21 Aralık 2013 Tarihli C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında emineerdoğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. hicaz

hicaz TÜİSAG Üyesi

mevzuatın hepsıne çalısma ve sosyal guvenlık bakanlıgının sıtesınden ulasabılrsın mevzuatın ıcın tuzukte var butun yonetmelıklerde benım tavsıyem tuzugu ve yonetmelıklerı cok ıyı bıl ve ayrıca cıkmıs soruları coz derım basarılar bende gırıcem 18 agustosta ınsallah gecerız hepımız...

2. hicaz

hicaz TÜİSAG Üyesi

testlerde yanlıs cevap olabılıyor cok guvenlı degıl o yuzden once tuzugu okuyun sonra testlerı cozun ozaman daha verımlı olur...

3. hicaz

hicaz TÜİSAG Üyesi

arkadaslar tuzugun olmayacagı gıbı bır durum olamaz cunku suan halen yururlukte tuzuk ve mufredat acıklanınca 40 soru cıkacagı belırtılmıs tuzukten 40 soru yanı o yuzden tuzuk yok dıye bısey yok...varrrr

fatih33 bu yazıya teşekkür etti.
  4. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

İSG Tüzüğünün olmamasını mantığım kabul etmiyor. Pek çok soru tüzüğe dayalı,.. evet tüzükte değişiklikler oldu fakat bu tüzükten sınavda yok denmesi anlamına gelmez.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. aliriza

aliriza TÜİSAG Üyesi

A

rizakaya bu yazıya teşekkür etti.
  6. aliriza

aliriza TÜİSAG Üyesi

B

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ztürkoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  7. roza

roza TÜİSAG Üyesi

sadece c şıkkı yanlış diğerleri doğrudur.

8. tolgaberke73

tolgaberke73 TÜİSAG Üyesi

D

9. Brc34

Brc34 TÜİSAG Üyesi

a

10. ramazan akpınar

ramazan akpınar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar.yürürlükten kalkan tüzükler yada yönetmelikler yokmu?yada sorumlu olduğumuz mevzuat listesi elinde mevcut olan varsa paylaşabilir mi?her kafadan bir ses çıkıyor.karmakarışık oldu herşey.açıklama yapabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.herkese kolay gelsin...

11. aydan tokalıoğlu

aydan tokalıoğlu TÜİSAG Üyesi

Ben yeni cikanlari soru havuzu konu altinda yayinladim. Oraya bir bakarsaniz sorunuzun cevabini alabilirsiniz.

12. aydan tokalıoğlu

aydan tokalıoğlu TÜİSAG Üyesi

Arkadasim yanlis yer belirttim. Kusura bakma. 29aralik- 13 temmuz yeni cikan yonetmelik konusu olucakti. Orayi incele olur mu?

ramazan akpınar bu yazıya teşekkür etti.
  13. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

(3) Yeni planlanan alanlarda bitişik nizamda teşekkül edecek imar adalarının uzunluğu 75 m’den fazla olamaz.

14. hülya karadeniz

hülya karadeniz TÜİSAG Üyesi

İş Kanununa göre İş kazaları Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne kazadan sonraki kaç iş günü içinde bildirilmelidir?
    İş Kanununa göre iş kazaları SGK Bölge Müdürlüğü'ne kazadan sonraki kaç iş günü
    içinde bildirilmelidir?
    arkadaşlar her ikiside 3 diye değişti olarak biliyorum yardımcı olabilirmisiniz?

15. lvntshn

lvntshn TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sadece 1 sınav hakkı kalmış ve eski sisteme göre sınava girmiş birine 18 Ağustostaki sınava mı yoksa Kasım daki sınava mı girmesini önerirsiniz. Ben şahsen Kasım ayındaki sınav için elimizde daha fazla döküman ve soru olacağını düşünüyorum. Tabi birde vakit. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda.

16. raşit keskin

raşit keskin TÜİSAG Üyesi

bende aynı düşünüyorum...

17. fercek

fercek TÜİSAG Üyesi

3ile4

18. mazyaris

mazyaris TÜİSAG Üyesi

oksitlyiciler

19. Alihan DAĞHAN

Alihan DAĞHAN TÜİSAG Üyesi

Bir soruda benden.

Toplam kapalı kullanım alanı ...... m2’den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma ve
    eğitim binalarında, binaya ait yangın tahliye projeleri, bina girişinde ve yangın sırasında itfaiyenin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulundurulur. Bu projelerde; binanın kaçış yolları, yangın merdivenleri, varsa itfaiye asansörleri, yangın
    dolapları, itfaiye su verme ağızları, yangın pompaları ile jeneratörün yeri işaretlenir.”

Boşluğa aşağıdakilerden hangisi gelmelidir.

a) 2000
    b) 1000
    c) 10000
    d) 5000

20. marc123

marc123 TÜİSAG Üyesi

İşin durdurulması veya işyerinin kapatılması kararına karşı işverenin yerel iş Mahkemesinde kaç iş günü içinde itiraz etmek yetkisi vardır?

a-6
    b-15
    c-10
    d-3

erdosezen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica