21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kouteam

kouteam TÜİSAG Üyesi

(Ek cümle: 7.5.2004-5170/7 md.)Usulüne göre yürürlüğe konulmuş temel hak ve özgürlüklere ilişkin milletlerarası andlaşmalarla kanunların aynı konuda farklı hükümler içermesi nedeniyle çıkabilecek uyuşmazlıklarda milletlerarası andlaşma hükümleri esas alınır.

İncelememe gerek yok arkadaşım.. kendi cevabını kendin vermişsin. 90. maddeden alıntı yukarıda yazılı. Bence sen tekrar bir incele.. Yinede teşekkür ederim.

2. JOKER

JOKER TÜİSAG Üyesi

o da bir olasılık tabi, ama bu kadar bariz ve basit hata yapılınca şüpheleniyor insan...

3. kouteam

kouteam TÜİSAG Üyesi

Arkadaş Üniversitelilere laf atıyor.. Hemde silgi üzerindeki sorularla yapıyor bunu. Ben buradan şunu çıkardım. Bu kardeşimiz üniversitedeki sınavlarını silgi üstündeki kopyalarla geçmiş.. :)) Silgici üni. bitirenlere hayır kampanyası başlatıyorum arkadaşlar :)

4. kouteam

kouteam TÜİSAG Üyesi

O kadar soru varken doğru olan sorulara itirazın nedendir merak ettim. İlk sorun için hayatın kelimesi doğrudur. Çalışırken iyi ol eve gidince kötü.. olurmu böyle bir mantık. İSG çalışanın tüm hayatına karışır. dışarıdaki etkenler de işçinin çalışmasını etkiler...
    2. sorun için yorumum: Ben bir fizikçiyim. Basıncın tanımı şudur: Birim alana düşen dik kuvvet. burada kuvvetin birimi Newton birim alanın ki ise cm2 dir. Burada cm2 yerine m2, dm2, mm2, nm2 gibi birçok alan ölçüsü gelebilir ki ber biri bize birim alanı verir.. SAYGILARIMLA :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. EmekChe

EmekChe TÜİSAG Üyesi

Hocam sanırım sana 'Birim anaLizi' dersini vermeyi unutmuşLar..)) Fizik-1 'in iLk konusudur.serway yada BerkeLey kitabLarında mevcuttur...Basıncın tanımı nı bende biLiyorum..Kuvveti Newton aLırsan,birim aLanı 'm2' aLmak zorundasın...Bak Şimdi Basıncın formuLu nedir..P=F/A Dimi..Basıncın Birimi nedir..? 'Newton/m2' aLırsan 'PascaL','dyn/cm2' aLırsan 'Bari' dir..Pascal : 1 m2 lik yüzeye etki eden 1 N’luk kuvvetin oluşturduğu basınçtır.Bari : 1 cm2 lik yüzeye etki eden 1 dyn’lik kuvvetin oluşturduğu basınçtır...Biraz da Matematik yapaLım..Newton dediğimiz Kuvvet F=m.a m :kg a:m2/s F=kg.m2/s oLdumu..Sınadaki veriLen cevabın yerine koyaLım...'Newton/cm2' veriLmişdi dimi..
    P=F/A,P= (Kg.m2/sn) / cm2, P dediğimiz Basın ne Çıkdı P = Kg.m2 / sn.cm2 , Bu nasıL birim..)))..Şimdi Mezun oLduğun Üniversitedi Fizik hocaLarına Bu soruyu sor..Eğer hataLı değiLse..Sana ant İçerim dipLomamı YAKARIM..)

6. nartollo

nartollo TÜİSAG Üyesi

çsgb sitesinden sınav iptal açıklamasını niye kaldırdı bilen varmı sizcede garip değilmi arkadaslar bu konuda yoğunlaşalım biraz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

8. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

Anayasanın 90. maddesi gereğince;
    Uluslararası andlaşmalar kanun hükmündedir.
    Temel hak ve özgülüklere ilişkin çıkabilecek uyumsuzluklarda uluslararası andlaşmalar geçerlidir.
    YANİ; TEMELHAK VE ÖZGÜLÜKLER HARİÇ ULULARARASI ANDLAŞMALAR KANUN HÜKMÜNDEDİR.
    Dha nasıl açıklamam lazım anlayamadım:)

9. K. Bora BOLAT

K. Bora BOLAT TÜİSAG Üyesi

Bu silgiye soruları yazan arkadaş, benim sınıfımda Sıra nosu 3 olan yerde oturup, silgisinin üzerindeki kopyayı sırasına yazan, sonra not defterini çıkarıp bir güzel okuyan, sorular dağıtıldıktan sonra sözde kitapçığı kontrol etmek için bir güzel okuyup tekrar not defterine bakan arkadaş mı ki acaba!?
    Eğer bu yazdıklarımı okuyup "aaa o bendim" diyecek arkadaş, sana söyleyeceğim yek şey
    "umarım bu meslek, senin karşına silginin üzerinde yazmayan bilgilerden dolayı karşına bir kaza çıkarmaz..."

kouteam bu yazıya teşekkür etti.
  10. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR YARIN SONUÇLAR AÇIKLANIYOR.
    UMARIM HERKES İÇİN EN HAYIRLISI NE İSE O OLUR.

11. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

İnşallah...

12. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

herk

13. GökBan

GökBan TÜİSAG Üyesi

Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'nın yaratmış olduğu bu alanda aday önce arkadaşlarımın sonra benim her şey gönüllerimizce olmasını ve hayatlarımız boyunca kazasız, sağlıklı uzun yıllar geçirmemiz dileğiyle umarım yarın herkes için hayırlısı olur. Şimdiden tebrikler arkadaşlar...

berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Yarın başka bir gün olacak bazılarımız isg uzmanı olacağız ve hayata atılacağız tüm arkadaşlara başarılar

15. odarkness

odarkness TÜİSAG Üyesi

Bence sınav sonuclarini 1 gun geciktiren zihniyet yarinki sinavin aciklanmasini da birgun geciktirebilir, onlar icin cok onemli degil yani o yuzden kendi adima yarina fazla umut baglamiyorum

Ama yarin icin herkesin hakkinda hayirlisi olsun insallah

16. ved_rain

ved_rain TÜİSAG Üyesi

hakkaten yarın açıklanacak mı arkadaşlar resmi şey dışında duyumu olan var mı?

17. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

ben bu konuya cevap vermiştim ama aynı ısrarda devam ediyorsun arkadaşım. N/m2 diye takıldın. n/mm2 diyorum mpa:) umarım anlarsın.
    ivme biriminde de kareler yer değiştirmeli sanırım.

kouteam bu yazıya teşekkür etti.
  18. emre1881

emre1881 TÜİSAG Üyesi

ya kardeş bunlar cin olmadan adam çarpmaya kalktılar fazla sallama he de geç

19. yeni batı

yeni batı TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 14 kasım geri sayım başladı

20. GökBan

GökBan TÜİSAG Üyesi

Umarım 15 Kasım'a sarkmaz, millet patladı patlayacak neredeyse heyecandan.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica