21 Aralık 2013 Tarihli A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

16 yıllık inşaat mühendisiyim ağustosta 84 alarak c sınıfı oldum. aralıkta direk a olabilecekmiyim.

2. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

Eğer 3000 prim gününüz var ise ve 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava katılmak için 12/11/2013 tarihine kadar Bakanlığa dilekçe ile başvurup yapılan sınavı da kazanırsanız A belgeli bir İGU olabilirsiniz,tabii bu sizin açınızdan ne kadar direk ne kadar endirek siz değerlendirirsiniz artık ...:evet:

Aymi bu yazıya teşekkür etti.
  3. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

kazanırsanız sınavı olursunuz

4. Melih PAZI

Melih PAZI TÜİSAG Üyesi

Merhabalar
    bahsi geçen prim günü, İSG uzmanı olarak çalışma günü değildir değil mi?
    Herhangi bir işte 3.000 gün çalışmış olmanız yeterli midir?

Lütfen doğru mu anlamışım teyit eder misiniz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler şimdi soruları çözmeye başlama zamanı

6. Mehmet Emin DİNCEL

Mehmet Emin DİNCEL TÜİSAG Üyesi

doğru anlamışsınız. herhangi bir işte 3000 prim gününü tamamlayan C sınıfı sertifikaya sahip uzmanlar direkt A sınıfı sınavına girebiliyorlar. herhangi bir işte 1800 prim gününü tamamlayan B sınıfı sertifikaya sahip uzmanlar da A sınıfı sınavına girebiliyorlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. d g

d g TÜİSAG Üyesi

sınav tarihleeri 21 aralık şubat deniyor..şubatta başvursak olmaz mı
    :)

8. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

tüzük çıktımı danıştaydan geçtimi.

9. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

Aralıkta 1800 günden fazla priminiz olduğu için B sınıfı uzman olursunuz. 1 yılda 2 sınav hakkı veriliyor. 1 senenin sonunda 2. hakkınızı kullandığınızda 1900 gün priminiz olduğunu varsaymıştınız 1900+360= 2260 olabilir en fazla. 3000 gün şartını karşılamıyor. Ama sözgelimi şimdi 2900 gün priminiz olsa, once B 3-4 ay sonar tekrar girdiğinizde 3000 günü tamamladığınız için A sınıfı uzmanlığa geçiş yapabilirdiniz. Yani 1900 gün kurtarmıyor.

10. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

Evet ister SSK ister Bağ-Kur ister Emekli Sandığı farketmez 3000 gün ödenmiş priminiz olsun yeterli.

11. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Tüzük çıkmadı:) Yönetmelik yayınlandı.

Hale Çalışkan bu yazıya teşekkür etti.
  12. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

Dilekçede sertifika no diye kısım var, Kursu aradım 18 ağustos ile ilgili ,bakanlık sadece excell tablosu ile kazananları ve numaraları gönderdi cevabını verdi.

sizlerde de durum aynımı, c sınıfı sertifika alan yokmu ?

13. Fatih Berber

Fatih Berber TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar
    sınav dilekçesini bakanlığa kendimiz mi vermeliyiz yoksa posta ile oluyor mu .Bilgilendirirseniz sevinirim

gokayagma bu yazıya teşekkür etti.
  14. ilker1959

ilker1959 TÜİSAG Üyesi

e devlete girin sertifika numaranızı öğrenin. 32-33 binli bir rakam.

15. savasci

savasci TÜİSAG Üyesi

Posta ile oluyor.

16. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar muamma olan bir konuda fikrinizi istiyorum. Bizler tüzüklere çalışacakmıyız. Bu gün eğitim aldığım kurs firmasını aradım ve bana tüzüklerden de sorumlu olduğumuzu sölediler. Ama bakanlık geçtiğimiz sınavda tüzük adı geçen tüm soruları iptal etmişti ? Ulama nasıl olacak acaba net bilgisi olan varmı yada nereye sormalıyız bu soruyu ? Şimdiden cevaplarınız için tşk ederim. Kolay gelsin

17. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Maalesef net bilgi yok. Tüzüklerin kaldırılması hakkındaki tüzükler resmi gazetede yayınlanana kadar sorulabilir. Soruları daha sonra iptal ederse ne ala, ama etmeye de bilir! Ağustos sınavında bir gurubun tüzük ismiyle başlayan sorularını iptal ederken diğer gurubun tüzük diye başlamayıp ancak içerik olarak tüzükten alınan sorularını iptal etmediler diye biliyorum.

duygutoprak bu yazıya teşekkür etti.
  18. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

o zaman şöle diyebiliriz bunlar içinde tüzük ifadesi geçmeden tüzükden sorabilirler :(

19. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

e devlette nereye bakacağız, bulamadım ...

20. şeref kaya

şeref kaya TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 18 ağustosta c yi kazandık a sınavına girmek için belge numarası lazım ne zaman nerden alacaz numarayı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica