21 Aralık 3. Sınav Hakkı Dilekçesi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ibrahimkara tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. TEKEV

TEKEV TÜİSAG Üyesi

Olmaz,en son mayısta kullanmalısın

2. TEKEV

TEKEV TÜİSAG Üyesi

MADDE 28
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG-11/10/2013-28792) (…) ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.....Eski yönetmelikten en fazla iki ibaresi metinden çıkarılmış,bu ne demek asıl,geçici 3. madde dolayısıla mı yoksa üç yıl içinde sınırsız hak mı ,bakanlığı aramalıyım

3. yagmurceylin001

yagmurceylin001 TÜİSAG Üyesi

Mayis ve agustos sinavini kazanamadim simdi yapmam gereken ne biri ozetlese kizmadan ltfen

ibrahim kazancı bu yazıya teşekkür etti.
  4. ibrahim kazancı

ibrahim kazancı TÜİSAG Üyesi

Merhaba İsg forum üyeleri, 18.05.2013 ve 18.08.2013 tarihinde yapılan isg sınavlarında ne yazik ki başarılı olamadım. izlememiz gereken yol nedir ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. volkan82

volkan82 TÜİSAG Üyesi

12 kasım tarihine kadar 3.sınav hakkınızı sadece doğrulatmak ve bu hakkınızın işleme alınması için dilekçe ve diploma örneğinizi yollamanız gerekiyor.şahsen ya da postayla.bunu yapmazsanız sınav hakkınız yanarmış.ve ağustos 2014 e kadar olan sınavlardan herhangi birine girme hakkınız var.hangi sınava girecekseniz o sınavın başvuru zamanı gelince de yine bildiğimiz gibi paranızı yatırıp başvuru yapacaksınız.dilekçe ve diploma sınava başvuru sırasında gerekli değil.

6. Naim.

Naim. TÜİSAG Üyesi

Resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğin belirttiği şartlar :
    - 15.08.2009 tarihinden sonra eğitimini tamamlamış olmak,
    - Bu tarihten sonra yapılan sınavlardan herhangi 2'sine girip başarısız olmak.

sınav HAKKIMI DAHA SONRA KULLANMAK İSTİYORUM DİYEN ARKADAŞLAR!
    Eğer ki 1 yıl içinde sadece 1 sınav hakkımız varsa ve bu sınav hakkını aralıkta kullanmayacaksanız yine de dilekçenizi yazıp diploma örneğini ekleyip iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğüne gönderin. Bu tür durumlarda şüphede kalmaktansa gönderin kurtulun. SONRA sınav HAKKINIZ YANARSA TEKRAR EĞİTİM ALMAK ZORUNDA KALABİLİRSİNİZ!

BENCE 1 YIL İÇİNDE 3 sınav HAKKIMIZ VAR DAYANAĞIM DA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN DR. ADNAN AĞIR'IN YAZILARI,

LÜTFEN OKUYUN ! ! !

http://www.resulkurt.com/?artikel,7016/
    http://www.resulkurt.com/?artikel,6986/

Dr. Adnan AĞIR :

" İşin özü şu; iş güvenliği uzmanlarının eğitimleri ilk olarak 4.1.2010 tarihinde başladı. Bu tarihten 11.10.2013 tarihine kadar geçen sürede eğitim alanların en fazla iki sınav hakkı vardı. İnsanlar bu iki sınava girdiler ve birçoğu da (her zaman olduğu gibi) kaybetti. Yapılan değişiklikle sınavı kaybeden adaylara 11.10.2014 tarihine kadar yapılacak bütün sınavlara sınır koymaksınız girme hakkı verildi. Yani, bugüne kadar yapılan sınavlara hakkı olduğu halde başvurmayan, başvurup da sınava girmeyen ya da sınava girip de başarılı olamayanlar için yeni bir hak doğdu. Bu hak, Aralık 2013, Şubat 2014 ve Mayıs 2014 sınavlarında kullanılmak zorundadır, aksi halde aşağıdaki madde hükmüne göre süre 11.10.2014 günü doluyor. "

Naim Ayyılmaz
    Yük. Mak. Tek. Öğrt.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

dilekce gönder bakanlığa diploma fotokopisiyle birlikte.daha sonra keyfine bak.en az 3 kez daha sınava girebiliriz:)

tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  8. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Dilekçe yollayan arakdaşlar isggm tarafında geri dönüş yaptılar mı? Ben de yolladım fakat kimse dönüş yapmadı 'dilekçeniz işleme alınmıştır falan diye
    '

9. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

daha dönüş falan olmadıı

10. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

bnde gonderdım ama dönüs yapan olmadı henüz.

11. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

ne zaman göndermiştiniz=?

12. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

bugün 5. gün oldu.

13. KİM

KİM TÜİSAG Üyesi

peki sınav ücreti ne zaman yatırılacak, bilgisi olan var mı?

14. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

o daha bellı degıl.

15. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

benimki 15 gün oldu daha bi dönüs olmadı..arıyorum gönderdiğim yeri telefona bakanda yok. sacma sapan işler işte. gereksiz bir şekilde kendilerine iş yükü çıkartıyorlar ..

Selma91 bu yazıya teşekkür etti.
  16. yagmurceylin001

Bana bi kucuk kagit gondermisler ama anlamadim

17. Selma91

Selma91 TÜİSAG Üyesi

yağmur hanım ne yazıyor kağıtta ve kacıncı gün geldi cevp

18. yagmurceylin001

Calisma sosyal guvenlik bakanligina gonderdi babam ben calistigim icin.babamin el yazisi var gonderdigimiz adres ve posta kodu bakanlik muhurlu.acsba gitmedim i adres mi yanlis bilmiyorum burda arkadaş adres paylasmis emek ankara diye oraya gondermistik. Dorduncu gunde geldi

Last edited by a moderator: 7 Kasım 2013
  19. Güler Yıldırım

Güler Yıldırım TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Ben 18 Ağustos 2013 sınavında başarısız oldum. 2. kez 21 Aralıktaki sınava gireceğim. Bunun için benim de mi dilekçe vermem gerek, yoksa sadece sınav ücretini yatırıp başvuru yapmam yeterli mi?

20. hsnrdgn

hsnrdgn TÜİSAG Üyesi

sınav ucreti yatırıp basvuru yapmanız yeterli sanırım. ama yarın ne olacagı belli değil..:)

Güler Yıldırım bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica