21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

bencede bu doğru...

2. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

yani sonuç olarak ceza almaz yazan d şıkkıydı sanırım sorunun cevabı bu mu sizce?

3. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

OHSAS/TS 18001 yönetim sistemleri aşağıdaki faaliyetlerden hangisinin yapılmasını gerektirmez?
    Select one:
    a. Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi ve izlenmesi.
    b. Olayların kaydedilmesi, araştırılması ve analiz edilmesi.
    c. Potansiyel acil durum hâllerinin tanımlanması ve bu hâllerde gereken işlemlerin yapılması.
    d. İş sağlığı ve güvenliği politikasının belirlenmesi, onaylanması ve tüm çalışanlara duyurulması. [​IMG]

Feedback

The correct answer is: Müşteri memnuniyetinin ölçülmesi ve izlenmesi..
    işin esası bu soruya ve cevaba istinaden yanıtladım ben bu soruyu

4. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

ohsasın kaliteyi sağlamak müşteri memnuniyeti sağlamak gibi bir amacı yoktur bu bir.. zaten bir şirket ohsasa göre düzenlenmişse risk analizi olsun isg hizmetleri açısından olsun bakanlıktan bir müfettiş geldiği zaman yapılmakla yükümlü bulunan risk analizi kkd kullanımı gibi yöntemlerin alınmasıyla birlikte yükümlülüklere uyularak kanun önünde suçsuz bir konumda olacaktır yani ohsasın bir amacıda şirketleri firmaları kanun önünde suçsuz hale getirmektir. müşterimemnuniyeti ve kaliteyi sağlamak ıso 9001in görevidir arkadaşlar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

servet_berber ve galadriel_eb bu yazıya teşekkür etti.
  5. servet_berber

tamam şekil iyide ben diyorum ki OHSAS 18001 varsa ceza almaz mısın?

6. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

almazsın tabiki ohsasda ne var risk analizi var eğitimvar ölçüm var taşeronların eğitimine kadar detaylı sonuç olarakkanun önünde suçsuzluğu sağlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
  7. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

ya ben bu doğrudur demiyorum sorudaki kelimeler önemli tam hatırlamıyoruz kesin cevapları açıklandığı zaman alacağız. umarım herkesin gönlüne göre gelir cevaplar

servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
  8. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

ayrıca şunuda belirteyim 2 tane iş ölüm iş kazasına şahit oldum. birinde gerekli tedbirler alındığı için hemen hemen hiç ceza alınmadı. savcı yazak bir şey bulamadı. diğerinde ise tedbir olmadığı için 500 bin tlye yakın ceza çıktı. ki basit tedbirlerden bahsediyorum yelek baret aykkabı gibi ohsas ise başlı başına bir sistem her konuda güvenliğ sağlamayı hedefleyen cezai olarak sorumluluktan sizi kurtarır benim düşüncem tabi

9. akbel2007

akbel2007 TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanıcı maddelerin gaz buhar sis ve tozlarının atmosferik sartlar altında hava ıle oluşturduğu ve herhangı bır tutuşturucu kaynakla temasında tümüyle yanabılen karışımı ıfade eder
    A. Patlayıcı ortam
    B. Parlayıcı madde
    C. Yanıcı madde
    D. patlayıcı madde

cevap sizce hangisi????

10. servet_berber

sınava giren arkadaşlarımdan onu işaretleyenler var.soruyorlar.

11. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

a) patlayıcı ortam

12. servet_berber

46- Yapı iş defteri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    a-Bölge Çalışma Müdürlüğüne her sayfası mühürletilmek suretiyle onaylattırılır
    b-Fenni yeterliği bulunan sorumlu kişi tarafından tutulur
    c-İşveren tarafından her sayfası mühürletilmek suretiyle notere onaylattırılır
    d-Her sayfası bir asıl bir kopya olarak düzenlenir

MESELA BURADA CEVAP c-İşveren tarafından her sayfası mühürletilmek suretiyle notere onaylattırılır.

ŞUNA GELİCEM. A4 OLUCAK DİYE Bİ KURAL YOK TABİKİ BU YANLIŞ. ANCAK SINAVDA D ŞIKKI "ONAYLI OLMALI" YAZIYORDU. YUKARIDA Kİ SORUDADA OLDUĞU GİBİ NERESİ TARAFINDAN OLACAĞI YAZMIYORDU.
    BU SORUNUN "İPTAL" EDİLME İHTİMALİ VAR MIDIR????

13. şokla

şokla TÜİSAG Üyesi

100 soruyu tamamlayamadınız mı arkadaşlar bi de o 88 soru kesin doğru mu?

14. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

bence butun sorular ıptal edılsın ve her bır soru ıcın +1 puan alalım. yada en azından 70 soru ıptal edılsın :D

15. servet_berber

46- Yapı iş defteri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
    a-Bölge Çalışma Müdürlüğüne her sayfası mühürletilmek suretiyle onaylattırılır
    b-Fenni yeterliği bulunan sorumlu kişi tarafından tutulur
    c-İşveren tarafından her sayfası mühürletilmek suretiyle notere onaylattırılır
    d-Her sayfası bir asıl bir kopya olarak düzenlenir

MESELA BURADA CEVAP c-İşveren tarafından her sayfası mühürletilmek suretiyle notere onaylattırılır.

ŞUNA GELİCEM. A4 OLUCAK DİYE Bİ KURAL YOK TABİKİ BU YANLIŞ. ANCAK SINAVDA D ŞIKKI "ONAYLI OLMALI" YAZIYORDU. YUKARIDA Kİ SORUDADA OLDUĞU GİBİ NERESİ TARAFINDAN OLACAĞI YAZMIYORDU.
    BU SORUNUN "İPTAL" EDİLME İHTİMALİ VAR MIDIR????

16. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

bu soruyla o kadar alakasızki

17. servet_berber

KARAR DEFTERİ HANGİ YÖNETMELİK,TÜZÜK YADA KANUNDA GEÇİYOR ARKADAŞLAR????????

BU SORUYU İPTAL ETTİRİCEM. TAKILDIM YA:)

18. servet_berber

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
    İKİNCİ BÖLÜM
    Hak ve Yükümlülükler
    İşverenin yükümlülükleri
    MADDE 5 –
    (6) İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur. Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olur ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılır. Defterin aslı işveren, suretleri ise işyeri hekimi ve/veya iş güvenliği uzmanı tarafından muhafaza edilir. Bu defterin, istenmesi halinde, iş müfettişlerine gösterilmesi zorunludur.

1. "KARAR DEFTERİ" hiç bir şekilde geçmiyor. ONAYLI DEFTER olmalı.
    2. Diyelim ki "KARAR DEFTERİ" adı altında "ONAYLI DEFTER" kastediliyor! ONAYLI OLMALIDIR cevabı TEK BAŞINA YİNE YETERLİ DEĞİLDİR. ŞAYET ONAYLI OLMALIDIR DOĞRU KABUL EDİLİRSE BUNDAN SONRA BEN ONAYLI DEFTER İ MUHTARA ONAYLATIRIM:) Nereye onaylatılacağı belirtilmeliydi.

BU SORUNUN İPTALİ İÇİN MUTLAKA AMA MUTLAKA BAŞVURUDA BULUNACAĞIM.

Ayselegul ve fudi bu yazıya teşekkür etti.
  19. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

• Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olacak ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılacaktır. bence takılma arkadaşım soru çok açık. ayrıca iptal ettirebilirsende sevinirim doğru hanene yazılır.

20. servet_berber

SENİN BAHSETTİĞİN ONAYLI DEFTER. BİZE "KARAR DEFTERİ" SORULDU.
    AÇIK OLSA ONAYLI DEFTERİ SORMAZMIYDI?
    KARAR DEFTERİ NE Kİ NEREDE (YÖNETMELİK,TÜZÜK,KANUN V.B.) GEÇİYOR "KARAR DEFTERİ ÖZELLİKLERİ"
    ONAYLI DEFTER ÖZELLİKLERİNİ SORSA İTİRAZIM OLAMAZ TABİKİ AMA DEDİĞİM GİBİ "KARAR DEFTERİ" DİYE SORMAMALARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
    SİZİN BU KONUDA Kİ DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica