21 Aralik 2013 Tarihin'de Sınıf Yükseltme Sınava Girecekler Için Dilekçe Örneği

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında İSAG tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. erkam4109

erkam4109 TÜİSAG Üyesi

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Bilindiği üzere 11.10.2013 tarihli resmi gazetede yayımlanan ‘’ İş Güvenliği Uzmanlarinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkinda Yönetmelikte Değişiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik’’de,

“Sınıflar arası yükselme

GEÇİCİ MADDE 2 – (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.

(2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;

a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,

girmeye hak kazanırlar.” hükmü mevcuttur.

Bakanlığınızca verilen C Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahibim. …../…./…. tarihi itibarı ile adıma ….….. gün prim ödenmiştir.İş Güvenliği Uzmanlarinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkinda Yönetmelikte Değişiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik in Geçici 2. Maddesine göre; adıma ödenmiş olan prim sayısı 3000 günü geçtiğinden A Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmek istiyorum.

21 Aralık 2013 günü yapılacak olan İş Güvenliği Sınavına girebilmem için sınav listesine eklenmem konusunda gereğini arz ederim.

25/10/2013

İMZA
    AD SOYAD

TC No:

Adres ve İletişim Bilgileri:
    EK:prim sayısını gösteren belge

Ben dilekçeyi bu şekilde göndereceğim daha anlaşılır bence

2. erkam4109

erkam4109 TÜİSAG Üyesi

prim derken karekter çıkmış arkadaşlar bunu bilerek yapmadım

3. enesefe67

enesefe67 TÜİSAG Üyesi

peki bundan sonra ne yapacaz hocam bilgin var mı?
    bizim kargo da teslim alınmış.herhangi bir sorun varmı yokmu kabul edildimi kime soracaz

4. enesefe67

enesefe67 TÜİSAG Üyesi

hocam bundan sonra ne yapacaz bir bilginiz varmı?
    bizim dilekcede teslim alınmış.bir sorun varmı yokmu nerden öğrenecez

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. rehadem

rehadem TÜİSAG Üyesi

Benim evrakları da Mehmet İlhan diye biri teslim almış.Herkesin evrakları teslim alan kişi farklı.Nerden öğreneceğiz sorun olup olmadığını.

6. Ali S. UTKU

Ali S. UTKU TÜİSAG Üyesi

Eyvallah aynen düşündüğümü yazmışsın. Öyle yapacağım saol

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İlker ALTAN

İlker ALTAN TÜİSAG Üyesi

Benim evrakları da Mehmet İlhan Teslim almış

8. FATİH GAZİ

FATİH GAZİ TÜİSAG Üyesi

selam arkadaslar ben su anda 2 yıllık iş saglıgı ve guvenlıgı onlısans okuyorum sorum su benım calısma hayatım bıraz uzun su anda 3000 gun prımı doldurmus bulunmaktayım sımdı sınava gırmeye hak kazandıgım ıcın oncelıkle c sınıfı sınavına mı yoksa a sınavınamı gırecegım cevaplarsanız sevınırım tesekkurler

9. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sınıflar arası yükselme
    GEÇİCİ MADDE 2 – (Ek: RG‐31/1/2013‐28545)(1) (Başlığıyla birlikte değişik: RG‐11/10/2013‐28792)
    (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten
    itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler
    Bakanlıkça ilan edilir.
    (4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile
    çalışmaya devam ederler.
    der yönetmelik. Özeti Önce C snıfı sonra B veya A (Tabi 02.08.2014' e kadar yetişirse)

10. Figen124

Figen124 TÜİSAG Üyesi

2008 yılında önce kamuda olan görevinden ayrılanların SGK da e-devlet sifresi ile prim gün dökümünü alamıyorlar,ancak bu tarihten sonra hizmet birleştirilmesi yapılmış. bu tarihe kadar olanlar için kendi kurumlarından ,göreve başlama ve bitiş tarihlerini gösteren ,resmi hizmet belgesi ancak verilebiliyormuş.Ben 1998-2002 yılları arası ,prim dökümünü alamadım.Bu hizmet belgesi ile başvuruda bulunacağım.Alo 170 de net bir şey söylemiyor.Umarım sorun çıkmaz..

11. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

12. Feyzullah GENÇKAYA

Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

tc numaranız değişmediyse sanmam

13. Yahyas

Yahyas TÜİSAG Üyesi

başvurduğunuz tarih yazılacak

14. Yahyas

Yahyas TÜİSAG Üyesi

edilir .benim o şekilde

15. Yahyas

Yahyas TÜİSAG Üyesi

a ya

16. Yahyas

Yahyas TÜİSAG Üyesi

başvuru tarihinde 3000 gün okeyse A ya değil ise B ye başvuracaksınız.
    sınav tarihi değil başvuru tarihi

17. tezcann

tezcann TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    yedek subay olarak askerlik görevi yapanların emekli sandığına ödenen prim günleri kabul ediliyor mu? bilgisi olan var mı ? iyi akşamlar..

18. mamussi

mamussi TÜİSAG Üyesi

Kurs mail attı ve Yapılacaklar net belli. Dilekçe, sgk veya bağkur prim dökümü, nüfus cüzdan fotokopisi, uzmanlık belge ftokopisi... b

19. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Nas
    il yani?

20. Filizisg

Filizisg TÜİSAG Üyesi

Ben 1/03/1995 tarihi itibariyle 4813 gunum var dedim dilekcede sorun olurmu??

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica