1. Sayın TÜİSAG üyeleri,
    23 Mayıs 2015 A,B,C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği Sınavı sonrasında üyelerimiz düşüncelerini paylaşmaya başlamıştır.
    Aşağıdaki linklerden sınav için açmış olduğumuz konulara ulaşabilirsiniz;


    23 Mayıs 2015 İşyeri Hekimliği Sınavı Paylaşımları
    23 Mayıs 2015 A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Paylaşımları 
    23 Mayıs 2015 B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Paylaşımları 
    23 Mayıs 2015 C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Paylaşımları 

    Aynı zamanda konulardaki anketlerimize katılarak sınavın zorluk derecesi için oyunuzu kullanabilirsiniz.
    TÜİSAG
     Yönetimi

21 Aralık 3. Sınav Hakkı Dilekçesi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ibrahimkara tarafından paylaşıldı.

  1. ibrahimkara

    ibrahimkara TÜİSAG Üyesi



    Arkadaşlar 3. sınav hakkı için tıpkı yükseltme sınavına girecekler gibi dilekçe yazıp bakanlığa yollamamız gerekiyormuş. Elinde dilekçe örneği olan varsa paylaşabilir mi?



     
    tekno28 ve Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  2. Hakan FIRAT

    Hakan FIRAT TÜİSAG Üyesi



    Ekte bir dilekçe örneği mevcuttur.



     

    Ekli Dosyalar:

    emniyet, Hira Ataç, bilalkya ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. ibrahimkara

    ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

    Teşekkür ederim. Biraz önce kursu aradım kurs bitim tarihi için hiç bir şeyden haberleri yok. Ne yazık değil mi?

     
  4. KURTARANN

    KURTARANN TÜİSAG Üyesi

    Merhaba bende 3. sınav hakkından yararlanmak istiyorum dilekçeyi hangi adrese göndereceğimize dair bir bilgi bulamadım bilen varsa paylaşabilirmi?

     
  5. ibrahimkara

    ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

    T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520
    Emek / ANKARA
    Tel: 0 312 215 50 21

    Bu adrese yollanacak dilekçe Mezuniyet belgesi ile birlikte

     
    emniyet, hayataslı, evremmm ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. mustafa bayman

    mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

    Biraz önce alo170 i aradım.3.sınav için dilekçe yi posta veya kargo ile gönderebilirmiyiz diye sordum.Bana cevap olarak dilekçe ye gerek olmadığını sınav duyurusu yapılınca sınav ücreti yatırıp sınava girebileceğimizi söylediler.

     
    tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  7. ibrahimkara

    ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

    Ne kadar güvenebiliriz söyleyen kişiye

     
    aykn ve tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  8. tinkir

    tinkir TÜİSAG Üyesi

    bu
    konuda kafam iyice karıştı bi kısım dilekçe yazılacak derken bi kısım gerek olmadığını söylüyor kesin ve net bilgiyi aldınız mı acaba??

     
  9. mustafa bayman

    mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

    Bende tam güvenemedim.sizde alo 170 i arayın bakalım ne diyecekler.

     
  10. Denizz

    Denizz TÜİSAG Üyesi

    15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

    1 yıl içerisinde 3 sınav var ise üçüğnede katılma hakkımız var mı?

     
  11. burcualp

    burcualp TÜİSAG Üyesi

    Arkadaşlar,
    Bu dilekçeyi bakanlığa mı göndereceğiz.. yoksa faks mı çekilecek...

     
  12. igu_mehmet

    igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

    Evet var 1 yıl içindeki tüm sınavlara girme hakkımı geçici madde 3 ile sabitlenmiş durumda.

    Kaynak: http://www.resulkurt.com/?artikel,6986/ek-sinav-hakki-icin-basvuru-yapmakta-gecikmeyin/adnan-agir

     
    Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  13. ibrahimkara

    ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

    Arkadaşlar siz dilekçenizi her ihtimale karşı yollayın zarar etmezsiniz

     
  14. uzmancan

    uzmancan TÜİSAG Üyesi

    ALO 170 (ÇSGB ) ile yapılan tüm görüşmelerin kayıt altında olması ,güvenilirlilik için yeterli diye düşünüyorum.

     
  15. uzmancan

    uzmancan TÜİSAG Üyesi


    ÇSGB/İSGGM 'nin sitesindeki
    21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE

    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU' na bir göz atıverelim lütfen.


    5)"Bakanlığımızca Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan daha önceki sınavlardan birine girmiş ve başarısız olmuş adaylar en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir. Bu itibarla bu durumdaki adayların isimleri sınav listesine otomatik olarak eklenecektir." deniliyor.

     
  16. uzmancan

    uzmancan TÜİSAG Üyesi


    İadeli Taahhütlü posta daha garantili olur.

     
  17. kemalx

    kemalx TÜİSAG Üyesi

    "15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler."sınav hakkını kaybedene hak tanınıyor ancak bir sınava girene hak verilmiyor.Böyle saçma bir cümle olur mu?Neymiş 1 yıl içinde ilgili sınava katılabilirlermiş!İlgili sınav üç tane bu sınav hakkını kaybeden kişiler kaç tane ilgili sınava girebilecekler o konuda hiçbir bilgi yok.Yönetmeliği yazan kişiler böyle bilmece gibi yazdıktan sonra,ek sınav hakkı verilmesi sonucu değiştirmez.Yönetmeliği hazırlayan kişiler maalesef sınav sorularını da böyle hazırlıyorlar.Böyle yönetmelik yazana kadar herkese üç sınav hakkı veriyoruz deseler bu konuda hiçbir problem kalmaz.Bu tanınan hak anayasaya aykırı hükümler bulunduruyor.Anayasada
    "Madde 10 – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir."Bu yönetmelikten sonra eşitlik nerede kaldı lütfen hesap ediniz.
    Bunun için dava açmak gerekiyor.Bir sınav hakkını kullanana bir hak verilmiyor ama iki sınav hakkını kullanıp başarısız olana ek bir sınav hakkı veriliyor.Demek ki ben bu ülkede ikinci sınıf bir vatandaş konumunda bulunuyorum.Demokrasilerde haklar kişilere özgü olmamalı geneli kapsamalıdır.Ben iki sınav sonucu başarısız olan arkadaşların sınava girmesine karşı değilim ancak onlara verilen hakkın bize de verilmesi daha uygun bir davranış olacaktır.Bir de kafa karıştıran durum bu kişiler dilekçe ve diploma ile müracaat edeceklermiş.Bu kurum kimlerin eğitim aldığını,stajın nerede yapıldığını ve eğitimin ne zaman bittiğini bilmiyormuş gibi bir de dilekçe istiyor.Herhalde Ptt ile bir anlaşma yapmışlar ve adayları Ptt'ye sevkediyorlar.Bu kadar gülünç olaylar zinciri ancak ülkemizde yaşanır.Çünkü bu kişilere kimse hesap sormuyor.Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanının olaya el koyarak bu çarpıklığı gidermesini ümit ediyoruz.

     
    Yusuf SAYAR ve guven7557 bu yazıya teşekkür etti.
  18. mustafa bayman

    mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

    Daha önce alo170 i aramıştım 3. sınav için dilekçeye gerek yok demişlerdi.Aynı gün bana geri döndüler dilekçe için tam bir bilgileri olmadığını söylediler.Bunu öğrenmek için başvurumu aldılar 3 gün içinde bana döneceklerini söylediler.Ben dilekçenin posta veya kargo ile gönderilirmi diye sordum cevabını bekliyorum.

     
    tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  19. hdy

    hdy TÜİSAG Üyesi



    Peki aynı sayfanın aşağısında da şöyle bir yazı var... 7. Madde de

    7- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda;


    a- 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.


    Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

     
  20. ismail_erdogan83

    ismail_erdogan83 TÜİSAG Üyesi

    diploma örneği derken noter onaylı mı yoksa fotokopi yeterlimidir

     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica