Duyuru 21 Aralik Sinav Sonucu Açiklandi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tolgatanyel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

84 aldım. sıra yükseltmede

2. Yiğit Balbağ

Yiğit Balbağ TÜİSAG Üyesi

İtiraz dilekçesi örneğini yollayabilir misiniz acaba? Ya da dilekçe örneğini nerden bulabilirim?

3. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR

[​IMG] Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarınınhttp://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.trinternetadreslerindeyayımlanmasındanitibaren en geç3 (üç) iş günü içerisinde,İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

[​IMG] Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

[​IMG] sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

[​IMG] Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra)dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil)sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

[​IMG] SüresigeçtiktensonrayapılanitirazlarileadayınT. C.kimliknumarası,imza,adresve dekontuolmayandilekçeler ile faksla yapılan itirazlardikkatealınmayacaktır.

[​IMG] sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar 10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM’ye bildirilecektir.

[​IMG] Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.

[​IMG] Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.

[​IMG] 21 Aralık 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

4. SA.END.MÜH.

SA.END.MÜH. TÜİSAG Üyesi

80 C cok mutluyum..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. cöztürk

cöztürk TÜİSAG Üyesi

6. MMakbule

MMakbule TÜİSAG Üyesi

ağustos sınavında 68 almıştım. itiraz ettim sınav kağıdımı istedim. beni 40 yere yönlendirdiler. hiç birşey çıkmadı. sınav sonuç kağıdımı bile göremedim. sonra sadece yönetmelikleri okuyarak bu sınavdan 87 aldım. ama içimde bu meslekle ilgili hiçbir heves bile kalmadı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. İsmailDEMİR

İsmailDEMİR TÜİSAG Üyesi

74 le geçmişiz Hamd olsun rabbime, Hepinize kazasız mutlu bir kariyer diliyorum arkadaşlar

8. xman

xman Banned

parayı ne zman yarcaz belkı bugun olurmu c sınıfı ıcın

9. ENDERSİM62

ENDERSİM62 TÜİSAG Üyesi

Last edited by a moderator: 6 Haziran 2014
  10. KEMANKEŞ

KEMANKEŞ TÜİSAG Üyesi

Güzel soru. Ama bakanlık döner sermayesine para girmeden bu hakkı vereceğini sanmıyorum.
    Ancak kanunun 31 nci maddesinde bu bedellerin "İş sağlığı ve güvenliği hizmeti sunan" lardan alınacağı yazıyor. Buna göre sertifika bedelleri sözleşme yapan uzmanlardan alınabilir. Hizmet sunmayanlardan alınması yasal olmaz. Bakanlık böyle yorumlamadığından sertifika bedellerini peşinen alıyor. Dava konusu edilebilir.

11. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

C sınıfı sınavından 93 almışım geçtik çok şükür. Bundan öncekinde 69 idi notum. Kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun. hele 69 ile kalmanın nasıl olduğunu biliyorum.. İnş hayırlısı olur onlar için.

Şimdi A sınıfı için yükseltmeye gireceğiz. Mayısda sanırım dimi? Yükseltme eğitimi mi almak gerekiyor acaba?

Bir de sertifika almak zorunlu değil arkadaşlar. Bir sürü tanıdığım var sertifikalarını hala almayan çünkü geçen sene 360 tl sertifika ücreti istiyordu bakanlık buna tepkiliydi çoğu kişi. Sertifika numaranızı öğrendikten sonra onunla çalışabiliyorsunuz. Şimdi ise 425 tl olmuş bu ücret diye duydum. Bakanlığı kınıyorum, hakettiğimiz bir sertifikayı astronomik ücretlerle dayıyorlar.. Ondan sonra yolsuzluk rüşvet..vs haber oluyor işte.. Bedeva veriyorlarsa ya da makul olan bir 10-20 tl ye alırım yoksa orda turşusunu kursunlar.. Zaten görseniz dandik bir kağıt parçası..

12. Kuzju

Kuzju TÜİSAG Üyesi

83 almışım, bir öncekinde 69 almıştım.

13. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

Sayın Arkadaşlar;

İptal edilen sorular herkes doğru yaptı sayılır. Sizde iptalden önce doğru ise bir şey değişmez, yanlış ise iptal sorularınız doğru sayılarak puanınıza ekledir. Şık değiştirilen soru da ise değişmeden önce doğru ise sizden yanlış olarak silinir.

14. Halil Kaya

Halil Kaya TÜİSAG Üyesi

çok şükür geçtik Geçen arkadaşları tebrik ederim. geçemeyen arkadaşlar içinde geçmiş olsun inşallah hayırlısı olur.

15. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

İtiraz edecek arkadaşlar,
    dilekçenizde sınav cevap anahtarınızın optik görüntüsünü istemeyi unutmayınız. İsterseniz gönderiyorlar.

Yiğit Balbağ bu yazıya teşekkür etti.
  16. Dila tekin

Dila tekin TÜİSAG Üyesi

77 ile geçmişiz şükür. Herkese hayırlı olsun.

17. karga

karga TÜİSAG Üyesi

şükürler olsun, inşallah diğer aradaşlar da başarır

18. irfeyn

irfeyn TÜİSAG Üyesi

bir yıl içinde yapılacak sınavlara girebiliyorsun yanlış hatırlamıyorsam

musa54 bu yazıya teşekkür etti.
  19. TUFAN KAHRAMAN

TUFAN KAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben bişey sorucam hangi konuya yazıcağıma net karar veremedim.

Benim 1459 gün SSK sigorta primim var 4 ay 24 günde Bağkur var mecburi sigortalılık olarak görünüyor ben yükseltme sınavına başvurabilirmiyim?

20. Gökhan Yurga

Gökhan Yurga TÜİSAG Üyesi

acaba parasını yatırıp belgeyi fiziki olarak almayanlar mı bu arkadasların,yoksa parayı yatırmasakta belge numaramız çıkıyormu...benim anladığım para yatırırsan ve bunu sistemde görürlerse belge numarası verirler yönünde...bu konu hakkında bilgisi olanlar var mı acaba?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica