21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar,

21 Ekim 2012 İş Güvenliği Uzmanlığı sınav sorularının cevaplarının açıklanmasının ardından iptal edilmesi gerektiğini yada cevabı değiştirilmesi gerektiğini düşündüğünüz hatalı soruları buradan paylaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

2. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

bana göre 63. sorunun kesinlikle cevabı değişmeli ve 3 olmalı .

3. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

keza 23. sorununda cevabı d olmalı c kesinlikle uygun değil..

4. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

39. sorunun ise iptal edilmesi gerekli

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ali kırılmaz bu yazıya teşekkür etti.
  5. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

bU SORULARIN HEPSİ A GRUUBU İÇİN YAZILDI YAZMAYI UNUTTUM ..

6. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

A Grubu 61. soruda iptal edilmeli diğer seçeneklerde doğru çünkü..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Acda bu yazıya teşekkür etti.
  7. ali kırılmaz

ali kırılmaz TÜİSAG Üyesi

hayır o soruda herhangi bi problem yok. gaz yangınlarında kaynağı ortadan kaldırmak en iyi çözüm. yönetmelik veya tüzükte olması lazım

Burak Vahit Duman, oyavuz7 ve duygutoprak bu yazıya teşekkür etti.
  8. duygutoprak

duygutoprak TÜİSAG Üyesi

ama öncelikli demiyor soruda ali bey genellikle diyor buda bana göre genel bi kavram özel değil..

9. volkan baydar

volkan baydar TÜİSAG Üyesi

gazı kesmeden söndürmeye çalışmanın amacı yok bencede, imkanın varsa gazı keseceksin öncelikle ha kesemiyosan diğerlerini uygulamalısın zaten yapacak başka bişey yok.

akanda bu yazıya teşekkür etti.
  10. mustafatok

mustafatok TÜİSAG Üyesi

mubnıye, DemetN ve öftmz bu yazıya teşekkür etti.
  11. A. Aytuğ KADIOĞLU

A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

soruları da yazarsanız iyi olur arkadaşlar

12. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Mustafa Bey kesinlikle katılıyorum 56. soruda yanlış bir şık yok.

öftmz ve mustafatok bu yazıya teşekkür etti.
  13. Gamze

D sınıfı yangınlar hafif metal yangılarıdır(Mg, Al,... gibi). Akaryakıt yangınları B sınıfı yangınlarıdır. Bu soruda bir sıkıntı yok.

14. ufukesme

ufukesme TÜİSAG Üyesi

0-1-2. bölge olmak üzere3 bencede doğru cevap.

mubnıye, Burak Vahit Duman ve GökBan bu yazıya teşekkür etti.
  15. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

Kişisel KorunmaMadde 8 - Gürültüye maruziyetten kaynaklanan riskler başka yollarla önlenemiyor ise;
    a) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 13 üncü maddesinin (b) bendine ve Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak ve aşağıda belirtilen koşullarda, işçilere, kişiye tam olarak uyan kulak koruyucuları verilecek ve bu koruyucular işçiler tarafından kullanılacaktır:
    1) Gürültü maruziyeti en düşük maruziyet etkin değerleri aştığında, işveren kulak koruyucuları sağlayarak işçilerin kullanımına hazır halde bulunduracaktır,
    2) Gürültü maruziyeti en yüksek maruziyet etkin değerlerine ulaştığında ya da bu değerleri aştığında, kulak koruyucuları kullanılacaktır,
    3) Kulak koruyucuları işitme ile ilgili riski ortadan kaldıracak veya en aza indirecek bir biçimde seçilecektir.
    b) İşveren kulak koruyucularının kullanılmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterecek ve alınan önlemlerin etkililiğini denetlemekten sorumlu olacaktır.

toplu dilekçe verilemiyor herhalde herkes bireysel mi itiraz edecek..? Öyle olması daha avantajlı ise öyle yapalım..daha önceden bu işlerle uğraşan yokmu arkadaşlar yöntemler konusunda yardımcı olalım...bende metodoloji ve gürültü sorusunun itirazı için destek verenlerdenim:)

can_vtec, akanda, ckalkan ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. MelisAlkas

MelisAlkas TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 57. soru 1-3 olmalı.kesinlikle yanlış..

17. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

bu soru hatalı değil malesef:( aşağıda yönetmelikten alıntı görebilirsiniz..

Tehlikeli yerlerin sınıflandırılması
    Tehlikeli yerler, patlayıcı ortam oluşma sıklığı ve bu ortamın devam etme süresi esas alınarak, bölgeler halinde sınıflandırılır.
    Ek-2 A'ya göre alınacak önlemler, yapılan bu sınıflandırmaya göre belirlenir.
    Bölge 0
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışımından oluşan patlayıcı ortamın sürekli olarak veya uzun süre ya da sık sık oluştuğu yerler.
    Bölge 1
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışımından oluşan patlayıcı ortamın normal çalışma koşullarında ara sıra meydana gelme ihtimali olan yerler.
    Bölge 2
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışarak normal çalışma koşullarında patlayıcı ortam oluşturma ihtimali olmayan yerler ya da böyle bir ihtimal olsa bile patlayıcı ortamın çok kısa bir süre için kalıcı olduğu yerler.
    Bölge 20
    Havada bulut halinde bulunan yanıcı tozların, sürekli olarak veya uzun süreli ya da sık sık patlayıcı ortam oluşabilecek yerler.
    Bölge 21
    Normal çalışma koşullarında, havada bulut halinde bulunan yanıcı tozların ara sıra patlayıcı ortam oluşturabileceği yerler.
    Bölge 22
    Normal çalışma koşullarında, havada bulut halinde yanıcı tozların patlayıcı ortam oluşturma ihtimali bulunmayan ancak böyle bir ihtimal olsa bile bunun yalnızca çok kısa bir süre için geçerli olduğu yerler.
    Not:Tabaka veya yığın halinde yanıcı tozların bulunduğu yerler de, patlayıcı ortam oluşturabilecek diğer bir kaynak olarak dikkate alınmalıdır.

18. Gamze

Bölge 0-1-2
    Bölge 20-21-22
    olmak üzere 6 tane değil mi? Neden 3 diye düşünüyorsunuz anlamadım ben.

19. seart

seart TÜİSAG Üyesi

a kitapçığı 92 soru cevap kısmen olması gerekmiyor mu

20. seart

seart TÜİSAG Üyesi

meslek hastalıklarının önlenmesi sorusu

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica