21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%
  1. hallederiz

hallederiz TÜİSAG Üyesi

aralık sınavı 69.mayıs sınavına giremedim. buna çok fazla çalışamadım.girerken umudum yoktu ama sorular kolaydı sanki.bakıyorum cevaplara 75 falan.ama rahat edemedim bi türlü ya:)

2. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum. 85 db e geldiği zaman koruyucular kullanılır hazırda bulundurulmaz. Bu soruya mutlak suretle ıtıraz edecek arkadaşlar doğru cevap alacaktırlar. Ihtıyacı olanlar bu sorudan baslasınlar..

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  3. okan dasdemir

okan dasdemir TÜİSAG Üyesi

Soruyu ben sormadım üzerime gelmeyin bu kadar :D Bence ifade etmek istedikleri şey tozların depolandığı yerler ancak ifadelerinde bir hata olduğu için kafa karıştırıyor. Aynı tamburlu halat sorusunda olduğu gibi.

Ayrıca ses sorusunda ikinci ifadede en yüksek ses basıncına ulaşılması durumundan bahsediyor ve bu durumda işverenin koruyucuyu hazır bulundurması yeterli değil kullandırmak zorundadır bu nedenle soru hatalı bencede.

4. bende 74 te kaldım gıbi ama içim rahat degil hep bildigim seyleri yanlış yapmış olmk daha cok geriyr beni

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

o zaman ben bu soruya doğru cevap verenleri kutluyorum hakkaten bravo ben onu anlasam bile korkudan 3 ü işaretlerdim gene bu arada kaldırma araçlarında iki sorunun cevabıda aynı çıktı 3 ay ikiside birisi garanti olsun diye ikisinide 3 yapmıştım ikiside 3 çıktı :D

odasdemir bu yazıya teşekkür etti.
  6. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ TÜİSAG Üyesi

Çelik halat sorusunun cevabı 6
    Pesitisit kimyasal

Yani çelik halat doğru

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ulus

Ulus TÜİSAG Üyesi

ACİL !!!
    B sınıfı sınavda 12. ve 79.soruların cevapları yanlış..komple bakanlığa itiraz edelim arkadaşlar.

12.soru: Aşağıdakilerden hangisine fazla çalışma yaptırılabilir? (resmi cevap: b)
    a) 18 yaşını doldurmuş işçiler (asıl cevap bu olmalı)
    b)60 yaşını doldurmul işçiler (??)
    c)kısmı süreli iş sözleşmesi ile çalıştırılan işçiler
    d)gebe, yeni doğum yapmış ve çocuk emziren işçiler

79.soru: Aşağıdakilerden hangisi D sınıfı yangınları söndürmek için kullanılan malzemedir? (resmi cevap: a)
    a)yanan metale uygun kimyasal söndürme maddesi
    b)kuru kimyasal tozlu cihazlar
    c)su ve su esaslı cihazlar
    d)kum ( bu da doğru cevap)

8. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

pardon ya 5 yaptım celik halatı :D

9. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

burası c sınıfı yalnız :D

10. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sorular çsgb sitesinden yayında haberiniz olsun

11. dogancengiz35

dogancengiz35 TÜİSAG Üyesi

yaa ben birde döndüm değiştirdim.. değiştirdiklerim doğruydu ama şimdi yanlış çıktı :( gerçi değiştirip doğru çıkanlarda var :D

12. ahmet yüksel

ahmet yüksel TÜİSAG Üyesi

D sınıfı yangınlarda kum kullanılmaz

13. okan dasdemir

Emin misiniz? bildiğim kadarıyla kullanılır.

Ulus bu yazıya teşekkür etti.
  14. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

a sınıfı sorularına baktım teknik sorular çok kolaymış keşke bize sorsalarmış

15. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

d sınıfı yangınlarda kuru metal tozlu söndürme kullanılır kum yok arkadaşlar

16. okan dasdemir

Dün itfaiyeci bir arkadaş vardı yorum yapabilir mi? :) Kafam karıştı çünkü şimdi :)

17. ya kimse neden cevap vermıyor itiraz edecek vatandas hiç mi yok.

18. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

o soruda kesinlikle hata var..bizde 87 db de kullandırmak zorunda diye öğrendik...

19. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

beende kimyagerim ama pestisite biyolojik dedim kimyasal olduğunu bile bile isminden etkilendim :D yangın yönetmeliğinde yazıyo ya zaten kuru metal tozlu diye a şıkkında onu demek istemiş heralde recep ivedik gibi o zaman bütün sınav komitesinin allah belasını diycem en sonunda sorulara bak yaa :D

odasdemir bu yazıya teşekkür etti.
  20. ANIL ÖZBÖRME

ANIL ÖZBÖRME TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ses sorusuna takılmışsınız orda 2. öncülde 85 db de hazır bulundurulur demiyor en yüksek ses basıncı değerinde diyor tam olarak bilmiyorum ama en yüksek ses basıncının değeri 85 desibel mi.Ben sınavda 2. öncüldeki hazır bulundurululacak yazısını görmediğim içim I-II-III dedim görseydim bende I-III derdim ama en yüksek ses basıncının değeri önemli.

Bu arada bende 87 yapmışım

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica