21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. NEVİ

NEVİ TÜİSAG Üyesi

a

2. kdryln

kdryln TÜİSAG Üyesi

http://www.ilo.org/public/turkish/region/eurpro/ankara/ burda 1932 diyor?

3. NEVİ

NEVİ TÜİSAG Üyesi

d.hepsi

4. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. denizceren

denizceren TÜİSAG Üyesi

çok güzel açıklamışsınız,sırf bu sebepten yapabileceğim soruları bile yanlış yapmışım.65 le kaldım.üstelik iptal ve değişen sorularda hiç işime yaramadı ne yazıkki,yönteminizi uygulıycam.sğl.

6. doruk123

doruk123 TÜİSAG Üyesi

ILO nun web sitesinde üyelik tarihimiz 1932 olarak belirtilmiş. ÇSGB nin web sitesinde de
    ( http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/cgm.portal?page=cc&id=5 adresinde ) ILO ya üye oluş tarihimiz 1932 olarak açıklanmış...

Benim devam ettiğim kurs da 1939 u belirtmişti. Burada da 1939 u savunanlar resmi bir kaynak sunabilirlerse çok sevinirim. Pek çok bilgi gözümde değerini yitirdi zira...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

8. kdryln

kdryln TÜİSAG Üyesi

9. Bianegro

Bianegro Guest

yönetmelikte mantığıma yatmayan çok ibareler var fakat sınavımız yönetmelikteki kavramlara göre geçerli..başka bir yerde farklı söyleyebilirler orası yönetmeliği bağlamaz

10. erkbozk

erkbozk TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınavda 6331 den soru gelecek mi herhangibir açıklama yapıldı mı?ben cok forum sitelerinde bulunmadığımdan cok takip edemedim eğer bunun üzerinde daha önceden tartışma yapıldıysa.tesekkur ederim

11. Bianegro

Bianegro Guest

Türkiye'nin ILO'ye üyeliği 9 Temmuz 1932 tarihinde Cemiyet-i Akvam'a üye olmasıyla başlamıştır. Türkiye, ILO'nün anayasasında yer alan ilkeleri kabul etmesinin gereği olarak 1934 yılında bir tasan hazırlamış ve bu tasarı 1936 yılında 3008 sayılı 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu olarak kanunlaşmıştır. bu açıklamanın üzerine konuşulmaz

denizceren bu yazıya teşekkür etti.
  12. jeomer

jeomer TÜİSAG Üyesi

21- Kaldırma ve iletme ekipmanları ile ilgili hangisi yanlıştır?

a) Standartlarda aksi belirtilmediği sürece, kaldırma ve iletme ekipmanları, beyan edilen yükün en az 1,5 katını, etkili ve güvenli bir şekilde kaldıracak ve askıda tutabilecek güçte olur ve bunların bu yüke dayanıklı ve yeterli yük frenleri bulunur.
    b) Kaldırma ve iletme ekipmanlarının periyodik kontrolleri, makine mühendisleri ve makine tekniker veya yüksek teknikerleri tarafından yapılır.
    c)Söz konusu periyodik kontrollerin tahribatsız muayene yöntemleri ile yapılması durumunda, bu kontroller sadece TS EN 473 standardına göre eğitim almış mühendisler ve aynı eğitimi almış tekniker veya yüksek teknikerler tarafından yapılabilir.
    d) Asansörler yılda bir defa periyodik kontrole tabi tutulur.

13. jeomer

jeomer TÜİSAG Üyesi

cewabı A dio ama sebebini anlamadımmmm

14. özcandemir

özcandemir TÜİSAG Üyesi

15. özcandemir

özcandemir TÜİSAG Üyesi

yeni yönetmeliğe göre kaldırma araçları beyan edieln yükün 1,25 katını etkili ve güvenli bir şekilde kaldıracak ve askıda tutacak güçte olur ve bu yüke dayanıklı freni bulunur. ayrıca kaldırma araçlarında statik kaldırma testi beyan edilen ağırlığın 1,25 dinamik yük testide beyan edilen ağırlığın 1,1 katı ile yapılır

16. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

soruda hata var bence 1 kesin doğru

17. kadriye3410

kadriye3410 TÜİSAG Üyesi

aa öyle mi? sınavda çıksa 1.5 yapardım ben

18. baLance20

baLance20 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar islerimin yogunlugundan dolayı 18 agustos sınavına giremeyeceğim gibi, para yatırıp kayıt yaptırmıştım sınav için, sınav hakkım gider mi?

19. Mert B.

Mert B. TÜİSAG Üyesi

özcan bey yeni yönetmelik derken ,hangi yönetmelikten bahsediyorsunuz ? kaldırma ekipmanları ile ilgili bir yönetmelik bulamadım ben :/

20. jeomer

jeomer TÜİSAG Üyesi

doğru doğru şimdi yeni okudum o yöntmeliği. 1.25 olmuş

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica