21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. semsi-tebrizi

semsi-tebrizi TÜİSAG Üyesi

tozsuz ortam 0 olacaktı

2. hdagdeviren

hdagdeviren TÜİSAG Üyesi

muratumutakgül arkadaşımız paylaşmıştı daha önce 78 soru bunun üzerine 79 şeklinde devam etsek

Ekli Dosyalar:

3. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

Gecede hepsinin rızası lazım bayan-erkek fark etmez. Yer altı ve maden de ise Eğitim şartı var (maden mühendisi bayan ) çalışabilir, bayan işçi olmaz

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  4. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

arkadaşm o soruda özel şartlara göre hangileri olmalıdır diyordu yani hepsinde olacak gibi bir söz geçmiyordu. yani 50 üstü 50 altı şartına bakmadan genel olarak cvap verilecekti..kısacası bir yapı şirketi bunların hepsini yapar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. MelisAlkas

MelisAlkas TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim ama umarım kalmam yaa..
    Birden böyle söyleyince bir garip oldum :(

6. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

O soruda 1 olmaz çünkü Maruziyet etkin değer alt sınırı (yani 80 dB ) söylenmiş 85 dB de zorunlu. 2. maddede en yüksek ses basıncı demişlerdi. küçük 2 kelime ikiside yanlış olur bence

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

:) pardon moral bozmak için değil tabiki umarım başarılı olursun eğer dedim.....

8. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

BUNUN CEVABI NE ARKADAŞ YA....eğitim mi? Kişinin rızası mı?

9. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

oradaki tanım en hafif (1) açıklamsı idi ama Hafif (2) yazıyordu

10. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

HEPSİ OLDUĞUNA YÖNETMELİKTEN,TÜZÜKTEN HER NEYSE BAKTIN MI BİR YERDEN? YANİ EMİN MİSİN?

11. gece calıştırılması soruu vardı hanı mesaı fazla yaptırılmaz gıbı o neydı

12. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

maruziyet alt etkinde yani 80 de bulundurulmalı, maruziyet üst etkinde ise yani 85db'den itibaren bulundurulacak vede kullandırılacaktır...yani 2 yanlışdır...1 ve 3 doğru cvap

denizcicek ve servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
  13. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

Vaka çalışması yetişkinlerde interaktif yöntemlerden ANLATIM tek yönlü iletişim olur. Cevap ANLATIM

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  14. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

Sadece 3 doğru cevap kulak koruyucuda

15. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

evt eminim madenlerde sağlık dökümanı yapı işlerinde ise sağlıkvegüvenlik planı hazırlanır.
    Koordinatörlerin Atanması, Sağlık ve Güvenlik Planı ve Bildirim
    Madde 5 —Yapı işyerlerinde koordinatörlerin atanması, sağlık ve güvenlik planı ve bildirim ile ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir:
    a) Aynı yapı alanında bir veya daha fazla işveren veya alt işverenin iş yaptığı durumda, işveren veya proje sorumlusu, sağlık ve güvenlik konularında bir veya daha fazla koordinatör atayacaktır.
    b) İşveren veya proje sorumlusu, yapı işine başlamadan önce, 7 nci maddenin (b) bendinde belirtilen sağlık ve güvenlik planı hazırlayacaktır.

16. jeo20

jeo20 TÜİSAG Üyesi

ben 1-3 yaptım ama yalnız 1 olacak sanırım.
    7.5 saattan fazla çalıştırılmaz tek doğru olan.
    2.seçenekde fazla çalıştırılabilir, yanlış
    3.sü gece çalışmalarına başlamadan önce sağlık raporu gerekmez bu da yanlış sanırım

17. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

Tel halat kesin 5 bu çelik olunca 6 olur dedim 8attım) ama bir çok kişi 5 diyor

18. 6 olacak yönetmelkte yazıyor

19. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

(
    onaylı olmalı bölge müdürlüğü yada noterden o doğru . Mevzuatta şimdilik Mayıs 2012 den sonra bölge müdürlükleri kapandı İş-kur oldu ama şimdilik geçerli bu durum

20. hsselek

hsselek TÜİSAG Üyesi

Gece çalışmalarından önce ve erkek ile >18 yaş 2 yılda bir periyodik gece çalışabilir diye rapora ek yaptıracak

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica