21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

dostum ben bu olayı bakanlığın bir stratejisi olarak görüyorum artık. çünkü bakın her sınavda yanlış ve iptal edilen sorular var. Her iptal edilen soruya en az 40 kişi iptal dilekçesi verse 2 soru için dilekçe verildiğini hesaplayalım. 100x2=200 soru 200x10tl=2000 tl iyi para .... : )))

sinancrn bu yazıya teşekkür etti.
  2. seart

seart TÜİSAG Üyesi

Arkadaş onca çelişkili soru varken sadece 2 sorunun ıptal edilmesi sus payı olarak verildi bu ne biçim sistem

3. alkınasutay

alkınasutay TÜİSAG Üyesi

Olabilir bu yaklaşımda bir bakıma doğru bende bunu düşündüm ancak burda sınava giren onlarca insanın hatalı olduğunu düşündüğü sorulardan 2 si kabul görmüş ben anlamıyorum çok gayri ciddi bir durum bu hemde bakanlık bunu yapıyor tuz kokmuş demektir bu o zaman ohsas ve risk analizinde bildiklerimizi tekrar gözden geçireceğiz bakanlık yeni bir boyut kattı

4. sercan78

sercan78 TÜİSAG Üyesi

ben 69 dan 71 e yükseldim darısı başınıza iyiki yanlış soru var diyorum ne diyim 2.girişimdi yoksa gitmişti umarım herkes geçer

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nartollo

nartollo TÜİSAG Üyesi

bencede o kadar milletin yazdıkları hatalı sorulara ne oldu merak ediyorum

6. alkınasutay

alkınasutay TÜİSAG Üyesi

bende kesinlikle sus payı verilmiş hatalı soruları hazırlayan insanlar incelerse sonuç bu olur sorular bağımsız başka bir komisyon tarafından incelenmeli idi kesinlikle sonuç ne olursa hatalı sorular için her türlü yoldan itiraz edeceğim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. JOKER

JOKER TÜİSAG Üyesi

bir arkadaş iptal sorular için hocasıyla konuştuğunu ve + puan değil de (doğru sayısı X toplam soru sayısı / 100) gibi bir denklemden bahsetmişti, ben kendi hocalarıma ulaşamıyorum malesef, bu konu hakkında bilirkişiye danışan bir arkadaşımız var mıdır acaba?

8. yunus keles

yunus keles TÜİSAG Üyesi

mrb
    bolge idare mahkemesine barajın 65 e çekilmesi konusundada dava acıla biliyormus buna gerekcede tereddutlu cok fazla soru olması gecmiste bu tarz uzmanlık sınavında boyle bir durum olmus

9. isssssg

isssssg TÜİSAG Üyesi

Benim hocam da iptal edilen soru doğru yapanlar için aynı şekilde doğru kabul edilir etkisi olmaz. Ama yanlış yapan içi +1 getirir dedi.

Zaten böyle olması gerekir. Bu kadar yanlışlıkların yapıldığı ve insanların sadece 2 kez girme hakkının olduğu bir sınavda alehimize çevirmemeleri gerekir. Biz aylarca kursa gidiyoruz hazırlanıyoruz. Her sınav da yanlış soru mu olur. Gerçekten çok saçma ! Tabi bunu da gelir kaynağına çevirmeleri düşündürücü gerçekten.

10. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

Meb 'in sitesinde sınavın değerlendirilme aşamasında uygulanacak yöntemler aşağıda açıkça belirtilmiş o yüzden hocalara danışmaya bile gerek yok bence.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ
    Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle
    okutulacaktır.
    Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü
    kullanılarak baĢarı puanı hesaplanacaktır.
    Sınavda yer alan her soru eĢit puan ağırlığına sahip olacaktır.
    Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan
    alan aday baĢarılı sayılacaktır.
    Cevap anahtarında hata o lması ve bu hususun komisyon kararı ile bel i rlenmesi
    sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,
    doğru Ģık/Ģıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    Ģıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

ensarr bu yazıya teşekkür etti.
  11. Mutlu Meydan 2

Mutlu Meydan 2 TÜİSAG Üyesi

peki sonuçlar nezaman açıklanacak

12. sayanbey

sayanbey TÜİSAG Üyesi

arkadaslar sınav uygulama kitapcıgında bununla ilgili acıklama var kimseye sormanıza gerk yok okuyun lutfen herseyi baskalarından beklemyin 100 kişi soruyor 100 kişi cevaplıyor hala bazıları sormaya devam ediyor

13. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

Yine Meb'in verdiği bilgilere göre aşağıdaki gibi uygulama olacak.Ama bana göre 1-2 gün sapmalar olabilir.Devlet işi ne de olsa :))

iLETİŞİM ve DUYURU
    Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar MEB iletişim Merkezi ”Alo 147”
    telefonundan yararlanabileceklerdir.
    Sınavla i lgi li duyuru ve i lanlar Millî Eğitim Bakanlığı ve İŞ S ağlı ğı ve Güvenli ği Gen el
    Müdürlü ğü tarafından yapılacaktır.
    sınav soru ve cevap anahtarları 23 Ekim 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve
    http://www.isgmm.gov.tr internet adreslerinde aynı zamanda yayımlanacaktır.
    Adayların sınav sonuçları 14 Kasım 2012 tarihinde İş Sağlı ğı v e Güv enli ği Genel
    Müdürlü ğü ’ne teslim edilecek, http://www.meb.gov.tr ve http://www.isgmm.gov.tr internet
    adreslerinde aynı anda yayımlanacaktır.

14. JOKER

JOKER TÜİSAG Üyesi

yani bu durumda hatalı soru çıktığı takdirde yukarıdaki formülde soru sayısı hanesine 100 yazılır, bunun üzerine hatalı şık çıktığı takdirde + puan olarak eklenir anlamına geliyor sanırım...

15. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

Son maddede açıkça belirtilmiş zaten.

"Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir."

16. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

AYNEN ÖYLE
    hatalı sorunun şıkkı doğru kabul edilir diyor

17. textilercu

textilercu TÜİSAG Üyesi

DENKLEM YANLIŞ ARKADAŞLAR.PUAN= (DOGRU SAYISI X 100)/GEÇERLİ SORU SAYISI DENKLEM BU ŞEKİLDE.DİĞER TÜRLÜ DENERSENİZ ZATEN SAÇMA BİRŞEY ORTAYA ÇIKAR.YÜKSELECEĞİ YERDE DÜŞER PUANINIZ.

18. JOKER

JOKER TÜİSAG Üyesi

aynı şey oldu sanki...

19. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

acaba şunu hiç düşündük mü bakanlık gereksiz itirazları önlemeye çalışıyor olamaz mı sınavı geçemeyenler tutsalar soruların tümüne itiraz etseler ne olur acaba ondan sonra tek tek hepsine cevap yaz adreslerine gönder bunların bir maliyeti de olamaz mı devlet kurumları para harcamak için kurulmuşlardır 10 tl lere bakmazlar:)

20. seart

seart TÜİSAG Üyesi

Bilmeyen sanki herkese ayrı ayrı ıncelenıp öyle cevap verilir öyle degil herkes görecek standart cevap verilecek hatalı olan su sorular iptal edildi diğerleri yonetmenlık tozuk gereği doğruluğuna karar verilir

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica