21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ardakuleyin

ardakuleyin TÜİSAG Üyesi

bence 26.soruda bir hata yok çünkü kullanılacak yöntem belli değil.hangi yöntemi seçeceğin belli olmadığından sorun oluşturabilir...diğer sorularına katılıyorum.

2. mustafa_06

mustafa_06 TÜİSAG Üyesi

Evrağın Kayıda girdiği tarih önemlidir.

3. mustafa_06

mustafa_06 TÜİSAG Üyesi

itiraz edilen soruları inceliyorum yarın bu sitedeki tüm sorulara itiraz edeceğim. Artık şansımıza kimilerinin doğruları gidecek nasip

gunesi bu yazıya teşekkür etti.
  4. elif kırıkoğlu

elif kırıkoğlu TÜİSAG Üyesi

bencede 3 olmalı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

gunesi bu yazıya teşekkür etti.
  5. elif kırıkoğlu

toz bölgesi olmaksızın demişti soruda

6. elif kırıkoğlu

toz bölgesi olmaksızın demişti soruda

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. elif kırıkoğlu

BENDE BU SORUYA A DEDİM

8. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

ÇSBG nin 170 iletişim adresini aradım.Bayram bile olsa telefon çıkan birileri oluyor.Bana söylenen İADELİ TAAHHÜTLÜ gönderdiğimiz takdirde kargoya verilen tarihi saati dikkate alacaklardır. İsterseniz sizde arayın ve sorun.

9. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

İtiraz edecek arkadaşlar için A 57 de denenebilir aslında. soruda yazım yanlışı var.
    Sanırım 24 aralık sınavında benzer bir soru iptal edilmişti.
    I-Kilitilemeyi diye bi yazım yanlışı var. önceki sınavda higrometre yerine higometre yazılan soru iptal edilmişti.
    Umarım beklediğiniz sorular iptal edilir.

10. ozgetunaa

ozgetunaa TÜİSAG Üyesi

11. GökBan

GökBan TÜİSAG Üyesi

Katılıyorum o sorunun cevabı 3 bölge olacak

isssssg bu yazıya teşekkür etti.
  12. alibaz

alibaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar,
    5 soru için itiraz dilekçemi hazırladım ve yarın dilekçemi veriyorum.

duncan34 ve öftmz bu yazıya teşekkür etti.
  13. GökBan

GökBan TÜİSAG Üyesi

alibaz, ben de itiraz dilekçelerimi hazırladım göndereceğim yarın sabahtan. Sakın geçerli delilleri (Yönetmelik, tüzük maddelerini vs) dilekçene eklemeyi unutma. Hocaların ders notlarını kaynak gösterme çünkü İSGGM'den 'her hocanın yorumları farklı olabilir' diye cevap alabilirsin. O yüzden somut kanıtlar olmalı aynı tüzük, yönetmelik maddeleri gibi.

duncan34 bu yazıya teşekkür etti.
  14. TuBa0601

TuBa0601 TÜİSAG Üyesi

evet bence de katılııyorum size

15. ERSYGL

ERSYGL TÜİSAG Üyesi

Bende sizin gibi düşünmüştüm ama GÜRÜLTÜ YÖNETMELİĞİ'nin

Kişisel Korunma
    Madde 8 — Gürültüye maruziyetten kaynaklanan riskler başka yollarla önlenemiyor ise;
    a) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 13 üncü maddesinin (b) bendine ve Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak ve aşağıda belirtilen koşullarda, işçilere, kişiye tam olarak uyan kulak koruyucuları verilecek ve bu koruyucular işçiler tarafından kullanılacaktır:
    1) Gürültü maruziyeti en düşük maruziyet etkin değerleri aştığında, işveren kulak koruyucuları sağlayarak işçilerin kullanımına hazır halde bulunduracaktır,
    2) Gürültü maruziyeti en yüksek maruziyet etkin değerlerine ulaştığında ya da bu değerleri aştığında, kulak koruyucuları kullanılacaktır,
    3) Kulak koruyucuları işitme ile ilgili riski ortadan kaldıracak veya en aza indirecek bir biçimde seçilecektir.
    b) İşveren kulak koruyucularının kullanılmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterecek ve alınan önlemlerin etkililiğini denetlemekten sorumlu olacaktır.

okuyunca cevap doğru gibi görünüyor.

16. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

Şu an gündemde 5 soru var. İnşallah İptal olması gerekenler iptal olur. Cevap şıkkı değişmesi gereken değişir.
    Dilekçelerinize dekontları eklemeyin unutmayın. Kargo ya verecekseniz eğer İADELİ TAAHHÜTLÜ göndermeyi unutmayın !!!!

tuğba06 bu yazıya teşekkür etti.
  17. mustafa_06

mustafa_06 TÜİSAG Üyesi

Anladım. Ben Yarın Kendim Teslim edeceğim, Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

18. mustafa_06

mustafa_06 TÜİSAG Üyesi

sınav Sorularına itirazda Soru Başı 10 Tl olduğunu nerden okunuz arkadaşlar, Ben anlamadım daha önce böyle soru başına 10 tl alınacaktır diye birşey yoktu, bilgilendirirmisiniz?

19. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

Yapılan açıklama ; Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN No ’lı hesabına her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Siz hangi sorulara itiraz edeceksiniz ????

20. mustafa_06

mustafa_06 TÜİSAG Üyesi

Bende o açıklamayı bulmaya çalışıyorum da bulamadım, Teşekkür ederim, ben A kitapcığı 7-18-23-28 Sorularına itiraz edeceğim forumun başından sonuna kadar takip ettim başka itiraz edilecek soru göremedim. bir tek para yatırmak kaldı onu da yarın emek ziraatten yatırıp hemen yakındaki bakanlığa başvurumu yapıcam, tüm arkadaşlar için Allah Kolaylık versin.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica