21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Azder Yusuf DÜLGER

Azder Yusuf DÜLGER TÜİSAG Üyesi

Resmi Gazetede taslaklar yayınlanmaz arkadaşlar yürürlüğe girmiş yönetmelikler yayınlanır. Yönetmelik yayınlandığında da bir öncekine vurgu yapılır. Örneğin gürültü yönetmeliği vardı daha sonra çalışanların gürültülerle ilgili risklerden korunması hakkında yönetmelik yayınlandı ve bu yönetmelikteki bir madde ile eski gürültü yönetmeliği yürürlükten kalktı. sınavda taslak veya tasarı çalışmalarından sorular çıkmaz. Eski yönetmeliklerin kaldırılmasının sebebi 4857 ye tabi olmaları idi şimdi yönetmelikler yayınlanarak 6331 e tabi edilmekteler.

baLance20 bu yazıya teşekkür etti.
  2. RODİ

RODİ TÜİSAG Üyesi

3. RODİ

RODİ TÜİSAG Üyesi

cevap a

4. RODİ

RODİ TÜİSAG Üyesi

cevap c

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. zynpdrn

zynpdrn TÜİSAG Üyesi

6. yasin atasoy

yasin atasoy TÜİSAG Üyesi

bence nerelerden çalışılması lazım o bir iyice teyid etmek gerekir bana kaynak söylerseniz sevinirim çünkü 18 ağustos sınavı tecrübesi var.. :((((

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mujganasya

mujganasya TÜİSAG Üyesi

benim tavsiyem ;önce hani o 50 adet konu vardı ya...onlar en az 3 er kere okunacak.sonra çsgb nin sitesindeki yönetmelikler.özellikle sonradan yayınlanan 23-25 yönetmelik ler 3-4 defa okunacak.hep buralardan çıktı çünkü...eski sorular özelliğini kaybetti çok büyük bilgi kirliliği var...

8. ygtr hoca

ygtr hoca TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

sınav başarısızlıklarının baş nedeni soruların güzel bir türkçe ve sınav tekniğine uygun olmamasıdır.
    Soru hazırlayanlar hep aceleye getirmişler.
    Katılımcı arkadaşlar soruları ve yanıtları sakin ve dikkatle okuyup inceleyin.zaman yetecektir.
    Tüzük sorularının hepside son 18 ağustos 2013 A,B,C sınıfı sınavlarında iptal oldu.
    Yönetmeliklere hazırlanırken maddeli olanlara dikkat edin.
    Soru hazırlayanlar 4 madde alıp bir maddenin kelimesini değiştirip,hangisi yanlıştır diyor.
    Eğitim kurumlarının müfredatı yönetmeliklerin hepsine yer verecek özellikte değil.
    sadece uzaktan eğitimde yer almasına rağmen Uyarı İşaretleri yönetmeliğinden en az bir bazan 2 soru çıkıyor.
    Sınavda çıkmamış etrafta dolaşan 1000-2000 soru gibi şeyler ile zaman kaybetmeyin.
    Önce yönetmelikleri bir dosyaya indirin ve yönetmelikleri anlayarak çalışın.
    Son sınavdaki 30 soru "...Yönetmeliğine göre"" diye başlıyordu.

Sadece soru çözerek başarma şansınız %30 u geçmez.
    Son iki sınavı inceleyin ve buna göre hangi yönetmeliklere ağırlık vereceğinize karar verin.

Müjgan Gürpınar ve kemalx bu yazıya teşekkür etti.
  9. Şafak BALCI

Şafak BALCI TÜİSAG Üyesi

10. elmariacci

elmariacci TÜİSAG Üyesi

kasımdaki sınava girecem C sınıfı uzmanlık için gerçekten çok bilgi kirliliği var.48 adet dersi slaytlardan takip ettim elimde güncel sorular yok.C sınıfı için güncel sorular ve nerelere çalışmam hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.

11. Emre Bağbaşı

Emre Bağbaşı TÜİSAG Üyesi

Beyler 18 ağustos sınavından geçemedim 23 kasım için herhangi bi başvuru şu bu napıcaz bilen varmı

12. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

Onaylı defterin onaylama yetkisi olan aşağıdaki kurumlardan hangileridir?
    I-İşyerinin bağlı bulunduğu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri
    II-Genel Müdürlük
    III-Noter
    IV-İşveren
    a. I, II, IV
    b. II, III,
    c. I, III, IV
    d. I, II, III

smilodon13 bu yazıya teşekkür etti.
  13. c-huseyin

c-huseyin TÜİSAG Üyesi

sınav ucreti yatıracaksınız sadece duyurular açıklandığında

Emre Bağbaşı bu yazıya teşekkür etti.
  14. elmariacci

elmariacci TÜİSAG Üyesi

cevap: D

ismet ürper bu yazıya teşekkür etti.
  15. uzmanbiyolog

uzmanbiyolog TÜİSAG Üyesi

16. ayşe serin

ayşe serin TÜİSAG Üyesi

17. rrdizman

rrdizman TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 23 kasım sınav başvuruları ne zaman. bilgisi olan varmı?

18. c-huseyin

c-huseyin TÜİSAG Üyesi

2013 Yılında Yapılacak İkinci ve Üçüncü “İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı” Sınavı Duyurusu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği 2013 yılında yapılacak ikinci ve üçüncü “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları, 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günleri yapılacaktır.

1- Söz konusu sınavlarla ilgili uygulama duyurusu,
    - İkinci sınav için 01 Temmuz 2013 tarihinde;
    - Üçüncü sınav için 07 Ekim 2013 tarihinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
    2- Eğitimlerin bitiş tarihi ikinci sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 30 Haziran 2013, üçüncü sınav için (Örgün eğitim bitiş tarihi) 06 Ekim 2013 ’dür.
    3- 18 Ağustos 2013 Pazar ve 23 Kasım 2013 Cumartesi günü yapılacak “işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı” sınavları müfredat-mevzuat konuları daha sonra yapılacak duyuruda belirtilecektir.

Yetkilendirme Daire Başkanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Şafak BALCI bu yazıya teşekkür etti.
  19. sapropel

sapropel TÜİSAG Üyesi

d

20. GÜNER SABANCI

GÜNER SABANCI TÜİSAG Üyesi

21. GÜNER SABANCI

GÜNER SABANCI TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş