21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

ama size söndürmede ilk yapılacak şeyi soruyor. söndürmeee....

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Sınava girmiş tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Üzerlerindeki yükü bir nebzede olsa hafiflettiler. Darısı başımıza :)
    Emeklerinizin karşılığını almanız dilekleriyle...

3. mustafatok

mustafatok TÜİSAG Üyesi

Beyler bayanlar bütün sayfaları okudum ve soruları not aldım 79 tane soru var kalan 21 sorudan hatırladıklarınız varsa onlarıda yazalım

guevera63 bu yazıya teşekkür etti.
  4. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

79 taneyi de yazar mısın?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. saricahuseyin

saricahuseyin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,

Eğer soruları hatırlayan arkadaşlarımız varsa ayrıntılı olrak paylaşabilirsek daha net bir paltformda inceleme imkanı buluruz. Benim aklıma gelen 3 soruyu aynen yazıyorum.

SORU ...: Elle Taşıma İşlerinde aşağıdakilerden hangisi bireysel risk faktörlerinden değildir.
    a . Kişisel hijyen şartları
    b. Yapılacak işi yürütmeye bağlı olarka fiziki yapısının uymaması
    c.Yeterli ve uygun bilgi ve eğitime sahip olmaması
    e.Uygun olmayan elbise,giysi,ayakkabı ve diğer eşyalar

DoĞRU cEVAP : Kişisel Hijyen şartları ( Kaynak : Elle Taşıma İşler Yönetmeliği Ek III)

6. mustafatok

mustafatok TÜİSAG Üyesi

şuan çalışıyorum ara sıra girip kontrol ediyorum akşam işten sonra eklenen sorularla tamamını yazabilirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. saricahuseyin

SORU .... : Aşağıdakilerden hangisi Elle Taşıma İşlerinden değildir. ?

a. Yüklerin kaldırılarak biryere taşınması
    b.Yüklerin bir veya birden fazla kişilerle beraber taşınması
    c.Yükün çekilerek ve ya itilerek taşınması
    d. Yüklerin mekanik bir araç yardımı ile taşınması

DOĞRU CEVAP : Yüklerin Mekanik araç yardımıyla taşınması ( Kaynak : Elle Taşıma İşleri Yönetmeliği .... Tanımlar kısmını okuyunuz)
    Açıklama : eğer bir yükü mekanik araçlar yadımı ile taşıyorsanız bu iş Elle Taşıma İşlerine girmez....

8. saricahuseyin

EVET MAVİ AKADEMİ......

9. erdal44

erdal44 TÜİSAG Üyesi

mustafa sabah sabah ne arastırmalar yapmışsın sen yaw :)))

10. şokla

şokla TÜİSAG Üyesi

dünkü sınavın soruları nezaman açıklanıyor

11. Nagihan

Nagihan TÜİSAG Üyesi

Bilgi donanımınızdan anladım:):) Anıtkabir nasıldı?

12. saricahuseyin

SORU....: Tüm vücut titreşimine maruz kalındığında en çok hasar gören bölge hangisidir ?
    a. Bel b.Kol c.Kafa d.Bacak

DOĞRU CEVAP : Bel ( Kaynak Titreşim yönetmeliği )

13. dogancengiz35

14. okan dasdemir

okan dasdemir TÜİSAG Üyesi

Bende merak ediyorum bu kaldırma araçlarındaki 6 ay muhabbeti nerden çıktı?? yönetmelik 3 ay diyor belge düzenlencek veya düzenlenmicek kelime oyunu bu gerçeği değiştirmezki :)

15. dogancengiz35

mustafa çok yoğun istek aldın. hadı be kardeşim yaz şunları :) bizde bakalım. sadece cevapları yazsanda anlarız bız.

16. guevera63

guevera63 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cıkışta cevaplarınızın dagılımına baktınızmı hiç ben b kitapcıgındaydım 31 tane a 29 tane b 20 tane c 20 tanede d secenegi işaretlemişim

17. saricahuseyin

Haydi tüm arkadaşlar sanırım biz bu 100 soruyu da hatırlarız gibime geliyor. Ben 3 tane soru ve cevapları yazdım yokmu bu sitede sorusunu ve cevabını hatırlayan.... bence vardır..

18. dogancengiz35

arkadaşlar elimde ciddi bir soru havuzu vardı. çözdüğümde bırtanesınde 6 ay oldugunu gördüm. sizce 3 ayda bir yetkılı elemanlar sertıfıka duzenler mı? bununla ugrasırlar mı? tamam perıodık kontrol olan 3 ay amenna ama yetkılı personel tarafından sertıfıka hazırlanması sorusu bence 6 ay kaldı ki bu butun makına techızat bakımı. sonra neden aynı soruyu ıkı defa sorsunlarki.. valla ben karsılastım boyle bır soruyla ona gore cevap verdım. ama su var benımkı tam tersı cıkabılır fakat bırının 6 ay oldugunu dusunuyorum. okul kapısında da toplanmıs bır guruba sordum bırı 3 dıgerı 6 ymış dıyorlardı ama bılmıyorlar hangısı 3 hangısı 6. saygılar benden.. :)

19. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

arkadaş mış mişle olmuyo. aç tüzüğü, yönetmeliği bak. 6 ay diye birşey yok. 3 ay. Kafaları karıştırmayalım lütfen.

20. okan dasdemir

okan dasdemir TÜİSAG Üyesi

Kaldırma makineleri ve araçları her çalışmaya başlamadan önce, operatörleri tarafından kontrol edilecek ve,
    • çelik halatlar,
    • zincirler,
    • kancalar,
    • sapanlar,
    • kasnaklar,
    • frenler ve
    • otomatik durdurucular,
    yetkili teknik bir eleman tarafından üç ayda bir bütünüyle kontrol edilecek ve bir kontrol belgesi düzenlenerek işyerindeki özel dosyasında saklanacaktır.

Arkadaşım yetkili elemanlar bu belgeyi bedavaya hazırlamıyor bunu düşündüğümüzde ellerinde olsa her ay düzenlerler bu belgeleri ;)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica