Soru : 21 Aralık Sınavı Sonucu Hak Kazanılan Belge

Ali Balıkçıoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar 21 Aralık sınav sonucunda 94 puan alarak C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmaya hak kazandım. Ancak henüz belge harcını yatırmadım ve bu yüzden henüz belge sahibi değilim. İşin özeti belgelerimizi ne zaman alabileceğiz ? Harçlar ne zaman yatacak ? Bir bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim, saygılar.

Ayça KOSOVA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar 21 Aralık sınav sonucunda 94 puan alarak C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmaya hak kazandım. Ancak henüz belge harcını yatırmadım ve bu yüzden henüz belge sahibi değilim. İşin özeti belgelerimizi ne zaman alabileceğiz ? Harçlar ne zaman yatacak ? Bir bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim, saygılar.
Ali Bey parayı istediğiniz zaman yatırabilirsiniz. belgeyi teslim almanız biraz uzun sürebilir. ancak parayı yatırırsanız isg-katip te tanımlanırsınız ve sertifika no ile uzman olarak çalışmaya başlayabilirsiniz

mehmet şirin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
  1. merhaba arkadaşlar,
    asbestle çalışan işçilerin sağlık durumlarının değerlendirmesi en az kaç yılda bir yapılır? sorusunun cevabını alabilirmiyim bazı yerlerde 2 yıl bazı yerlerde 3 yıl deniyor

Hülya Erdoğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Asbest Yönetmeliği kapsamındaki işleri ilk defa yapacak kişinin, önce işyeri hekimi tarafından genel sağlık durumu değerlendirilir ve Yönetmeliğin Ek-I’de belirtildiği şekilde, özellikle solunum sistemi muayeneleri başta olmak üzere genel sistemik fizik muayene ile diğer tetkik ve kontrolleri yapılır. İşyeri hekimi, risk değerlendirmesi ve ölçüm sonuçlarınıdikkate alarak çalışanların sağlık durumlarını değerlendirir ve değerlendirme sonucuna göre akciğer radyografilerini uygun sürelerle tekrarlar, bu süre 2 yılı aşamaz.

Hülya Erdoğan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu Yönetmelik kapsamındaki işleri ilk defa yapacak kişinin, önce işyeri hekimi tarafından genel sağlık durumu değerlendirilir ve Ek-I’de belirtildiği şekilde, özellikle solunum sistemi muayeneleri başta olmak üzere genel sistemik fizik muayene ile diğer tetkik ve kontrolleri yapılır. İşyeri hekimi, risk değerlendirmesi ve ölçüm sonuçlarınıdikkate alarak çalışanların sağlık durumlarını değerlendirir ve değerlendirme sonucuna göre akciğer radyografilerini uygun sürelerle tekrarlar, bu süre 2 yılı aşamaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.