21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Halit Çiçek

Halit Çiçek TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

çsgb.nin sitesindeki çıkmış soruları incele.. çok faydası olur...

2. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

Radyasyon ile ilgili bilgileri ışınların özelliklerini ve korunma yöntemlerin vs nerede bulabilirim bilen varsa yardımcı olabilir mi?

3. Halit Çiçek

4. mmüdür

mmüdür TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mmüdür

mmüdür TÜİSAG Üyesi

6. Selçuk Kiraz

Selçuk Kiraz TÜİSAG Üyesi

a

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. giresun28162816

giresun28162816 TÜİSAG Üyesi

a

8. zübeyde.müh

zübeyde.müh TÜİSAG Üyesi

d

9. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar verdiğimiz cevaplara, sorduğumuz sorulara dikkat edelim. Böyle bir soru bir yerlerde sorulmuş mu bilmiyorum, sorulduysa yanlış bir soru. Zira cevapların hepsi doğrudur.

Ayrıca soru soruluş tarzı ile de yanlıştır. Şıklardan sadece iki tanesi İLO ilgili tanımdır.

Özetle; İLO 1919'da Versay anlaşması ile oluşturulmuştur, Türkiye 1932'de üye olmuştur, Üçlü yapı mevcuttur, Kararları tavsiye niteliğindedir, Sözleşmeyi imzalamamış ülkeler için bağlayıcılığı yoktur.

10. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Soruyu yazan arkadaş soruyu; "ILO ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangileri doğrudur ?" şeklinde sorsa daha doğru olacağını düşünmekteyim.

11. Halit Çiçek

12. tosbis

tosbis TÜİSAG Üyesi

13. Halit Çiçek

14. murat82yilmaz

murat82yilmaz TÜİSAG Üyesi

hepsi yanlış

15. glsngl

glsngl TÜİSAG Üyesi

Yeni yönetmeliğe göre hepsi yanlış
    6-8-12 dk

16. ccuzman

ccuzman TÜİSAG Üyesi

İş kazaları ve meslek hastalıkları kayıt ve bildirimi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
    A) İşveren iş kazalarını kazadan sonraki üç iş günü içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirir.
    B)İş veren sağlık hizmeti sunucuları veya işyeri hekimi tarafından kendisine bildirilen meslek hastalıklarını, öğrendiği tarihten itibaren iki iş günü içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirir.
    C) Sağlık hizmeti sunucuları kendilerine intikal eden iş kazalarını, yetkilendirilen sağlık hizmeti sunucuları ise meslek hastalığı tanısı koydukları vakaları en geç on gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirir.
    D)İşveren bütün iş kazalarının ve meslek hastalıklarının kaydını tutar, gerekli incelemeleri yaparak bunlar ile ilgili raporları düzenler.
    B şıkkı (3 iş günü)

Halit Çiçek bu yazıya teşekkür etti.
  17. vahit kurtulus

vahit kurtulus TÜİSAG Üyesi

ya ben böyle işin diye başlıcam yazıya olmayacak arkadaşlar. elimde yeni yasaya uygun Zirve Eğitim Kurumlarının kitabı var içindede 10-15-20 dk var 18 ağustos sınavından önce eğitim gördük sınava girmeden önce değişti. yahu aymaz herifler bi yasayla çalışma sürelerini belirlersin ve güncel kalır arkasından aylar sonra (yıl bile geçmeden) yönetmelikle dakikaları niye değiştirirsin ( altında yatan sebebler açık ama sonra beni h........... karşıtı diye tanımlamayın diye yazmıyorum)
    gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. yapaöazmıyız yaparız bunuda kabul eder bu sayılarıda ezberleriz ( öğreniriz diyemiyorum çünkü birşeyin öğrenilmesi için o bilginin mantığının verilmesi gerekir geri kalan çaba sadece EZBERdir.) yaparız ama ne gerek var bu kadar insan şu işe bel bağlamış biyerlere gelmek bişeylerin ucundan tutmak istiyor bununla birlikte bu tek taraflıda değil İSG uzmanı açığı var İSG uzmanı yok demeyide biliyorsunuz 18 ağustos sınavından sonra konulara küsmüş şimdi kitap açmış biri olarak hayretimi maruz görünüz.
    vaktinizi daha çok almak istemem ama ben bu sınavın sonunuda çok hayırlı görmüyorum.

murat72 bu yazıya teşekkür etti.
  18. ibrahim karabudak

ibrahim karabudak TÜİSAG Üyesi

acaba yeni yönetmeliğe uygun olan bilgiler sizde var mı acaba veya nereden indirebilirim

19. YILMAZ ÇAMANKA

YILMAZ ÇAMANKA TÜİSAG Üyesi

halit bey merhaba; bana gönderdiğiniz soru bankası ; hap bilgi şeklinde idi. hap bilgiler yanlış diyosunuz ya; bana gönderdiğiniz doğrudur,size güveniyorum. ona çalışacam . tekrar teşekkürler

20. YILMAZ ÇAMANKA

YILMAZ ÇAMANKA TÜİSAG Üyesi

halit bey merhaba; bana gönderdiğiniz soru bankası ; hap bilgi şeklinde idi. hap bilgiler yanlış diyosunuz ya; bana gönderdiğiniz doğrudur,size güveniyorum. ona çalışacam . tekrar teşekkürler

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica