21 Aralık 3. Sınav Hakkı Dilekçesi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ibrahimkara tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bana üniversiteden mail geldi dilekçe gönderilmesi gerekiyor. 12.11.2013 mesai bıtımıne kadar bakanlığa basvurulması gerekiyor.

resul tusan bu yazıya teşekkür etti.
  2. diyap

diyap TÜİSAG Üyesi

Diploma örneği noter onaylımı yoksa fotokopi yeterlimi bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

3. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

Noterden bahsetmiyorlar fotokopi yeterlidir.

4. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Dilekçe örneğini ekten indirebilirsiniz. Diplomanızın sadece fotokopisi yeterlidir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

5. Naim.

Naim. TÜİSAG Üyesi

TC kimlik nosu içeren dilekçeyle diploma fotokopisi gönderin demişler. Dilekçemi hazırladım, diploma fotokopimi de arkasına zımbaladım, aşağıdaki adrese ptt ile iadeli taahhütlü gönderiyorum.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No:42 PK : 06520 Emek / ANKARA
    0 (312) 215 50 21

Fakat 3 sınav hakkı vermemiş olabilirler. İlgili yönetmelik maddesi ilk okunduğunda 11 ekim 2014'e kadar yapılan tüm sınavlara girebileceğimiz anlaşılıyor. Fakat onlar 11 ekim 2014'e kadar seçeceğiniz yalnızca 1 sınav olarak da yorumlayabilirler. Bunlara da hazırlıklı olmak lazım.

Ekli Dosyalar:

evremmm bu yazıya teşekkür etti.
  6. gizem_

gizem_ TÜİSAG Üyesi

İyi de bunları bakanlığa gittiğimiz kursalar yollamıyorlar mı zaten öncki sınavlarda olduğu gibi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Denizz

Denizz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar aralık sınavına değilde şubat sınavına girmek istersek. şubat sınavına girmek içinde mi şimdiden dilekce göndermemiz gerekiyor. yoksa onun için sınav tarihine yakın mı dilekce göndermeliyiz? bilen varsa lütfen cevap versin.

8. TEKEV

TEKEV TÜİSAG Üyesi

Ben şimdi 170i aradım ,3. sınav hakkını diyelim aralıkta kullandı biri ve kaldı tekrar,mayısa girebiliyor mu dedim,hayır dediler,istediği 1 tanesine başvuru yapabiliyormus

9. TEKEV

TEKEV TÜİSAG Üyesi

Sadece 1 sınav ve Agustos 2014teki sınav yok

10. tinkir

tinkir TÜİSAG Üyesi

ilgili sınavlara katılabilirler demek 1 yıl içindeki bütün sınavlara katılabilirler deemek değilmidir?? nası bi türkçe kullanıo bunlar allah aşkına ????

11. TEKEV

TEKEV TÜİSAG Üyesi

1 yıl içinde istediği 1 sınava katılabilirler demeleri gerekirdi ,Agustos sınavı neden dahil değil onu da anlamadım 1 yılın içinde

12. iptal

iptal Guest

sınav DUYURUSU NEZAMAN YAPILACAKMIŞ?

13. mustyzm

mustyzm TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

21 Aralıkta yapılacak sınav benim 2. hakkım olacak. Bu sınavı geçemezsem acaba geçici 3. Madde kapsamında 2014 yılında yapılacak sınavlara katılabilecek miyim?

14. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Katılabilirsin

15. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

şimdide diploma örneğimi cıktı.
    ben sadece dilekçe göndermiştim. her dakika bir sey cıkmazki..
    yazıklar olsun ......

16. btldmr

btldmr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar; iyice kafam karıştı şimdi bir yıl içinde sadece bir sınav hakkımız mı oldu yoksa tüm sınavlara katılabilir miyiz?
    ayrıca aralıktaki sınava ben girmeyi düşünmüyorum dilekçeyi yine de şimdiden yazmam mı gerekiyor yoksa bir sonraki sınava yakın mı dilekçe yazıcaz yardımcı olur musunuz?

17. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

11.10.2014 e kadar olacak bütün sınavlara katılabilirsin. onun için aralıkta girmen mantıklı..ve dilekçeni hemen göndermen tabi.

tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  18. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla sınav giriş sayısı hakkında bir endişe var. Az önce buldum resmi gazete ekini orda geçici madde 3 şöyle diyor:

"GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler."

Aşağıdali kaynak linkine tıklayın bakın geçici madde yayın tarihi 11/10/2013 ve resmi gazete satısı: 28792

Açık ve net olarak 11/10/2014 tarihine kadar yapılacak olan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavlarına girebiliriz.

Kaynak: http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.16923&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

19. Ertan ACAR

Ertan ACAR TÜİSAG Üyesi

Yönetmelikte 11.10.2013 tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde ÇSGB tarafından yapılacak tüm(sayı Bakanlıkça belirlenecektir.) sınavlara katılabilecektir diyor.
    Bence ilgili tarihten itibaren 1 yılın sonuna kadar tüm sınav hakkına hak kazanıyor olması gerekir.Ama bizim ülkemizde kanunlar yoruma açık olduğu için karamsar kalıyorum.

20. joker1335

joker1335 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar,agustos sınavım 1.sınavdı ve aralık sınavına girmeyecegim.3uncu sınav hakkını agustosta kullanma sansım olurmu tesekkurler

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica