21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. oguzzhann

oguzzhann TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ağır ve tehlikeli işlerde kişinin mesleki eğitimi almış olması şartı var ,kadın ruhsal yönden yeterli diye bilmediği ağır işte çalıştırılamaz o soruya ruhsal açıdan yeterli olması diyorsunuz ama onuda bir düşünün derim

2. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

evet en çok hastalık kurşundan ve tozlardan kaynaklı.kas iskelet olamaz bence.

jeo20 bu yazıya teşekkür etti.
  3. diker

diker TÜİSAG Üyesi

peki eğitim aldı ama ruhsal yönden yeterli değil,çalışabilir mi ?

4. Olgun7

Olgun7 TÜİSAG Üyesi

madende tozsuz ortam ESD değeri?

C sınıfı yangınlarının öncelikli söndürme yöntemi aşağıdakilerden hangisi?

arkadaşlar bu soruların kesin cevaplarını bilen varmı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. diker

diker TÜİSAG Üyesi

peki eğitim aldı ama ruhsal yönden yeterli değil,çalışabilir mi ?

6. enes aslan

enes aslan TÜİSAG Üyesi

hıc bırsey demezse yonetmelıge gore yaparsın dıye bılıyorum ben

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

pestisid biyolojik etmenmiş!

8. Ayselegul

Ayselegul TÜİSAG Üyesi

agır ve tehlikeli işler yönetmeligi:Ancak; ihtisas ve meslek öğrenimi veren okulları bitirip bu işi meslek edinmiş kadınlar ihtisas ve mesleklerine uygun ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılabilir.

9. Olgun7

Olgun7 TÜİSAG Üyesi

eminmisiniz? böcek ilacı diye biliyorum ben( kimyasal yani)

10. isg0017

isg0017 TÜİSAG Üyesi

o bence iptal edilir çünkü o hem biyolojik hem kimyasal mış.

Olgun7 bu yazıya teşekkür etti.
  11. want2die

want2die TÜİSAG Üyesi

pestisit biyolojik amaçlar için kullanılabiliyor ama maddenin kendisi kimyasal. buradan kafa karıştırıyor sanırsam. internette hakketten dediğiniz gibi virüs bakteri de olabilir diyor ama ben üniversitede derslerimde öyle görmedim. ders kitaplarında da kimyasal diye geçiyordu. bu sebeple doğada çözünmeleri çok zordur, uzun yıllar toprakta kalıp bütün canlılara zarar verirler, hatta çoğu çeşidi yasaklanmıştır vs.

cevap kimyasal dedim çok eminim. aslında soruda iptal edilecek birşey yok ama eğer biyolojik çıkarsa bence soru hatalıdır.

12. Anıl ılıkça

Anıl ılıkça TÜİSAG Üyesi

Soru basina itiraz edilmiyor. Itiraz etmek istenIrse banka hesaplarina 30 tl yatirmak yetiyor.

13. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

bencede ettırmeli kardeşim...

14. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün

Ziraat Bankası Emek şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nolu hesabına her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz

ücreti”

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel

Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı No:42
    Emek-ANKARA’dır.

15. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner

Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek ġubesindeki TR 85 0001 0007 6540

5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz

ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel

Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

16. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını,soru ve cevap anahtarlarının

http://www.meb.gov.tr ve http://www.isgmm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından

itibaren (23 Ekim 2012) en geç 3 (üç) iş günü içerisinde (30 Ekim 2012 saat 17:00’ye kadar), İş

Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ’ne yapabileceklerdir.

17. oguzzhann

oguzzhann TÜİSAG Üyesi

pestisit çok adaletsiz bir soru kimya kimya müh çevre müh ziraat müh ün bilebileceği birşey gerçi benim kimya müh arkadaşım biyolojide kullanılıyor diye yapıştırmış biyolojiyi oda ayrı

18. AhmetBBozbay

AhmetBBozbay TÜİSAG Üyesi

hiç birşey denilmez ise isg tüzüğü dikkate alınır normlar hiyerarşisine göre tüzük yönetmelikten önce gelir

19. ensarr

ensarr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence sınavda 2 tane yanlış soru vardı. önceki yorumlarınıza bakamadım belki tartışılmıştır ama....
    1. basınçlı kapların hidrolik testi kaç yılda bir yapılır. diyordu. O hidrolik değil hidrostatik olacak. ve cevap 5 yıl olacak ikiside yok.
    2. öncüllü sorulardan birinde kilitli diye başlayacak olan ifade kilitili diye başlıyordu. 24 Aralık sınavında higrometre yerine higometre yazıldığından dolayı iptal edilen soru vardı.

20. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

verdiğin bazı cevaplar yanlış kardeşim. ama yinede geçersin inş. Bu arada kaldırma araçlarının periodik bakımını 3 kere yazmışsın. 6 ve 50. sorular aynı. Bir de 51 var. 6.soru fazla...

ekatar bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica