21 Aralık 2013 Tarihli A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. şeref kaya

şeref kaya TÜİSAG Üyesi

bulamı
    yorum e devletten bişey
    e devlette bulamadım yardım lütfen

Last edited by a moderator: 21 Ekim 2013
  2. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Merhaba,
    https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden sisteme şifreniz ile giriyorsunuz.
    Açılan sayfanın üst orta kısmında e hizmetler ikonu var. Buna tıklayıp hizmetler sayfasına giriyorsunuz.
    Gelen Ekranda üstten 6. kurum "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" onun altında 2. linkte "İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı İSG-KATİP" yer almakta ona tıklıyorsunuz.

Gelen ekranda "Uygulamaya Git" butonuna basıyorsunuz. Yeni bir pencereye ve sisteme yönlendiriyor.
    Açılan pencerede "Giriş" tuşuna basınca işlem tamam.

bilgin1975 ve glryvz bu yazıya teşekkür etti.
  3. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

Önce postaneden e-devlet şifresi satın alıp active ediyorsunuz. O şifreyi kaybetmeyin unutmayın tekrar almak zorunda kalırsınız parayla. Sonra "isg katip"e girip tc no ve e-devlet şifresini kullanarak bireysel sayfanıza girebilirsiniz. Kolay gelsin.

bilgin1975 bu yazıya teşekkür etti.
  4. okaliptus

okaliptus TÜİSAG Üyesi

3000 gün priminiz varsa evet

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

bilgin1975 bu yazıya teşekkür etti.
  5. mehmet kavafoglu ben

mehmet kavafoglu ben TÜİSAG Üyesi

bence sorunun net bir cevabı yok yalnız şu varki sınav 6331 sayılı kanun dan olacak bu kanunu da tamamlayan yönetmelık ve tüzükler v.b leri onedenle çalışmları bu yönde yapmalıyız.

6. hcr

hcr TÜİSAG Üyesi

kargo ile veya elden iletebilirsiniz,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. E.EMRE ÖZDEMİR

E.EMRE ÖZDEMİR TÜİSAG Üyesi

8. bilgin1975

bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

Ağustos sınavını çözmeye çalıştım c ile pek alakası yok,
    Çözümlü soru kaynağımız varmı?

9. MFO

MFO TÜİSAG Üyesi

evet b yi kazanırsanız a ya girebilirsiniz.

10. mehmet kavafoglu ben

malesef bence b yı kazanalar A ya giremezler.
    neden
    cünki kanun derki.
    eğer 1500 gün pirimin var ise bir yıl içinde 2 sınava girerek B olabilirsin veya aynı şekilde 3000 gün primin var ise yine bir yıl içinde (2 ağustos 2014 e kadar) 2 sınav hakkı tanınmış.
    bir başka deyişle eğer 5 yıllık çalışma hayatınız varsa B sınıfı 10 yıllık tecrubenız varise Asınıfı olabılırsınız ve sınıf atlamak için bir yıl içerisinde de iki sınav a girebilirsiniz ve bu bir seferlik yapılan bir durum.
    ben bu şekilde anladım en azından .yoksa 1900 gununuz var ise önce B ıçın dilekce sınavı kazndığınız taktırde B sınıfı sınız ve 1800 un üzerinde priminiz var ama siz kanunun size verdiği hakkı B olmak için kullanmış durumdasınız. diye düşünüyorum.yanlış olabilir ama bana bu şekilde geliyor.

Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Feyzullah GENÇKAYA

Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

aynı kanun 1800 günü olup b belgesi olanlarında a sınıfına yükselebileceğini yazıyor kanun maddesi yürürlükte oldukça( ağustosa kadar bir sınav daha var )ve aksi bir yönetmelik veya tebliğ yayımlanmadıkça neden olmasın ki

12. mehmet kavafoglu ben

ilk okuduğumda bende sizin gibi düşünmüştüm fakat torbayla cıkan 56 . madde yi okuyunca bu hak kişiye bir yıl için iki sınav hakkı veriyor.ve bu sınav hakkınıda başvurdugu konum için veriyor.siz b sınavına girdiniz kazandınız aya girdiniz kaybettınız ikinci sınav hakkınız olacakmı (2 agustasa kadar üç sınav yapacaklar aralık nısan başı temmuz sonu )o büyük karmaşa getirecektir.haa sonuçta bu tamamen benım kendı yorurum büyük ihtimalle sınav duyurusunda bu konuya acıklık getireceklerdir. cünki ben de ilk okuduğumda sizin gibi algılamıştım.ama siz bu kanunun size verdiği hakkı b olmak için kullanıyorsunuz.
    bu arada inşallah sizin düşündüğünüz gibidir.
    iyi akşamlar....

13. ld7626

ld7626 TÜİSAG Üyesi

Sitemizde yeni mevzuata uygun online deneme sınavlarımız olsa ne güzel olur, değil mi?

Fatma Türker, cemil yıldırım ve (deleted user) bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

ben tüzüklerin içeriğinden geleceğini düşünüyorum.. çünkü 18 ağustos sınavnda iptal sorularda bir mesaj vardı.. içinde tüzük kelimesi geçen sorular iptal oldu.. ama içinde tüzük geçmeyenler iptal olmadı.. yani birebir tüzükte nsorulmuş ama içinde tüzükten sorulduğuna dair bir kelime geçmeyenler iptal olmadığı için tüzük hala geçerli bence gayri resmi olarak.. ama ince bir nokta var.. tüzüklerde geçip, yeni yönetmeliklerde değişmiş maddeler ve konular yönetmelikteki gibi olacaktır.. onun dışında hala tüzükte kalan ve yönetmelikle belirlenmeyen maddeleri çalışmak gerekir diye düşünüyorum..

bence mer-i mevzuat ve tüzükler çalışılırsa A sınavıda B sınavıda geçilir arkadaşlar.

karacitpitbocuk bu yazıya teşekkür etti.
  15. Fatih026

Fatih026 TÜİSAG Üyesi

bende giriyorum hadi hayırlısı bakalım zor olurmu acaba sınav.

16. Fatih026

Fatih026 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 21 aralık sınavı içerik olarak 6331 ve son güncel yönetmeliklerden mi olacak acaba ?

17. Melike GÜNER

Melike GÜNER TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A sınıfı uzmanlık için geçme notu 70 mi?

18. miner ATA

miner ATA Guest

arkadaşlar başvuru dilekçenizi APS ile gönderin diğer gönderiler (iadeli taahhütlü yada posta) 10 günden önce gitmiyor. APS ile gönderirseniz www.ptt.gov.tr adresinden takip edebiliyorsunuz

19. res_hes(Bora)

res_hes(Bora) TÜİSAG Üyesi

tüm sınavlar için geçme notu 70 100 soru 110dk 4 sıklı coktan secmeli sorular . 1 dogru 1 puan yani yanlış doğruyu götürmüyor atış serbest..

Melike GÜNER bu yazıya teşekkür etti.
  20. Hale Çalışkan

Hale Çalışkan TÜİSAG Üyesi

çünkü basvuru tarihindeki prim sayısına bakılmakta ve 12 kasım son gün olduğundan olmaz diye düşünüyorum ben malesef :(

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica