21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ZAİM ZENGİN

ZAİM ZENGİN TÜİSAG Üyesi

Hangi sorular hocanıza sorar mısınız. bizde onlara yoğunlaşıp destekleriz en azından

2. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

23 e daha detaylı bir açıklama yapmamız gerekiyor aklınıza birşeyler gelirse lütfen yazın.

3. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

KİTAPÇIK TÜRÜ : A Soru : 23
    KİTAPÇIK TÜRÜ : B Soru : 26

Sorusu için aşağıdaki açıklamayı ekleyebiliriz. Başka açıklama ekleyelim diyen olursa lütfen yazsın ....

İtiraz Nedeni
    risk analizi ve yönetimi açısından D şıkkının da engel teşkil etmemektedir. Tüm işyerlerine uyan bir risk analizi metodolojisi mevcut değildir. Çünkü, her işyerinin kendine özel farklı farklı tehditleri vardır. risk analizi ve yönetimi yapılacak olan bir işyerinde, öncelikle ne tip bir risk analizi ve yönetimi metodunun uygulanması gerektiği belirlenmelidir.
    KAYNAK: http://www.tisk.org.tr/yayinlar.asp?sbj=ic&id=1407

Gerekli incelemelerin yapılıp sorunun iptal edilmesini rica ederim.

ezgi gececi bu yazıya teşekkür etti.
  4. mskosen

mskosen TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR ELİMİZ ÇABUK TUTALIM. ON GÜNLÜK SÜREMİZ VAR. HATALI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ SORULAR İÇİN İTİRAZ DİLEKÇELERİMİZİ BİR AN ÖNCE GÖNDERELİM.GEÇ KALMAYALIM.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

parayı nasıl yatırdın?

6. servet_berber

Sizinde söylediğiniz gibi risk analizi ve yönetimi yapılacak olan bir işyerinde bu söylediğiniz geçerli. Ama soruda yapılan diyor. Yani risk analizi yapılmış ve birmiş. Bu yüzden ben bu soruya itiraz etmiyorum. Benmi itiraz ettiğim sorular Akitapçığı için;7-18-28-37

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ali_ketir

ali_ketir TÜİSAG Üyesi

Sabah Ziraat Bankasına gittim ve belirtilen Hesap numarasına sarulara itiraz ücreti adı altında 40 tl yatırdım

8. servet_berber

Tamam ben sabahtan yatıramadım. ne yapmamı önerirsin?

9. ezgiiii

ezgiiii TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende gönderdim aynı şekilde maili

10. ali_ketir

ali_ketir TÜİSAG Üyesi

Son itiraz tarihi 30 ekim saat 17:00 olduğundan o gün sabahtan bankaya gerekli parayı yatırıp yollaya bilirsin. Benim bildiğim ellerine son ulaşma tarihi değilde belirtmiş olduğu tarih ve saat içersinde başvurunun yapılmasıdır.

11. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

Bu kitapçıklar yayımlanmadan önce hiç mi incelenmiyor? A kitapçığın da 23 ve B kitapçığın da 26. soru bariz bir şekilde yanlış. Hani kimse itiraz etmese birilerinin hakkı yenicek valla...

12. ezgiiii

ezgiiii TÜİSAG Üyesi

21 ekim A sınıfı iş sağlığı ve gğvenliği sorularında
    15.soruda OHSAS 18001 yönetim sisteminde aşağıdakilerden hagisi bulunmaz?
    A-müşteri memnuniyet analizleri
    B-iç ve diş denetlemeler
    C-risk değerlendirmesi
    D-acil durum planları
    cevapta a şıkkı olarak verilmiş
    ben bu soruda kesinlikle hata olduğunu düşünüyorum ama tabiki itiraz etmek için sadece bu soru yetmeyebilir daha mantıklı yada onlar için daha doğru bi dayanak göstermek için araştırma yapıyorum

13. oguzzhann

oguzzhann TÜİSAG Üyesi

SORU KOMİSYONUNDA OLAN BİR HOCAMIZ VARDI.HER sınav DÖNEMİNDE 100 SORUNUN 100 ÜNEDE İTİRAZ OLUR NE KADAR SORU İPTL OLURSA O KADAR KARDIR DENİR DEMİŞTİ

14. sinancrn

sinancrn TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar pestisidler hakkındaki tanımı şu şekilde;
    Pestisit, zararlı organizmaları engellemek, kontrol altına almak, ya da zararlarını azaltmak için kullanılan madde ya da maddelerden oluşan karışımlardır. Pestisit, kimyasal bir madde, virüs ya da bakteri gibi biyolojik bir ajan, antimikrobik, dezenfektan ya da herhangi bir araç olabilir. Zararlı organizmalar, insanların besin kaynaklarına, mal varlıklarına zarar veren, hastalık yayan böcekler, bitki patojenleri, yabani otlar, yumuşakçalar, kuşlar, memeliler, balıklar, solucanlar, ve mikroplar olabilir. Her ne kadar pestisitlerin kullanılmasının bazı yararları olsa da insanlar ve diğer hayvanlar için potensiyel toksisiteleri nedeniyle bazı sorunlar da yaratabilir.
    ohalde biyolojik ve kimyasal her ikiside olabilir.

elif kırıkoğlu ve Pit77 bu yazıya teşekkür etti.
  15. duygu ezer

duygu ezer TÜİSAG Üyesi

BENDE AYNI SORULARA İTİRAZ ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM 30 EKİMDE GÖNDERSEM GEÇ Mİ OLUYOR.

16. duygu ezer

duygu ezer TÜİSAG Üyesi

BENDE BU SABAH YATIRAMADIM GEÇ Mİ KALDIK ŞİMDİ ?

17. duygu ezer

duygu ezer TÜİSAG Üyesi

a GRUBU 23,28,37.SORULARA

18. Feyzullah GENÇKAYA

Feyzullah GENÇKAYA TÜİSAG Üyesi

soruda iki doğru cevap var... A şıkkındaki anlatım bozukluğundan dolayı...

19. göksel

göksel TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b kitapçığından sınava tabi oldum. ve aklıma takılan sorular var bana bu konuda açıklama yapabilecek arkadaşları arıyorum itiraz etmek için.
    benim cevap cevap anahtarı
    soru 21: B A
    soru 48: A B
    soru 57: B A
    soru 59: A C
    soru 64: B C
    soru 76: B A
    soru 81: C D

yukarıdaki sorularda hata olduğunu düşünüyorum. şıklar için yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

20. egzö

egzö TÜİSAG Üyesi

B kitapcığı 57. soru cevap anahtarında yanlıştır. A değil B şıkkı olmalıdır.
    GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ
    Madde 8 — Gürültüye maruziyetten kaynaklanan riskler başka yollarla önlenemiyor ise;
    1) Gürültü maruziyeti en düşük maruziyet etkin değerleri aştığında, işveren kulak koruyucuları sağlayarak işçilerin kullanımına hazır halde bulunduracaktır,
    2) Gürültü maruziyeti en yüksek maruziyet etkin değerlerine ulaştığında ya da bu değerleri aştığında, kulak koruyucuları kullanılacaktır,
    3) Kulak koruyucuları işitme ile ilgili riski ortadan kaldıracak veya en aza indirecek bir biçimde seçilecektir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica