21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

sizin cevabınızmı yoksa kesin doğru cevapmı 6

2. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

meslek hastalıklarının tümü önlenebilirmiş!pofffff

3. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

ne kadar çok soru iptal olursa işime gelir ettirin arkadaşlar elinizden geleni ardınıza koyun :D

4. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

çelik halat güvenlik katsayısı yük taşımada en az 6 insan taşımada en az 8 dir. eminimmmmmm

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

heh süper ya bu ben onu yapmıştım bi yerden hatırlıyom kimseyede rastlamadım onu işaretleyen bu güzel oldu

6. akkoyun26

akkoyun26 TÜİSAG Üyesi

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    Madde 431 - Çelik halatların güvenlik kat sayısı 6 dan aşağı olmayacak ve halatların ek yerleri, halkaları, başlık ve bağlantıları halatların kaldıracağı en ağır yüke dayanıklı olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

ama onumu soruyodu ya soruda bu mak emn yönetmeliğinde 5 çelik halat katsayısı isig de 6 o insan taşıma olayları falan madende onlar ayrı değilmi

8. can_vtec

can_vtec TÜİSAG Üyesi

Eminmisiniz :) süper haber

9. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

hocam ama makine emniyeti yönetmeliğindede 5 diyo işte hangisi olacak

Ayselegul bu yazıya teşekkür etti.
  10. servet_berber

servet_berber TÜİSAG Üyesi

can arkadaşım ben anlatamıyorum kimseye. Bize bu sorular nerden soruluyo yönetmelik,kanun,tüzük v.b., nerden cevaplıyoruz yönetmelik,kanun,tüzük v.b. Şimdi aşağıyı bi oku; Allah aşkına ben kendinden kopyalı herhangi bir defter alıp, bunu notere gidip onaylatsam bu karar defteri mi oluyo? hayır onaylı defter oluyor. Daha önce bu sitede bu konu anlatılmış.

http://www.isguvenligi-uzmani.org/is-guvenligi-uzmani/is-guvenligi-onayli-defter.html

;İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
    İKİNCİ BÖLÜM
    Hak ve Yükümlülükler
    İşverenin yükümlülükleri
    MADDE 5 –
    (6) İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur. Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olur ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılır. Defterin aslı işveren, suretleri ise işyeri hekimi ve/veya iş güvenliği uzmanı tarafından muhafaza edilir. Bu defterin, istenmesi halinde, iş müfettişlerine gösterilmesi zorunludur.

1. "KARAR DEFTERİ" hiç bir şekilde geçmiyor. ONAYLI DEFTER olmalı.haksızmıyım yaw:(

11. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

walla bilmiyorum ki notlarımda böyle yazıyor ama nerden yazdım bilmiyorum:=)

12. can_vtec

can_vtec TÜİSAG Üyesi

Haklısın dostum bir anlam karmaşası var soruda.

13. akkoyun26

akkoyun26 TÜİSAG Üyesi

MAKİNA EMNİYETİ YÖNETMELİĞİ
    Halatın bütünü ve uçları, yeterli bir güvenlik düzeyi sağlayacak şekilde seçilmiş bir çalışma katsayısına sahip olmalıdır. Genel bir kural olarak bu kat sayı 5’tir.

SORU İPTAL

14. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

netteki araştırmam sonucu bu..aynen bu cümle var meslek hastalıklarının tümü önlenebilir diye

can_vtec bu yazıya teşekkür etti.
  15. servet_berber

fikrini söylesene Can ya. ben itiraz edeyim diyorum. etsem mi ki? yani tutulur bir tarafı var sonuçta hatanın...

16. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

çalışma katsayısı diyor yalnız bu yönetmelikte.soruda güvenlik katsayısı demiyormuydu??

17. servet_berber

soruda güvenlik katsayısı soruldu çalışma değil. sorunun cevabı 6

18. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

sizin dediğiniz doğru ewet ama mak emn yönetmeliğinde şunu diyo
    a) Metal halat/ halat ucu birleşimine ait işletme faktörü, makul güvenlik seviyesini garanti edecek şekilde seçilmelidir; bu faktör genel bir kural olarak, 5’ e eşit olmalıdır. Halatlar uçlarından başka yerde herhangi bir ek veya düğüm ihtiva etmemelidir
    metal halat diyo çelikde bi metal sonuçta bu sorunun cevabı 5 olabilir gibi inşallah iptal olur herkes doğru yapar

19. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

çasgemin kendi sayfasında buldum.artık eminimmmm=)TÜM MESLEK HASTALIKLARI ÖNLENEBİLİR.

20. can_vtec

can_vtec TÜİSAG Üyesi

A grubu uzmana soralım yarın bir yorum alalım ondan ona göre hareket ederiz.

servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica