21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Baha TURGUT

Baha TURGUT TÜİSAG Üyesi

Tamamlama ve temizleme işlerinde, alkol, sigara ve bağımlılığa yol açan maddelerin üretimi ve toptan satış işlerinde, parlayıcı, patlayıcı, zararlı ve tehlikeli maddelerin toptan ve perakende satış işleri ile bu gibi maddelerin imali, işlenmesi, depolanması işleri ve bu maddelere maruz kalma ihtimali bulunan her türlü işlerde, gürültü ve/veya vibrasyonun yüksek olduğu ortamlarda yapılan işlerde, aşırı sıcak ve soğuk ortamda çalışma gerektiren işlerde, sağlığa zararlı ve meslek hastalığına yol açan maddeler ile yapılan işlerde, radyoaktif maddelere ve zararlı ışınlara maruz kalınması ihtimali olan işlerde, fazla dikkat isteyen ve aralıksız ayakta durmayı gerektiren işlerde, parça başı ve prim sistemi ile ücret ödenen işlerde, eğitim amaçlı işler hariç iş bitiminde evine veya ailesinin yanına dönmesine imkan sağlamayan işlerde, işyeri hekimi raporu ile fiziki ve psikolojik yeterliliklerinin üzerinde olan işlerde, eğitim, deney eksikliği, güvenlik konusunda dikkat eksikliği getirme ihtimali olan işlerde, para taşıma ve tahsilat işleri ile 4857 sayılı İş Kanununun 69 uncu maddesinin birinci fıkrasında belirtilen gece dönemine rastlayan sürelerde yapılan işlerde 18 yaşını doldurmayan işçiler çalıştırılamaz.

Buna bağlı olarak cevap C olmalı.

aytenkg bu yazıya teşekkür etti.
  2. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,acil çıkış kapılarının genişliği ve yüksekliğinde son kararımız nedir bilen varmı.
    70 olması gerekmiyormu?

3. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Türkiye ILO'ya kaç yılında üye oldu? Kaç yılında fiili işbirliği başlamıştır?

1939 - 1946 değil mi ?

Bazı yerlerde 1932 diyor.. Kafam karıştı ve çok canımı sıktı artık bu yanlış bilgiler.. Tam bilen birisi aydınlatabilir mi?

4. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

doğan bey,soru şöyle;
    sağlık gözetiminin yapıldığı durumlarda,kişisel tıbbi kayıtlar,maruziyetin sona ermesinden sonra en az kaç yıl süre ile saklanır.
    cevap 10 denmiş,değiştimi
    ikinci kez sınava giriyorum,heyecandan artık şaşırıyorum,kusura bakmayın.cevap verirseniz memnun olurum,saygılar

6. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Deniz Hanım,

*BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK 6331

* Madde 16 ---- ( 5 ) . bölüm.

* (5) Sağlık gözetiminin yapıldığı bu durumlarda, kişisel tıbbi kayıtlar, maruziyetin son bulmasından sonra en az onbeş yıl süre ile saklanır. 13 üncü maddenin ikinci fıkrasında belirtilen özel durumlarda kişisel tıbbi kayıtlar bilinen son maruziyetten itibaren kırk yıl süre ile saklanır.

* Geçmiş olsun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

aytenkg, ayse1226 ve denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  7. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

yani 4857 deki 10 yıl 15 yıl oldu diyorsunuz,teşekkür ederim

8. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

doğan bey,sorularımla bunalttığımın farkındayım ,kusura bakmayın,65 le ilk sınavdan geçemedimde.
    acil çıkış kapıları sorusu gelirse 80 nimi işaretliyelim,yukarıda açıklamışsınız ama bende 70 okudum.sğl

9. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

buldum,buldum 80 miş teşekkürler)

10. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

yönetmelik ve tüzüklerde hepsi açık zaten tekrar ders notu çalışmaya gerek yok arkadaşlar. yönetmeliklere iyi bakmak lazım

11. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

kursta hoca açıkladı bize. aslında 1932 de türkiye üye olmuş ama resmi üyelik 1939

sammy bu yazıya teşekkür etti.
  12. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Belki resmi kaynak yerine ders notlarından bulmuşsunuzdur. Tam yerini izah edeyim..

* Yangın Yönetmeliği

* Madde 33 --- ( 5 ) b)

* b) Çıkış kapısında; tek kanatlı kapıda temiz genişlik, kapı kasası veya lamba çıkıntısı ile 90 derece açılmış kanat yüzeyi arasındaki ölçüdür. Tek kanatlı bir çıkış kapısının temiz genişliği 80 cm’den az ve 120 cm’den çok olamaz. İki kanatlı kapıda temiz genişlik, her iki kanat 90 derece açık durumdayken kanat yüzeyleri arasındaki ölçüdür.

aytenkg ve denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  13. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Sınavda 1932 ile 1939 u aynı anda koymazlar o zaman umarım.

denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  14. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

kadriye hnm yanılmıyorsam,bazı yönetmeliklerde değişiklikler işlenmemiş ne yazıkki,tereddütlerim bundandır,saygılar

15. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

doğrudur denizceren hanım. biz de hangi yönetmeliğe çalışacağımızı şaşırdık şu ara zaten. kursta hoca geliyor şu değişti bu değişti diyor.

16. Bianegro

Bianegro Guest

D şıkkı yanlış..türkiye ilo ya 1939 tarihinde giriş yaptı..diğerleri doğru

17. Bianegro

Bianegro Guest

70 denen bir rakam isg de yok..70 hiç yok..(80_120)

18. Bianegro

Bianegro Guest

sami bey..bir ikişinin birazcık zahmet ederek bakınıp durduğu çok büyük ölçüde doğrudur..sen kendi incelediklerine inan..incelemeyip yazmaya benzemez..tamam..rahat ol..doğru 1939 da giriş yaptı 46 da fiilen başladı..

19. Bianegro

Bianegro Guest

sınavda şunu yapmalısınız..daha doğrusu sınava henüz zaman varken şu sistemi denemenizi tavsiye ediyorum:

işte bu: yapabilmen gereken soruları kafanızda pay biçin..mesela benim hata yapma lüxümün olmayacağı soru barajı 75 adet..ben bu 75 soruyu 30 dakika içerisinde yanıtlıyorum ve benim bu 75 sorudan hata yapma ihtimalim en çok 6-7 oluyor..ve 68 e düşüyor..geriye kalan yani sınavın son 70 dakkasına ayırdığım düşündürücü 25 sorudan 2 tanecik yapsam..70 ile geçiyorum..öteki denemede normal sıradan gittim düşündürücü sorunun ardına yapabileceğim soru karışık karışık gittim bir de baktım ki ne göreyim; yapabilmem gereken baraşdan yani 75 te 16 yanlış yapmışım..çünki uğraştırıcı sorunun akabinde motivasyon dağılıyor ve mühtemel yapabileceğin soruda hata yapma ihtimalin de artıyor..benden size tavsiye..ilk 30-40 dakka yapabileceklerinizi işaretleyin..pas geçtiğiniz sorularn yanlarına kalın işaretler koyun ve sonradan onlara bakın..inanıyorum ki başaracaksınız..hadi hayırlı çalışmalar..

febemre ve denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  20. NEVİ

NEVİ TÜİSAG Üyesi

b

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica