Duyuru 21 Aralık 2013 Tarihli Sınavlarda Iptal Olan Veya Doğru Cevabı Değişen Sorular Hakkında

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav SORULLARINA YAPILAN İTİRAZLARA İLİŞKİN DUYURU

Bilindiği üzere, işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2013/PrNu:11 kodlu protokol kapsamında 21 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILAN İYH VE İGU sınav SORULARINDA YAPILAN İPTAL VE ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ

İŞYERİ HEKİMLİĞİ: (2 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 8 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 33 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 66 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 91 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 84 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (D) olarak düzeltilmesi,

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 Soru İptal – 2 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 6 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 31 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 16 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 41 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 61 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (C) olarak düzeltilmesi

A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

İptali gerektirecek herhangi bir soru bulunmamaktadır.

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (3 Soru İptal – 1 Soru Cevap Değişikliği)

A kitapçığındaki 7 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 32 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 47 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 22 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 59 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 86 nolu sorunun iptali

A kitapçığındaki 85 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 62 nolu sorunun cevap şıkkının (B) yerine (A) olarak düzeltilmesi

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_itiraz_duyurusu

serkan535323 bu yazıya teşekkür etti.
  2. musty0786

musty0786 TÜİSAG Üyesi

67 de kalmıştım ama iptal olan soruları doğru işaretlemiştim 65 te kalıyorum. Mahkeme yolu ile taşınmasını düşünen arkadaşlar var mı ?

mehmet ünal bu yazıya teşekkür etti.
  3. GALİP KÜRŞAT ANARAT

GALİP KÜRŞAT ANARAT TÜİSAG Üyesi

iptal olan sorular otomatik doğru olacak zaten..yani senin doğru sayın değişmiyor..

4. musty0786

musty0786 TÜİSAG Üyesi

bilemiyorum nerde yazıyor bir yerde doğru olacağına dair birşey var mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Gökhan Yurga

Gökhan Yurga TÜİSAG Üyesi

iki şık değişiminde yanlışları işaretlediği için doğru saydısa ve bugun yanlışa çevrildiye olmuştur 65

6. Deniz Mert İçöz

Deniz Mert İçöz TÜİSAG Üyesi

hepsi işime yaradı 74ten 78e çıktım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Zeynep Selcan BAL

Zeynep Selcan BAL TÜİSAG Üyesi

100 ve 80 db olan soru da iptal edilmeliydi bence

8. GALİP KÜRŞAT ANARAT

GALİP KÜRŞAT ANARAT TÜİSAG Üyesi

Benim bu cümleden anladığım iptal olan 2 soruda daha önceden cevapları verilen şıkları işaretlediği ve doğru saydığı,ama sorular iptal olunca cevaplarının silinip yanlış olarak kabul edeceğini düşündüğüdür.Eğer cevapları değişen sorular olsaydı cevapları değişen sorular diye sorusunu sorardı diye düşünüyorum.Çünkü ortada iptal olan sorular ve cevapları değişen sorular olmak üzere 2 tür var.Bu ikisini birbirine karıştırmamak lazım..Eğer musty kardeş cevabı değişen sorular için konuşuyorsan maalesef evet yanlış sayılır 2 sorunda..İnşallah hepimiz için hayırlısı olur..

musty0786 bu yazıya teşekkür etti.
  9. yurtseveribo

yurtseveribo TÜİSAG Üyesi

10. ahmet duygulu

ahmet duygulu TÜİSAG Üyesi

İptalden önce 100/87 idi. Şimdi 98/87 oldu.

11. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

İptal sorular doğru sayılır. Sizde yanlış soru ise doğru kabul edebilirsiniz, zaten doğrularınız içindeyse birşey farketmez

12. mfk321

mfk321 TÜİSAG Üyesi

hayırlı olsun. tartışmalara böylelikle son verilmiş oldu.
    alınan puan
    doğru cevap sayısı/soru sayısı
    olarak hesaplanır.
    yani sınırda olanlar için iyi durum.
    yani C için 2 A için 3 puan eklenecek.

13. özlem polat

özlem polat TÜİSAG Üyesi

zamanlaması manidar. :)

Selçuk EREN ve zeyno06 bu yazıya teşekkür etti.
  14. MNG

MNG Guest

70 ile barajı geçiyorsun:)

15. Oguz Sener

Oguz Sener TÜİSAG Üyesi

c sınıfı değişikliklerine göre +3 doğru sayım arttı cukkacukka

16. Büşra KEŞİR

Büşra KEŞİR TÜİSAG Üyesi

Rezaletten başka bir şey değil... Yazıklar olsun!

17. Özgür Altürk

Özgür Altürk TÜİSAG Üyesi

1 doğrum ve 2 yanlışım iptal edilmiş 1 yanlış cevap olarak gözüken sorumda benim işaretlediğim şıkka çevrilmiş. Bu durumda doğru olan sorum için bir değişiklik yok diğerleri için +3 puan ilave oluyor sanırım.

18. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

Herkes için hayırlısı olsun.. Umarım iptal sorular sınırda kalan arkadaşların işine yaramıştır.

19. Rıdvan Bayhan

Rıdvan Bayhan TÜİSAG Üyesi

Ağustos sınavında oksijen - asetilen sorusunda şık değişimi olduğu gibi, köpük - d tipi söndürücü sorusunda da şık değişimi oldu. Her sınavın özellikle hazırlanmış böyle soruları olduğunu düşünüyorum. Ve şu da bir gerçek ki alakasız sorular iptal olmuş. Ve yine her zaman ki gibi "kafalarına göre" iptal etmişler...

20. ayna42

ayna42 TÜİSAG Üyesi

73 alıyordum 76 ya çıktı hayırlısı arkadaşlar

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica