21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ekeskinn

ekeskinn TÜİSAG Üyesi

Cevap A doğrusu 60 dakika olmalı

2. Bianegro

Bianegro Guest

planın geliştirilmesi proseslerin 3.üncü kısmında yer alıyorsa hapı yuttuk demektir..inan ben beynimden yazdm..ben de incelemeliyim..ama yazmaması lazım tahminimce..çünki 1-ekip kurulacak( igu,temsilciler)..bu insanlar mücadele için çalışmalar ön hazırlıklar yapacaklar tehlikeleri belirleyecekler vb...genel risk analizi risk değerlendirme,acil durum risk planı..acil durum risk değerlendirmede politikanın,planın geliştirilmesi kaidesi tehlikelerden kaynaklanacak neticeleri göremeden oluşturulması bana göre mantıksız..acil durum krokini arama kurtarma yangın ekibini kurarsın hazırlık aşamasını noktalarsın...ilerki vadelerde bir eksiklik tespit edildiği zamanlarda bu eksikliklere göre planlarını geliştirsin..ben bu şekilde algıladım..ama ben de bir kaynağa bakacam..plan geliştirmenin 4.üncü sırada bile yer almamas gerekiyor..

3. Bianegro

Bianegro Guest

ben de bir kaynağa baktım..olayı bastileştirelim..acil durumu üç kademeye ayıralım
    1) acil durum öncesi( hazırlık dönemidir)..planlama, önleyici-giderici çalışmalar,prosedürler,işaret levhalamaları vb.
    2)acil durum sırasında( talimatlara uygunluk, kullanılan prosesi uygula)
    3) acil durum sonrasında: gözden geçirme ve burası çok önemli işte; önleyici-düzeltici çalışmaları geliştir..planlama zaten önleyici düzenleyici faaliyetleri de kapsıyor..hazırlık evresinde de önleyici çalışmalar yapılır fakat acil durum olacak, enkazlar sayılacak..ondan sonra eksikliklere bakılarak tekrardan planları gözden geçirip yenileyip geliştireceğiz..

4. Bianegro

Bianegro Guest

aynen öyle..işin mantığına bakacağız..isg nin de mantığına bakacağız

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bianegro

Bianegro Guest

sesli sinyal ile sözlü haberleşme aynı anda kullanılmaz mesela...ikisi de kulağa komut veriyor..e kulak da birşeye motive olacak da şimdi sesli sinyal x diyorsa sözlü haberleşme şunu yap derse..durum sakat olur..ama operatör sireni duyar..sana bakar..sen de bir el işareti çakarsın..bak bu olur..

6. muradyildiz

muradyildiz TÜİSAG Üyesi

Ben bu sınav icin ucreti yatirdim fakat MEB`dan sinava kayit yaptirmayi unutmusum.

Sinava girmim o kadar da sorun degil fakat sinava girme hakkim gitmiyor umarim.

Bu konuda bilgilendirebilir misiniz ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. sehersaygin

sehersaygin TÜİSAG Üyesi

risk değerlendirmesi OHSAS 18001 puko döngüsünde hangi aşamada yer alır?
    A) politika
    B)planlama
    C)uygulama
    D)kontrol ve düzenleyici faaliyet

bu soruda iki farkı yerde iki farklı cevap verilmiş sizce ?

8. ersancavdar

ersancavdar TÜİSAG Üyesi

d şıkkı değil mi doğru cevap

9. ersancavdar

ersancavdar TÜİSAG Üyesi

bu konuyla ilgili resmi bir açıklama bilmiyorum ama
    bir kişi sınava girmek için gerekli olan ön aşamaları yapmış oluyor başvurularda aslında,
    sınava bizzat girme te sınav hakkını kullanmış oluyor,
    bir kişi sınav başvurusu yapmış,rahatsızlanmış veya çeşitli sebeplerle girememiş olabilir bu durumda sınava girmediği için bence sınav hakkını kullanmış olmaz, yargı da böyle karar verirdi heralde.

10. ferit_63

ferit_63 TÜİSAG Üyesi

11. Bianegro

Bianegro Guest

şimdi..bizim dostayalar bakanlığın eline gitti..2 adet sınav kullanma hakkımızı da elimize verdi..tamam biz ilk sınava girsek de girmesek de kayıt yaptırsak da yaptırmasak da mantıken bizim dosyalarımızı 3 sene kadar süre bu sınav kapsamında saklamak zorundalar..2.inci sınav hakkımızı da 3 sene içinde kullanma avantajımız var..eğer tek sınav hakkımız olsa idi ve biz bu sınava kayıt yaptırsak da yaptırmasak da bakanlık bizim sınav beyan dosyalarımızı sınav sonrası rafa kaldıracaktı..ama öyle deil..muhafaza etmek zorunda sistem bu çünkü

12. Bianegro

Bianegro Guest

13. Eda Satmaz

Eda Satmaz TÜİSAG Üyesi

b

14. Eda Satmaz

Eda Satmaz TÜİSAG Üyesi

cevap D olabilir

15. kaRen 4948

kaRen 4948 TÜİSAG Üyesi

16. tahir çayır

tahir çayır TÜİSAG Üyesi

cevap c şıkkı

17. ayse1226

ayse1226 TÜİSAG Üyesi

evet yönet melik gereği ; İş güvenliği uzmanlarının çalışma süreleri
    MADDE 12 (1) İş güvenliği uzmanları, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:
    a) 10’dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan başına yılda en az 60 dakika.
    b) Diğer işyerlerinden:
    1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.
    2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.
    3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 20 dakika.

18. tigers

tigers TÜİSAG Üyesi

19. tigers

tigers TÜİSAG Üyesi

gürültü düzeyi 85 dB OLAN ORTAMDA ÇALIŞMA SÜRESİ 6 SAAT Mİ 7.5 SAAT Mİ ?

20. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

"""Gece çalışması sayılabilmesi için çalışma süresinin en az üçte ikisinin gece çalışma saatleri içinde olması gerekir."""

Diye bir seçenek var gece çalışması ile ilgili bir soruda.. Bu seçeneğin yanlış olduğu bilinmekte.. Düzeltilmiş halini yazabilecek var mı ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica