21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. FUALME

FUALME TÜİSAG Üyesi

ergonomi çeşidi tarifinde mental diye birşey geçiyordu değil mi.arayüz vardı.

2. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

3 tanesi önlemdi. bir tanesi kkd di sanırım yanılmıyorsam kkd olan yalıtkan ayakkabı onu işaretledim. ama kafam çok karıştı uzun saattlerdir soru tartışıyoruz:)

3. ebrunazlı

ebrunazlı TÜİSAG Üyesi

eşim elektrik mühendisi ve kesinlikle yalıtkan ayakkabı diyor, diğerleri ortam oluşmadan yapılan kaynagında koruma , yalıtkan ayakkabı kkd tarzında diyor.. bende ayakkabı yapmıştım zaten:)

4. FUALME

FUALME TÜİSAG Üyesi

yalıtkan ayakkabı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ozlemugur

Ozlemugur TÜİSAG Üyesi

Yalıtkan ayakkabi

6. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

sanırım soru karıştı o şekilde bir cevap şıkkı olduğunu hatırlamıyorum .

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mikrop

mikrop TÜİSAG Üyesi

ebrunazlı bide eşine sorsana elekrik bakımı esnasında bakım yapanın ismi yazılıyor mu ?

8. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

bende kimyagerim pestisiti çözemedim mesleğin bittiği yer iş güvenliği uzmanlığı :D

9. FUALME

FUALME TÜİSAG Üyesi

ekranlı araçlarda donanım kurulumu doğru cevap mı

gökhan Timur bu yazıya teşekkür etti.
  10. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

ewet

FUALME bu yazıya teşekkür etti.
  11. oguzzhann

oguzzhann TÜİSAG Üyesi

iş bitmiş geyiğe dönmüş , biri çıkmış doğru cevap diye ağır işte çalışmada kadının kendi isteği olmalı diyo , yani kadın isterse bu kadar kanun hukuk bir kenara atcaz kadını o agır işe sokcaz dogru cevap diye birçok bilgi kirliliği var cevap anahtarı çıktıgında çok şaşıracak arkadaşlar var...

12. FUALME

FUALME TÜİSAG Üyesi

ticari işlere girmeyen bilimsel çalışma ve lab.. mıdır

13. Fatih ÖZKAN

Fatih ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

"Tezgahın birden fazla yerinde çalışmak gerekiyorsa birden fazla çalıştırma ve durdurma düğmeleri olmalıdır." gibi bir şıkkın olduğu bir soru vardı. Hatırlayanınız var mı? Yanlışı bulmamız isteniyordu. Ben bu şıkkı işaretledim

14. ufuksonmez

ufuksonmez TÜİSAG Üyesi

aynen patlayıcı toz ortamı hariç dedi bende 0 1 2. bolgeler dıye dusunup 3 işaretledim

15. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

hemen bakalım...

Madde 4 — (Değ. 23/10/ 2004-25622 S.R.G.)16 yaşını doldurmamış genç işçilerin ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılması yasaktır.

EK-1 deki çizelgede, karşısında (K) harfi bulunmayan işlerde kadınlar ve (Gİ) harfleri bulunmayan işlerde de 16 yaşını doldurmuş fakat 18 yaşını bitirmemiş genç işçiler çalıştırılamaz.

Ancak; ihtisas ve meslek öğrenimi veren okulları bitirip bu işi meslek edinmiş kadınlar ihtisas ve mesleklerine uygun ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılabilir.

İhtisas ve meslek öğrenimi veren okulları bitirip bu konudaki işi meslek edinmiş 16 yaşını doldurmuş genç işçiler ise, sağlığı, güvenliği ve ahlâkının tam olarak güvenceye alınması şartıyla ihtisas ve mesleklerine uygun ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılabilir.

haklısınız iş kanunudaki kadın işçilerin gece postasında eşleriyle birlikte çalışma maddesiyle karıştırmışım

16. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

böle bi sorumu vardı ya :D

17. FUALME

FUALME TÜİSAG Üyesi

ben de hiç görmedim

18. fudi

fudi TÜİSAG Üyesi

sınav soruları ve cvp anahtarları ne zaman yayınlanacak bilen varmı arkadaşlar?

19. gezegen

gezegen TÜİSAG Üyesi

ben öyle bir soru çözmüştüm laboratuvar hizmeti ticariye giriyordu. son şık yaptım.

20. ebrunazlı

ebrunazlı TÜİSAG Üyesi

bende o soruda cok düşündüm , çıkar çıkmaz onu sordum ve evet yazılıyormuş çünkü orda isim ünvan ve imza olması gerekiyormuş, yani mühendismi teknikermi ustamı diye , o nedenle isim yazılıyor yani o sorunun cevabı 1 ve 3... yedek anahtarı kimse alamaz sadece ismi gecen alır diyolar kendileri:)

hsselek bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica