21 Aralik 2013 Tarihin'de Sınıf Yükseltme Sınava Girecekler Için Dilekçe Örneği

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. myilmaz27

myilmaz27 TÜİSAG Üyesi

isg sınıf yükseltme sınavı için belgeleri hangi adrese gönderceğiz? Teşekkürler...

2. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

18 ağustos sınavında c sınıfı sınavını geçtim,ama hala sertifika numaram yok.bu numara gereklimi başvuru için acaba?

3. İlker ALTAN

İlker ALTAN TÜİSAG Üyesi

ISGkatipten öğrenebilirsiniz.

4. HAMZA HALUK GÜLLE

HAMZA HALUK GÜLLE TÜİSAG Üyesi

Bende şimdi kargoya verip göndereceğim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Herkese merhaba,
    Bugün kargoya verdim evrakları. Dilekçe ve SGK hizmet dökümü. Dilekçeyi aşağıdaki gibi yazdım. Umarım yardımcı olur.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

ANKARA

….. nolu ( ) sınıfı is güvenliği uzmanlığı belgesine sahibim.

2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” un 55.maddesi uyarınca bakanlıkça hazırlanıp, 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Hükümleri doğrultusunda; 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan ( ) sınıfı is güvenliği Uzmanlığı sınavına katılmak istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim. .. / .. / 2013

Ad - Soyad

İmza

T.C. Kimlik No:

SGK Sicil No:

EKLER
    1-Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümü

Adres ve İletişim Bilgileri :

Bakkal, mehmet koray, serdar savaş ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. alinalbant84

alinalbant84 TÜİSAG Üyesi

bu adamlar bizimle çok fena dalga geçiyo lisede babası tarafından prim yatıranlarda girecek duruma bak bu işin haysiyeti kalmadı bu kadar b olunca sanki maaşlarınız artacak yine 3000 eçalışacaksınız alarda avcunu yalasın mu haa ha

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

öznurömer bu yazıya teşekkür etti.
  7. cinan84

cinan84 TÜİSAG Üyesi

isg katipte yok demek istemiştim zaten

8. semra

semra TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iş güvenliği uzmanı olarak 1500 gün primi doldurmak gerekmiyor değil mi bu sınava katılabilmek için...

9. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın yaptığı duyurunun 8. maddesinde şöyle yazıyor:
    8- 18 Ağustos 2013 tarihinde yapılan sınavda başarılı olan ancak henüz belgesi düzenlenemeyenler ve 7.maddede belirtilen şartları taşıyanlar da bir üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı sınavına yukarıda belirtilen başvuru şartları doğrultusunda 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava doğrudan katılabileceklerdir.

Yani siz de dilekçe ve SGK hizmet dökümü ile başvuru yapabiliyorsunuz. Dilekçeye numara yazmayıp sadece (C) sınıfı belge sahibiyim demeniz yeterli. Onlar zaten kimlik numarasından takip ediyorlar. Kimlik numarasını yazmayı unutmayın sadece.

10. BAYRAM ŞEKER

BAYRAM ŞEKER TÜİSAG Üyesi

arkadaşım 11.11.2013 te açıklayacak ama 12.11.2013 te son gün diyor ankarada yaşamıyoruz ya yetiştiremezsek

11. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Hayır gerekmiyor. Açıklamada da şöyle yazıyor:
    Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır

12. alinalbant84

Gerekmiyo istersen copcu olarak yatir hic farketmez 3000 varsa a sin

13. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

12.11.2013 mesai bitimine kadar dilekçeyi ve hizmet dökümünü gönderin diyorlar. 11.11.2013 tarihinde ise meb'in sitesinde sınav uygulama duyurusu yayımlanacak. C sınıfı sınavına girdiğimiz gibi; sınav başvurusunun nasıl yapılacağı, paranın nereye ne kadar ödeneceği vb. gibi bilgiler verilecek.

BAYRAM ŞEKER ve osman onur bu yazıya teşekkür etti.
  14. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Çöpçüler belge almak için sınava giremiyor yalnız. Eğitim alanların hepsi mühendis, mimar, teknik öğretmen. 3000 prim günü demek en az 8 yıl çalışmış olmak demek. % 80'i kendi dalında çalışsa zaten teknik çalıştıkları anlamına gelir.

osman onur, semra ve duygutoprak bu yazıya teşekkür etti.
  15. alinalbant84

bizim hic biseyden haberimiz yokmu bagkur ne demek peki lisede babasi tocaretle ugrasan oglum erken emekli olsun diye prim yatiran daha yeni uan olmus daha yeni mezun adamda eminim cok sey biliyodur tuhaf

Last edited by a moderator: 22 Ekim 2013
    engineer1981 bu yazıya teşekkür etti.
  16. bilge35

bilge35 TÜİSAG Üyesi

Le
    Levent Bey gönderi adresi konusunda muallak bir durum söz konusu.Bu konuda bilgi rica ediyoruz.
    Saygılarımla;

engineer1981 ve cc76 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Go

18. cc76

cc76 TÜİSAG Üyesi

genel müdürlüğün tam açık adresini bilen var mı? yanlış yere göndermeyelim sonra.
    sistemin bize açıldığını nasıl anlayacağız yazı falan mı gönderecekler?

19. enesefe67

enesefe67 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar alo 170 'i arayıp sordum.
    dedimki ben 18 mayıs taki sınavda başarılı olup belgeyi almayı hak kazandım.fakat daha parasını yatırıp belgeyi almadım.şimdide a sınıfı sınavına girmek için şartlarım uyuyor.illa c sınıfı belgenin parasını yatırmam gerekiyormu yoksa sadece sınav ücretini yatırsam yetiyormu dedim.cevap olarak sınav ücretini yatırsan yeter dediler bilginize...

20. enesefe67

enesefe67 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar alo 170 'i arayıp sordum.
    dedimki ben 18 mayıs taki sınavda başarılı olup belgeyi almayı hak kazandım.fakat daha parasını yatırıp belgeyi almadım.şimdide a sınıfı sınavına girmek için şartlarım uyuyor.illa c sınıfı belgenin parasını yatırmam gerekiyormu yoksa sadece sınav ücretini yatırsam yetiyormu dedim.cevap olarak sınav ücretini yatırsan yeter dediler bilginize...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica