21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Derya Hanım,

* verilen iki kaynaktaki gürültü desibelleri eşit ise ( 90 - 90 gibi ).... Aralarındaki fark " 0 dB " olduğundan büyük olan kaynağa (ki ikisi de eşitti..) 90 + 3 = 93 tür..

* verilen iki kaynak arasında dB farkı var ise yani 0 dan farklı ise... Dökümanlarda bir tablomuz var aşağıda belirttiğim gibi.. Aradaki farka karşılık gelen değerimimizi yüksek dB li olana ekliyoruz ve toplam dB yi bulmuş oluyoruz.
    db.jpg

iyi çalışmalar... :)

serkan21, ayse1077, Şahin Hamarat ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. sinirsel_n

sinirsel_n TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tüzük halen yürülükte kaldırılmamış ama İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VE
    GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ de yürülükte nasıl olucak çakışan noktalarıda var

3. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Ben de böyle biliyorum ztn anlatmaya çalıştığım daha sonra devamında yazılanlara karşılıktı teşekkürler bilgi için

4. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

bize tüzüğün kaldırıldığı söylendi nasıl bir karışıklık bu anlamıyorum:( hangi tüzük yönetmelikle farklı olabilir ki ztn saçmaydı artık yeni yönetmeliklerde sayısal ifadeleri kullanılmıyor bu yüzden

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Şahin Hamarat

Şahin Hamarat TÜİSAG Üyesi

18 ağustos 2013 sınavı için deneme sınavı kolay gelsin..:)

Ekli Dosyalar:

lekarte, TAMSTANDART, Canberk Çapan ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Şahin Hamarat

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

lekarte, TAMSTANDART, m.i.nevruz ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Şahin Hamarat

18 ağustos 2013 sınavı için deneme sınavı kolay gelsin...:)

Ekli Dosyalar:

lekarte, TAMSTANDART, serkan21 ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Şahin Hamarat

Ekli Dosyalar:

lekarte, TAMSTANDART, serkan21 ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Şahin Bey,
    Bu 4 deneme sınavı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum... Yalnız cevap anahtarlarını da eklerseniz memnun oluruz :)

lekarte, TAMSTANDART, serkan21 ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. Şahin Hamarat

Deneme sınavı 1,2,3,4 cevap anahtarı.....:)

Ekli Dosyalar:

OZGe SAĞLAM, lekarte, TAMSTANDART ve 36 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. sanırım beklenti içinde olan ve de işine yarayacak olan herkes Şahin Hamarat beye teşekkürünü mesajın sağ-alt tarafında bulunan kırmızı ile vurgulu "Teşekkür et" butonu ile yapacaktır.
    Aksi takdirde forum kuralları gereği, "Teşekkürler", "sağol", "elinize sağlık, "Allah razı olsun", v.b mesajlar zaten onaylanmayacaktır.

Execute, Suat Sidar ve glovkiss bu yazıya teşekkür etti.
  12. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Şahin Bey'in bizlerle paylaştığı sınav sorularında 6331 ile ilgili sorular da bulunmakta.. Eski sınavlardan bir farkı/esprisi yoktur diye önyargıyla yaklaşıp indirmeyen arkadaşlara duyuru amacıyla böyle bir yazı yazmak istedim. Herkese iyi çalışmalar..

ADEM BİROL, Execute ve Mustafa ULUSOY bu yazıya teşekkür etti.
  13. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar " İŞ KAZASI " ve " MESLEK HASTALIĞI" hangi kurumlara kaç gün içinde bildirim yapılmalıdır ?

Bu konu eskisi- yenisi , o kuruma ayrı bu kuruma ayrı vb. çok fonksiyonlu bir hale geldi biz çalışanlarda ! Tam netleştirdim derken başka bir dökümanda karşıma başka bir şekilde çıkıyor acaba böyle miydi filan derken işin içinden çıkamıyorum? Sanıyorum benim gibi zaman zaman kafa karışıklığı yaşayanlar vardır...

En son güncel haliyle bu konuyu tane tane izah edebilecek arkadaşımız var mı? Kurumdan kuruma değişiyorsa/değişmiyorsa her detayıyla yazabilecek olan?

Şimdiden teşekkürler...

14. Arkadaşlar,
    Lütfen dağılmayalım :)
    6331 sayılı yasada bahsettiğiniz konu ile ilgili tek ibare vardır. "3 iş günü içerisinde SGK'ya bildirme zorunluluğu" vardır. Bazen herşey birbirine girebiliyor maalesef, hem doğal hem de normaldir. bişeyden bişeye değişmiyor, lütfen 6331 i baştan aşşağıya dikkatlice bir okuyalım. Ne diyorsa o, karışıklık yok asında.
    Saygı ve sevgilerimle

15. Bianegro

Bianegro Guest

herşeye göre c...99 tane şık olsun mantığını azcık çalıştıran insan c der geçer günlerdir bu soru tartışılıyor..

16. Bianegro

Bianegro Guest

evt..grizu patlamaları..% 1 metan oranı yasaldır..% 1.5 ta ortam derhal terkedilmek üzere hazırlıklar yapılır ve % 2 ye ulaşmaması için önlemler alınmaya başlanır..evt % 2 cevap

17. Bianegro

Bianegro Guest

gerekli donanımlarla gürültü seviyesi yeterli ölçüye indirilmek kaydıyla 115 desibel gürültüde çalışma max. süresi 15 dk..yapılacak iş uzun ise 60 ar dakka aralarla 15 er şeklinde uygulanması doğrudur..zaten izin verilen en yüksek çalışma gürültü seviyesi 115 desibeldir..inceleyip bakan bunları görürler

18. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

hayır bu sorunun cevabı oksitleyicidir tekrar ediyorum aşırı ekzotermik reaksiyon denen sorunun cevabı oksitleyidir, patlayıcı olması için basınç altında olması ya da ani bir gaz genleşmesi olması gerekir

19. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Gürültü yönetmeliği yeni yayınlandı ve eskisi yürülükten kalktı 87 dBA sınır değerdir bunun üstündki çalışmalar artık sağlığa zarar vermeye başladığından yasaktır. Hesaplanan maruziyetler günlük 8saatlik çalışma süresi ya da haftalık 40 saat içindir

20. Deryagüler

Deryagüler TÜİSAG Üyesi

Ancak ateşleyici dinamitleri deliklere yerleştirmeden önce metan ölçümü yapmalıdır ve eğer metan oranı%1 ve üstündeyse yerleştirmez değilse yerleştirir ve ateşlemeden önce tekrar ölçer eğer metan %1 altındaysa ateşler değilse ateşlamaz ve metan oranı %1' in altına düşene kadar ölçümlere devam eder ancak düştüğünde ateşleyebilir ( Yeraltı ve yerüstü maden işl. güvenlik yön.)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica