21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. mustafa çağlayan

mustafa çağlayan TÜİSAG Üyesi

2. ayse1226

ayse1226 TÜİSAG Üyesi

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) kurulduğu yıl olan 1919 yılında ilk meslek
    hastalığı olarak “antraks” hastalığını tanımlamıştır
    kaynakhttp://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/S...ory/isggm/dosyalar/Meslek-Hastaliklari-Kitabı:

incilmez ve Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  3. BekirHarıkcı

BekirHarıkcı TÜİSAG Üyesi

cevap .d.

4. glovkiss

glovkiss TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben sitede yeniyim .bir arkadaş demişki yönetmeliklere çalışın notlara bakmayın tavsie etmem o yönetmelikleri nasıl bulacağız . notlar ile yönetmeliklerin farkı nedir 100 soru üzerinden 70 ve üstü almak zor mudur biraz bilgi verebilir misiniz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alpin87

alpin87 TÜİSAG Üyesi

benim bildiğim kadarı ile, taban süre kalktı.

6. ferda koski

ferda koski TÜİSAG Üyesi

b

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. glovkiss

glovkiss TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bi yardımcı olur musunuz bana ya ben bu sınava nasıl hazırlanmalıyım. yönetmelikleri nereden bulurum.notlara nasıl çalışmalıyım yönetmelikleri iyice bilsek yeterli olur mu bi sınav için 90 saat uzaktan eğitim ilk olarak verilecekmiş 15 gün içinde bitmesi gerekiyor muş ancak duyduğuma göre formalite imiş bu 90 saat biraz yardımcı olur musunuz

8. Kadriye Doğan

Kadriye Doğan TÜİSAG Üyesi

ayse1226 bu yazıya teşekkür etti.
  9. ugurbekar

ugurbekar TÜİSAG Üyesi

bu sorularda yeni müfredat yok , çoğu soru yanlış

10. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Aydan hanım,
    Çok faydalı olacağına inanıyorum, paylaşımınız için teşekkür ederim... Bu soru bankası dizisinin devamı var mı yoksa elinizdekiler sadece bunlar mı?
    Benim de elimde sorular var ancak içlerinde pek çok yanlış cevaba denk geldim bu bakımdan o sorulara çalışmayı bıraktım. Umarım sizinkiler de yanlış cevaplar yoktur :)
    Elinizde bu soru dizisinin devamı varsa ve paylaşırsanız memnun olurum...

11. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Eyvah eyvah... Uğur Bekar korktuğum cevabı vermiş bile :(

12. K.muh.taner

K.muh.taner TÜİSAG Üyesi

6331 ile ilgili sorular var mı bunda?*silindi*

13. guven7557

guven7557 TÜİSAG Üyesi

iş sağlığı tüzüğü 18 ağustos sınavında olmayacağını söylüyorlar peki ama bütün teknik terimler iş sağlığı tüzüğünde. Örneğin basınçlı kapların tüm teknik konuları iş sağlığı tüzüğünde geçiyor. Nasıl olacak anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

14. Ltf22

Ltf22 TÜİSAG Üyesi

İş kazası ve meslek hastalıklarının bildirimi nasıl yapılır?

a) İş kazaları kazadan sonraki üç iş günü içinde sosyal güvenlik kuruluna bildirim yapılır.
    b) Meslek hastalıkları öğrenildiği tarihten itibaren iki iş günü içinde sosyal güvenlik kuruluna bildirim yapılır.
    c) yetkilendirilen sağlık hizmetleri sunucuları meslek hastalığı tanısı koydukları vakaları en geç on gün içinde sosyal güvenlik kurumuna bildirir.
    d) İşyeri hekimi meslek hastalığı ön tanısı koydukları vakaları sosyal güvenlik kurumu tarafından yetkilendirilen sağlık hizmetleri sunucularına sevk eder.

15. fbaydar

fbaydar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben de İnşallah 18 ağustosta sınava gireceklerdenim. Linkini verdiğim siteye dikkatinizi çekmek istiyorum.Bendeki test kitabında http://www.imo.org.tr/resimler/dosya_ekler/b541476602e4d94_ek.pdf sitesinden 5,6 soru çıkmıştı.İlğilenen arkadaşların dikkatine...

16. Arkadaşlar forum sitemizden ben de yararlı bir kaynak paylaşmak istedim sizlerle

Ekli Dosyalar:

17. bulentim77

bulentim77 TÜİSAG Üyesi

merhaba,
    b maddesi üç iş günü olacak diye biliyorum.

Ltf22 bu yazıya teşekkür etti.
  18. erkantuncer

erkantuncer TÜİSAG Üyesi

aydan hanım sorular için teşekkürler

19. oğuz serhat

oğuz serhat TÜİSAG Üyesi

bu iş kazalarının bildirimi kaç iş gunu içinde yapılmalı 18 mayıs sınavında 2 iş gunu olarak işaretledim 3 iş gunu cıktı bazı testler 2 iş gunu olarak cevabı veriyor

Deryagüler bu yazıya teşekkür etti.
  20. tolga horuz

tolga horuz TÜİSAG Üyesi

b

rizakaya bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica