21 Aralik 2013 Tarihin'de Sınıf Yükseltme Sınava Girecekler Için Dilekçe Örneği

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

göndermiş ve işleme alınmış uzman arakdaşlar var mı ?

2. yener korkmaz

yener korkmaz TÜİSAG Üyesi

Emekli olduğu kuruma ait insan kaynakları birimine isteği belirtir dilekçe ile başvuru gerekiyor

3. thesari

thesari TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar alo170 i azönce aradım . hizmet dökümünü sgk dan alırsanız daha iyi olur dediler. birde dilekçeyi yazıp emek-ankara isgm lüğüne gönderiyosunuz . herkes bir şey demiş kafanızı karıştırmayın . dilekçe + sgk hizmet dökümü ( sgk dan alınız ) sonra postalıyosunuz bitti gitti . ohh be :D

4. MNG

MNG Guest

Dilekce ekinde yer alan "mezuniyet belgesi"
    Nereden çıktı..
    Genel müdürlük duyurusunun ilgili maddesini tekrar yazalım;

"Söz konusu adaylar; 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, Bağ-Kur ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ na tabi çalışanlar prim ödeme gün sayısını gösteren hizmet dökümünü gösterir belge, Emekli Sandığına tabi çalışanlar ise Kurumlarından alacakları resmi yazı ile ) Bakanlığa başvurmak zorundadır. İstenilen belgelerde herhangi bir onay şartı aranmamaktadır."

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Tolga OFLU

Tolga OFLU TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benim prim gün sayım 2800 anladığım kadarıyla agustos itibari ile bir yıl içerisinde 2 sınava girme hakkımız var yazılan o ben bekleyip 3000 günü doldurup girsem direk A ya girmiş olucam sanırım yada B ye girip aldıktan 7 ay sonrada A ya girip alabiliyormuyum sonuçta belirtilen bir yılı geçmemiş oluyor sizce olurmu?

6. alp_d

alp_d TÜİSAG Üyesi

170 resmi bir kurum gibi gözükse de oradaki arkadaşların bilgisi buradakilerden fazla değil. Sgk dan hizmet dökümü almak iyidir derken kendi yorumunu katmış söz konusu yönetmelikte böyle bir zorunluluk yok.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. engineer1981

engineer1981 TÜİSAG Üyesi

Last edited by a moderator: 22 Ekim 2013
  8. mühendis85

mühendis85 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bakanlığı aradım . Evraklarınızı hemen gönderin dedi görevli. Herhangi bir onaya gerek olmadığını yalnızca internetten alınan sgk dökümünün yeterli olacağını söyledi.

9. thesari

thesari TÜİSAG Üyesi

Bizim için önemli olan bu konuda sanırım üşenmeyip sgk dan belgelerimizi almak daha isabetli olacaktır . yoksa dediğiniz doğru duyurularda herhangi bir dayatma yok . en azından kafamız rahat olur diye düşünüyorum . neyse herkes kendi bildiğini yapacaktır sonuçta. Hepimizin Allah yardımcısı olsun .

Real ve mehmet koray bu yazıya teşekkür etti.
  10. berna akman

berna akman TÜİSAG Üyesi

Ben türkiye.gov.tr adresinden barkodlu hizmet dökümü aldım sağlam olsun diye. dilekçe ile birlikte bugün kargoladım. uzmanlık belgemin fotokopisini de eke koydum ne olur ne olmaz diye

osman onur bu yazıya teşekkür etti.
  11. serkan çağlar

serkan çağlar TÜİSAG Üyesi

B ye girip alırsan zaten 3000 gün gerekmiyo A için. 1800 günü olan b sınıfları A sınavına girebiliyo

12. berylim

berylim TÜİSAG Üyesi

Bence Bakanlıktan bilgi alsanız daha sağlıklı olur diye düşünüyorum, çünki Alo 170 Turkcell Global kuruluşu, uygulamaya ilişkin güncel bilgiye sahip olmayabilirler, riske atmayın

13. emrozgr

emrozgr TÜİSAG Üyesi

Tolga bey, yönetmelik çıkarılmaya karar verildiği tarih itibari ile yani 18 ağustos 2013 den itibaren 1 yıl süre ile geçerli. Yani sizin 3000 gün olmanıza 200 gün yaklaşık 10 ay kalmış. Ama ilgili durum 18 ağustosta yani yaklaşık 9.5 ay sonra sona eriyor. Yani haziran, temmuz ve ağustos aylarının herhangi birinde sınav olursa siz bu sınava A sınıfına yükselmek için yetişebilirsiniz. Ki bende o durumdayım :)

yaşar26 ve Tolga OFLU bu yazıya teşekkür etti.
  14. emrozgr

emrozgr TÜİSAG Üyesi

düzeltme:)
    Tolga bey, yönetmelik çıkarılmaya karar verildiği tarih itibari ile yani 18 ağustos 2013 den itibaren 1 yıl süre ile geçerli. Yani sizin 3000 gün olmanıza 200 gün yaklaşık 7 ay kalmış. Ama ilgili durum 18 ağustosta yani yaklaşık 9.5 ay sonra sona eriyor. Yani haziran, temmuz ve ağustos aylarının herhangi birinde sınav olursa siz bu sınava A sınıfına yükselmek için yetişebilirsiniz. Ki bende o durumdayım :)

Tolga OFLU bu yazıya teşekkür etti.
  15. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

11.11.2013 de sınav UYGULAMA DUYURUSU yapılacak demek:sınav nerede,kaş soru,kaç dakika,parası nasıl yatacak,v.s bilgilere yöneliktir.
    12.11.2013 ise; sınav listesine ÇSGB/İSGGM tarafından yapılacak kabul listesi için son başvuru tarihidir.

16. mehmet koray

mehmet koray TÜİSAG Üyesi

hoş yetişsek de bu binlerce insanın o gün bakanlık kapısına dayanması demek....başka bir çözüm yolu olacaktır diye düşünüyorum...ama ben de yarın kargoya vereceğim dilekçemi...

BAYRAM ŞEKER bu yazıya teşekkür etti.
  17. eer

eer TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yazılanları okudum çsggm yi okudum 2 şey sorucam bilenler lütfen cevaplasın : diploma örneği gereklimi , gönderi adresi tam olarak neresi?

18. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

2. sınavı Ağustos ayına bırakmazlar diye düşünüyorum. Muhtemelen Şubat veya en geç Mayıs ayında yaparlar.
    sınav süresini yönetmelik değil kanun belirliyor. Bu tarihte 2 Ağustos 2014, Ağustosta sınav pek olası durmuyor.

19. mehmet koray

mehmet koray TÜİSAG Üyesi

diploma örneği gereksizdir zira c sınıfı uzmanlık belgeniz var ise zaten diplomanız önceden onaydan geçmiş demektir. Müdürlükle bakanlık zaten aynı adreste.

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA

Tel: 0 312 215 50 21
    Faks: 0 312 215 50 28
    E-Posta: isggm@csgb.gov.tr
    Yetkilendirme için: 0 312 296 60 00

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
    Telefon: +90 (312) 296 60 00

colakali ve eer bu yazıya teşekkür etti.
  20. Osmanbey

Osmanbey TÜİSAG Üyesi

C Belgemle 21 Aralık 2013 değilde daha sonraki sınava daha iyi hazırlanarak girmek istediğimizde de dilekçeyi 12/11/2013'e kadar mı göndereceğiz acaba. Ya da göndereceğimiz dilekçede sınava gireceğimiz tarihi daha sonraki tarih te yazabilirmiyiz. Dilekçemizde 21/12/2013 sınavına girmek istiyorum deyip sınava girmezsek bir hakkımız ölür mü acaba ?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica