21 Aralık Sınavına Itiraz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında anıl özkan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. anıl özkan

anıl özkan TÜİSAG Üyesi

69 aldım ve kaldım dilekçeyi nasıl yazıp itira etmeliyim?

2. kimyagerim16

kimyagerim16 TÜİSAG Üyesi

aynı sıkıntı bende de var 69 la kaldım nasıl bir gerekçeyle dilekçe yazıp itiraz edebiliriz?

3. anıl özkan

anıl özkan TÜİSAG Üyesi

Kimsenin bilgisi yok mu bu konuda

4. ELİF AYDOĞAN

ELİF AYDOĞAN TÜİSAG Üyesi

67 ile kaldm bende dilekçe örneği arıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ozan civan

ozan civan TÜİSAG Üyesi

Bende 69la kaldım.Acaba nasıl itiraz edeceğiz?kağıdım tekrar okunması yerine soru iptali üzerinden mi gitmek gerekiyor?forumda birçok soru dolaşıyordu iptal edilmesi gereken diye.

6. Şeyma Ateş

Şeyma Ateş TÜİSAG Üyesi

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ‘ne

Konu: sınav Sonucu İtirazı Hk.

21.12.2013 tarihinde yapılan İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında 69 (Altmışdokuz) puan alarak başarısız oldum. Beklediğim puanın daha yüksek olması sebebiyle sınav sonucuma itiraz başvurusunda bulunarak sınav kağıdımın tekrar incelenmesi için;

Gereğini arz ederim. ..../..../2014
    Adınız Soyadınız
    ADRES

EKLER
    1) Dekont
    2) sınav Sonuç Belgesi Çıktısı
    3) Nüfus Cüzdanı Kopyası

böyle bir dilekçe örneği var nette ama bilemiyorum gerekçe olarak ne yazmalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kimyagerim16

kimyagerim16 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 69 alıpta itiraz dilekçesi gönderen varmı? göndersek sizce bi sonuç alabilirmiyiz

8. cüneyt uzunlar

cüneyt uzunlar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınava itiraz yeniden değerlendirilir. ama yapılması gereken hala hatalı soru olduğuna inanıyorsanız o soru için bölge idare mahkemesine itirazda bulunacaksınız.

9. BLACKEYES

BLACKEYES TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaslar bende aynı durumdayım; ilgili yazı ve dilekçe örneğini ekledim.

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı”aracılığı ile 10 TL (KDV dahil)sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

Ekli Dosyalar:

10. Mine Karaçay

Mine Karaçay TÜİSAG Üyesi

bende aynı durumdayım 69 ile kaldım daha yüksek bekliyodum itiraz için ayrı bi duyuru olacak diye duydum ne zaman olacak gec kalmak istemiyorum

11. ömer erdem

ömer erdem TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra) dair itiraz başvuruları sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı”aracılığı ile 10 TL (KDV dahil)sınavsonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

Benim edindiğim bilgiler bunlar. Mine Hanım. Duyuru olmayacak sanırım. İtiraz sonucun açıklanmasından itibaren en geç 5 iş günü içinde yapılmalıdır deniyor.

12. lilith89

lilith89 TÜİSAG Üyesi

21 ARALIK 2013 ISG C SINAVINDAN 69 ALANLARA DUYURULUR!
    sınav sonuçlanmasının ardından 5 iş günü içinde sınav sonuçlarına itiraz edilebiliyor. İtiraz dilekçesini bilimsel olarak yazarsak C sınavının A kitapçığındaki 20. sorunun düzeltilmesini isteyebiliriz. Dilekçe örneği şöyledir;
    T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI’NA
    ANKARA

KONU : 21.12.2013 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sonuçlarına İtiraz
    Milli Eğitim Bakanlığınca 21.12.2013 günü saat 10:00 da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım. 14.01.2014 tarihinde sonuçlar açıklandı. 69 puan ile başarısız olduğumu öğrendim. Ekte sebepleriyle belirttiğim 1 sorunun iptal olması gerektiğini düşünüyorum. Bu sorular iptal olmadığından dolayı mağdur oldum. Bu konudaki mağduriyetimin giderilmesini, aksi halde itiraz ettiğim soruların yanlış olmadığı konusunda tatmin edici belgeler ile birlikte tarafıma iletilmesini saygılarımla arz ederim.
    İtiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup, dekont ektedir. Söz konusu soruların incelenerek, varsa yanlışlıkların düzeltilmesi hususunu,
    Gereğinin yapılmasını arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No :
    Adı Soyadı :
    İmza :
    Adres :

EKLER:
    Dekont (Toplam 1 soru)
    A Kitapçığı (20 numaralı sorular)
    Dilekçenin altınada 20.soruyu yazıp bu sorudaki yanlışlığın gerekçesini yazarak aşağıdaki vermiş olduğum url deki ;
    https://www.google.com.tr/url?sa=t&...T9UId3O3hPNfNvHHQ&sig2=XW2wuiaZTo8oDhLRp_A2xQ
    pdf nin en altındaki itirazlar kısmında sınav sonuçları itirazları bölümünde söylenilen adrese 10 tl yatırıp en geç 5 iş günü içinde yollarsak eğer hala şansımız olabilir...
    Ben bütün iptal olabilir soruları inceledim ve bu soru iptal edilsin diye de yollanmış ama iptal edilmemiş çok şaşırdım. Soru iptali örneklerine baktığımda gerekçe olarak sadece 6331 sayılı kanunda risk değerlendirmesinde bulunması gereken ekip şu olmalı diye yollanmış. Yalnız araştırmalarım sonucunda " TSEK Başkanının Başbakana ricası sonrası işverenlerin isg uzmanı ya da işyeri hekimi bulundurma zorunluluğunun geçici olarak kaldırıldığını" öğrendim. Fakat 20. soruya dönersek zaten sorunun başında 18-21. soruları paragrafa göre cevaplayınız demiş. Paragrafta risk değerlendirilmesi GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR denmiş ve soruda hangisi Salim Bey in risk değerlendirmesini GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ekipte bulunması zorunlu olan kişilerdir denilmiş. Yani soruda GERÇEKLEŞTİRECEĞİ denilseydi haklılardı ve genelde iptal için yollayanlar örneklerde de gördüğüm kadarıyla bu konuya değinmemiş olabilir. Eğer itiraz dilekçesi bu konuya değinerek kendi cümlelerimizle açıklayıcı olarak yollanılırsa iptal olması net diye düşünüyorum. Çünkü düzeltirlerse haklı olduğumuzu görüp, 70 e çıkarabilirler ve Mayıs a kadar beklemek zorunda kalmayız.. Kabul etmeseler bile bi kaybımız olmaz. Keşke dememek için şansımızı zorlamalıyız..

13. nsrtşhn

nsrtşhn TÜİSAG Üyesi

bence b kıtapcıgındakı 88 . soruya ıtıra edbılırız düşük tehlıkelı olarak acıkladılar cevabı yöneltmelıkte 1 orta tehlıkelı yerlerde de gözüko ona ıtıraz edılebılır ıptalı ıcın

14. nsrtşhn

nsrtşhn TÜİSAG Üyesi

Binaların Yangından korunması hakkında yönetmelik e göre içerebileceği yanıcı malzemeler açısından konutlar, ibadethaneler, hastaneler, okullar, bürolar, restoran, tiyatro ve benzeri yerler aşağıdaki bina tehlike sınıflandırmalarından hangisinde yer alır?

a) Orta tehlike

b) Düşük tehlike

c) Yüksek tehlike

d) Çok yüksek tehlike

B

SORU İPTALİ

9 Eylül 2009 ÇARŞAMBA tarih ve 27344 sayılı resmi gazete’de 2009/15316 Karar Sayısı ile Yayınlanan Yönetmelik

Ekli “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulması; Bayındırlık ve İskân Bakanlığının 8/7/2009 tarihli ve 2313 sayılı yazısı üzerine, 7126 sayılı Sivil Savunma Kanununun ek 9 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 10/8/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 62 – Aynı Yönetmeliğin eki “Ek-1/A Düşük Tehlike Kullanım Alanları” tablosu aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Ek-1/A Düşük Tehlike Kullanım Alanları

Düşük yangın yüküne sahip, düşük yanabilirliği olan ve yangına karşı direnci en az 30 dakika olan 126 m2’den büyük bölümü olmayan mekânlar.Okullar ve diğer eğitim kurumları (belirli alanları* ), bürolar (belirli alanları* ) , hapishaneler

* Kullanım alanları, Ek-1/B ve Ek-1/C kapsamına girmeyen alanlar

MADDE 63 – Aynı Yönetmeliğin eki “Ek-1/B Orta Tehlike Kullanım Alanları” tablosu aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“Ek-1/B Orta Tehlike Kullanım Alanları

KULLANIM TÜRÜ

Orta Tehlike -1

Çeşitli

Hastaneler, oteller, konutlar, lokantalar, kütüphaneler (kitap depoları hariç), okullar, bürolar

Yangın Yönetmeliğinde 2009 yılında yukarıda verilen değişiklikler yapılmıştır. Dolayısı ile 88 no’lu sorunun cevabı iptal edilen Yönetmelik maddesine göre B olarak verilmiştir. Yangın Yönetmeliğinde yapılan değişikliler ve yukarıda verilen bilgiler ışığında, doğru cevabın A şıkkı da olabileceği, dolayısı ile bu sorunun iptal edilmesi gerekir.

15. ozan civan

ozan civan TÜİSAG Üyesi

Bunu eke koyup itiraz ediyorum.teşekkürler

16. ozan civan

ozan civan TÜİSAG Üyesi

Bankaya dekontu yatırmak istediğimizde hesap no istiyorlar.Acaba soru iptali için yatan iban nosuna mı göndereceğiz?

17. wolkan2008

wolkan2008 TÜİSAG Üyesi

itiraz sonuçları ne oldu.bu sorular idari mahkemesine verirsek değerlendirmede iptal olma olasılığı yükskek.itiraz edipte geçen oldumu.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica