üyesi

hayır 11.11.2013 atrhinde yapılacaklar açıklanacak

15. Münevver Tezcan

Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

metin gezgin bu yazıya teşekkür etti.
  16. Münevver Tezcan

Münevver Tezcan TÜİSAG Üyesi

Merhaba bu dilekce ornegi stsndartmidir bize kurstan gelen boyle degiDi ve acikcasi ben su tarih itibari ile su kadar primim var die ayrica yazmadim A sinifi sinavina girmek istedigimi ve prim dokumunu yolladim cok konulumusda bu konu takildim simdi

17. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

İlker Bey, son sınavda çıkan tüzük sorularının itiraz üzerine iptal edildiğini duymuştum, yanılıyor muyum? Tekrar aynı sorunu göze alacaklarını sanmıyorum ama şöyle de bir durum var yeni çıkan maden ve yapı işleri yönetmeliklerinde numerik değerler yok denecek kadar az. Tüzüklerdeki numerik değerleri sorabilirler mi ? Tüzüklere zaman ayırmak istemiyorum çünkü fazla vaktimiz yok. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?
    Selamlar..

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    18 ağustos sınavını takip edenler ve yaşayanlar bilir. Sınavlarda soru içinde tüzük kelimesi geçen soruları iptal ettiler.. ama içinde tüzük kelimesi geçmeyen fakat bire bir tüzük maddesinden aldıkları belli olan soruları iptal etmediler.. bu ne demek? tüzük kelimesi geçmeden tüzük içinden sorabilirler..

zafer1958, Filizisg ve ilker1959 bu yazıya teşekkür etti.
  19. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

Yönetmeliği çıkan eski tüzükleri çalışmayalım. Sadece işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünü konuşuyoruz. Soruda tüzük adı geçmeden sorulanların mahkemesi bitmedi. O tüzüğe çalışmamak çok şey kaybettirmez. Zaten birşeyler ezberimizde.RD yönetmeliğinden 8-10 soru çıkıyor.

mühendis85 bu yazıya teşekkür etti.
  20. ismailemrem

ismailemrem TÜİSAG Üyesi

sınıf yükseltmek için eğitime katılacak mıyız arkadaşlar?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica