21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. alperen kızılelma

alperen kızılelma TÜİSAG Üyesi

21 Ekim 2012 sınav uygulama duyurusu aşağıdaki ekde. sorulara itiraz etme hakkım varmı?

Ekli Dosyalar:

2. Avukat

Avukat TÜİSAG Üyesi

bakanlığa dilekçe yaz..

İdari yargılama usulü kanunun 11.maddesine göre söz konusu sınav sorularının iptali için anayasamızda yer alan dilekçe hakkıma ve hak arama hürriyetime dayanak yaptığım başvurumda kanuni olmamasına rağmen ücret alınması ve 60günlük süre gözetilmeden 3gün olarak değerlendirilip başvurumun dikkate alınmaması durumunun yeniden değerlendirilmesini, bu kapsamda başvurumun İYUK 11.maddesi kapsamında değerlendirilip işleme alınmasını, dilekçe hakkıma dayanarak iyuk 11.maddesine göre yaptığım başvurumun hiçbir harç v.b. tabi olmadığından yapmış olduğum ödemenin hataen yapıldığını bildirir, aynen geri iadesinin yapılmasını talep ederim..

arzu gunestepe bu yazıya teşekkür etti.
  3. Avukat

Avukat TÜİSAG Üyesi

evet var.. yanlış soru varsa iptal edilerek herkesin o soruyu doğru yaptığı farzedilir. bence dene..

4. hknnzn

hknnzn TÜİSAG Üyesi

bence önünde yer alan dipğer sınava çalışsan şimdiye daha hayırlı olurdu.türkiyede dava,yargı ne bileyim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Bence de eğer bir sınav hakkın daha varsa sınava gir.Mahkeme zaten önümüzdeki sınavdan sonraya sarkar :)

6. hseuca

hseuca TÜİSAG Üyesi

21 Ekim sınavı son yıllardaki en kolay sınav dır. Buna rağmen baraj sınırını geçemeyen arkadaşlar varsa 2. haklarını kullansınlar mayıs sınavına hazırlansınlar. Geçmiş sınavla uğraşmanın bir anlamı yok!!!

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Canatabey bu yazıya teşekkür etti.
  7. Avukat

Avukat TÜİSAG Üyesi

bir yerde yanlışlık varsa düzeltmelisin.. birgün o yanlışlık seni de bulur. tepkisiz kalmayın.. size de tepkisiz kalırlar.. hadi eyvallah..

wolkan4141 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Demetgür

Demetgür TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 21 ekim sınavından sonra puanımı hesapladığımda 71 alıyordum. ama sonuçlar geldiğinde 69 da kaldığımı gördüm. soruları tekrar incelediğimde iptal olan soruların benim yanlış yaptığım sorular olduğunu gördüm. yani 2 puan daha eklenmişti. zamanını geçirmeden itiraz dilekçemi gönderdim. bana dün yazılı bir cevap göndermişler posta yoluyla. iptal olan soruları da hesaba katarak puanımın yine 69 olduğunu ve hiç birşeyin değişmediğini yazmışlar. ben kendimden eminim. yaptığım soruları ve verdiğim cevapları da çok iyi hatırlıyordum sınavdan çıktıktan sonra. yoruma açık bir konu tabi. yani çok da bişey değişmeyecek bence bir daha ki sınava iyi hazrılanmalı ama eğer hukuki bri oluru varsa da uğraşmak isteyen arkadaşlara belki bir yol gösterir benim durumum.

9. Serdal Çalık

Serdal Çalık TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence hiiiiç mi hiç uğraşmaya gerek yok.Sonuçta biliyosunuz bu işlerin ne kadar ağır ve olumsuz işlediğini.Baksanıza bi kere,sınavı geçenlerin belgeleri bile halaaa oluşturulmadı.Daha ne dilekçesinden bahsediyorsunuz ki ? Bence bosuna kafa patlatırsınız.En güzeli biraz daha sistematik bi şekilde,düzenli bi şekilde çalışıp,ikinci defa sınava girip iyi bi puan alıp geçmek.Sınava çalışırkende yalnızca KANUN ve Yönetmelikleri Okuyun.Hiçbir kitaptan,fotokopiden çalışmayın.En güzeli KANUN ve Yönetmelikleri okumak.Benden tavsiye...

10. alperen kızılelma

11. alperen kızılelma

21 ekim sinavina itirazimi yarin basvurcagim yargiya. Nasil bir yol uygulamam gerekiyor.

12. Serdal Çalık

O zaman bence önce hatalı olduğunu düşündüğümüz soruları müfettiş hocalarımıza danışıp onların o sorular hakkındaki görüşlerini almalıyız.Ondan sonra soru hatalı diye iddia etmeliyiz.

13. alperen kızılelma

hocaya ben değil hakim danışşın

Ali İNSU ve wolkan4141 bu yazıya teşekkür etti.
  14. adisg

adisg TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mahkemeyle filan uğraşmayın, oturun mayıs 2013 sınavına çalışın. aralık 2011 ve mayıs 2012 sınavlarıda mahkemeye verildi, sonrasında hiç bir ses çıkmadı. paranıza ve vaktinize yazık olmasın.ben aralık 2011 ve mayıs 2012 sınavının her ikisinde 69 la kaldım. olmayınca olmuyor, daha da girmem bu şansızlıkla:(

15. sinancrn

sinancrn TÜİSAG Üyesi

ben sınavı geçtim hatta belgeyide aldım ama ben hala 2 den fazla sorunun yanlış olduğunu düşünüyorum bu güne kadar haksızlıklara hiç bir zaman kabul edemedim bu yüzden yapılacak herşeye varım .

16. Serdal Çalık

Yaa sinan hocam nasıl oluyor yaaa? Biz gittik güyaa işi merkezinden halledelim,sağlam olsun dedik çasgemden eğitim aldık.Hala sertifikadan bi ses seda yok. nasıl iştir yaaa ? Hayırlısı bakalım.​

17. guduy

guduy TÜİSAG Üyesi

21 ekim sınavı için bir yargı süreci başladımı acaba?

18. Serdal Çalık

Hiç bir bilgim yok...

19. scttn

scttn TÜİSAG Üyesi

başvuru yaptınız mı arkadaşım ben 21 ekimden 69 18 mayıstan da 65 ile kaldım sınav hakkım da kalmadı ne yapmalıyım

20. mücteba kurumoglu

mücteba kurumoglu TÜİSAG Üyesi

18 -08-2013 B kitapçığı 67. soru : iskele dikmelerinin ahşap yada beton plaka üzerine oturtulmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir??? cevap b ) zayıf tabana yükü yaymak için... böyle bir cwevap olmaz... gelen ağırlıktan dolayı iskelenin ayakları çökmesin diye altına serrt bir malzeme konur. doğrusu budur. bu soru iptal edilmelidir. lütfen arkadaşlar buna da itiraz etsinler
    inşaat sorularını hazırlayan yeterli şantiywe tecrübesine sahp değil herhalde. yanlış anlatım var burada.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica