21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzm. Hatalı Olduğunu Ve Iptal Edilmesi Gerektiğini Düşündüğünüz Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Fatihhh

Fatihhh TÜİSAG Üyesi

meslek hastalıkları tam olarak bılınıyor mu ki onlenebılsın kac tane meslek hastalıkları hastahanesı var ne kadar dogru kayıt var ???

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. seart

seart TÜİSAG Üyesi

bence cevap kısmen olması daha doğru

öftmz ve DemetN bu yazıya teşekkür etti.
  3. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

a şıkkı diyecektim ali bey,a şıkkının ohsasın yararlarından biri olmaması mümkün değil

4. gökhan Timur

gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

Buzdağı teorisine göre kesinlikle evet( Görünmeyen maliyetler meselesi)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 26 ya itiraz edicem ne düşünüyosunuz

6. seart

seart TÜİSAG Üyesi

dediğiniz maliyetler b şıkkında var zaten

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. uzman07

uzman07 TÜİSAG Üyesi

18001 ile müşteri memnuniyeti sağlanamaz, sağlansa idi 10002 ye gerek kalmazdı diye düşünüyorum. çalışan memnuniyeti ve maliyetler elbet te doğru. o zaman bu şık 1/3 oranında yanlış olmalı. :)

8. Aslı Can

Aslı Can TÜİSAG Üyesi

ıtırazları nasıl yapıoruzz,helpp

9. diker

diker TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum OHSAS da müşteri memnuniyeti diye bir atıf dahi yoktur.9001 veya 10002 dese eyvallah..
    Bu soru en iyi haliyle 2 cevabıda dogru olan bir soru ve kesin iptal ettirilebilecek bir soru.

10. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR SİZE BİR HABERİM VAR:) BEN OHSAS SORUSUNU NEREDEN BULARAK SORDUKLARINI BULDUM. HATTA ÇOĞU SORUYU HANGİ KAYNAKTAN BULARAK SORDUKLARINI BULDUM. YAZAN AYNEN BU;
    2.8.1. OHSAS 18001- İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sisteminin Yararları:
    • Bu yönetim sistemi ile zararla sonuçlanabilecek olası tehlikelerin önceden tespiti ve gerekli önlemlerin alınması sağlanır.
    • Çalışanlar işyerinin olumsuz etkilerinden korunur, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmaları sağlanır.
    • İş kazaları ve meslek hastalıkları sebebiyle oluşabilecek iş gücü ve iş günü kayıplarının en aza indirgenmesi, dolayısıyla iş veriminde artışın sağlanmasıyla üretimin (ürün ve/veya hizmet) korunması sağlanır.
    • Çalışanların memnuniyeti, müşteri memnuniyeti ve üretim maliyetlerinde azalma sağlanır.
    • İş kazası ve meslek hastalıklarının oldukça yüksek maliyetleri en aza indirilir.
    • Çalışma ortamlarında alınan tedbirlerle, işletmeyi tehlikeye sokabilecek yangın, patlama, makine arızaları ve devre dışı kalmaların ortadan kaldırılması işletme güvenliği sağlanır.
    Resmi makamlar önünde, organizasyonun iş güvenliğine karşı duyarlı olduğu kanıtlanır ve yasal ceza riski azaltılır.
    • OHSAS 18001, ISO 9001:2000 ve ISO 14001 ile uyumludur, mevcut kalite sistemi OHSAS 18001’i de içererek var olan alt yapı geliştirilir ve daha kapsamlı hale getirilir.
    • İsteyen işyerleri, OHSAS 18001'e göre oluşturdukları yönetim sistemini belgelendirebilirler.
    • Bu yönetim sistemi, işletmede çalışanların sağlığını dolayısı ile verimliliği ve üretimi de arttıran bir faktördür.

11. clarine

clarine TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar meslek hastalığı sorusunu ben kas ve iskelet rahatsızlıkları olarak işaretlemiştim. Bilmediğimden soruyorum ülkemizde tanı konulan en çok meslek hastalığı hangisi?

12. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Bencede doğru cevap kesinlikle 3 olmalı ,tozlar hariç demiş

13. sayanbey

sayanbey TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bu soru kesin iptal ama ne kadar cok kişi itiraz ederse o kadar etkili olur

öftmz bu yazıya teşekkür etti.
  14. diker

diker TÜİSAG Üyesi

Şimdi OHSAS standart kitapçıgı dururken Özlem ÖZKILIÇ ın kitabınımı referans alıcaz..Bu kitabı referans alarak nasıl sorarlar bu soruyu,cevapları buradan birebir alıntı yaparak nasıl sorarlar anlamayamıyorum..Bu kadarmı soru hazırlayanlar bilmiyorlar.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ve risk değerlendirme Metodolojileri
    купить автомобильные запчасти
    узнать точное время
    İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ve risk değerlendirme Metodolojileri
    Yazar : * Özlem Özkılıç

Dil : Türkçe

Bölüm : Sağlık-Güvenlik-Çevre

Yayın Yeri : Ankara

ISBN : 975-2545-25-12

Yayın Tarihi : Mart 2005

Yayıncı : Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK

Tür : Kitap

Kitap No. : 4724

15. mutluxxx

mutluxxx TÜİSAG Üyesi

Bana göre bu sorudaki şıkların önü çok açık a şıkkında tümüyle önlenebilir denilmiş bu doğru,b şıkkında kısmen önlenebilir denilmiş buda doğru,ülkemizde en çok görülen meslek hastalığı kas-iskelet sistemi hastalığı demiş bununda ucu açık ,bence mantığa dayanan bir yönü yok bu soru iptal edilmeli

16. clarine

clarine TÜİSAG Üyesi

Ben a ve b şıklarını gördüğümde "ya tam önlenir ya kısmen önlenir ikisinden biri o zaman" dedim ama daha önceki sınav sorularını çözerken yine benzer bir durum çıkmıştı karşıma ikisinden birini işaretlemiştim ama cevap "ülkemizdeki meslek hastalığı sayısı tanı konulan sayıdan daha fazladır" çıkmıştı o yüzden kas ve iskelet rahatsızlıklarını işaretledim. Ama tümüyle önlenebiliyor olması bana da saçma geliyor imkansız bence.

17. nkursun

nkursun TÜİSAG Üyesi

Hocam nereden soruyolarmış nasıl buldun..

birde şey soracağım herkese. şimdi benim cevaplara göre doğru yaptığım bir soru eğer iptal edilirse bana eksi puan olarakmı dönecek yoksa herkese +1 mi olacak. sınırdayız güme gitmeyelim:)

18. nartollo

nartollo TÜİSAG Üyesi

gamze haklısın bence kim meslek hastalığını tam anlamıyla çözmüş çıksın ortaya

Gamze ve jeologgg bu yazıya teşekkür etti.
  19. nartollo

nartollo TÜİSAG Üyesi

katılıyorum uygun bir davranış olur bende senin gibi hem fikirim kısacası

20. DemetN

DemetN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b grubu 7. soruda hatalı değilmi?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica