21 Ekim 2012 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

21.10.2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Sizce Nasıldı ?

1. Başarılı

27,5%
  2. Orta

58,3%
  3. Vasat

14,2%

1. o soru herkesin dogru kabul oluyor ve 1 puan herkese eklenıyr o yüzden yanlış oldugu düsünülen her soru herkes ıcın umut ışıgı

Ulus bu yazıya teşekkür etti.
  2. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

ben de geçtim ama organize olunacaksa ben varım arkadaşlar...toplu dilekçe gibi mi verilecek..? nasıl olacak..?

odasdemir, e.yalçıner ve Ulus bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ulus

Ulus TÜİSAG Üyesi

itfaiyecilerin dikkatine

1910.252(a)(2)(ii)
    Fire extinguishers. Suitable fire extinguishing equipment shall be maintained in a state of readiness for instant use. Such equipment may consist of pails of water, buckets of sand, hose or portable extinguishers depending upon the nature and quantity of the combustible material exposed.

http://www.osha.gov/pls/oshaweb/owadisp.show_document?p_table=STANDARDS&p_id=9853

4. cihatsert

cihatsert TÜİSAG Üyesi

Ben dedim hep son gece çalışırım diye inanmadılar, 74 yeter allah bereket versin.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. bilemiyrm ki bende itiraz eden birileri önceki yıllarda var mı ki ben hem gürültü sorusuna hem de risk metodoloji sorusuna itiraz edecegim

6. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ TÜİSAG Üyesi

İtiraz etsen değil de 2 soru iptal edilirse ve bu sorular senin doğru yaptığın sorular değilse geçebilirsin ancak. Yada 2 sorunun şıkkı değişirse

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

bide şu toz yığını sorusu patlayıcı ortam bölgeleri olabilir...

e.yalçıner bu yazıya teşekkür etti.
  8. gülenyüzlü

gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

iki adet kesin hatalı olan soru var bence biri
    aşagıdakilerden hangisi bir işletmede gerçekleştirilen risk analizi ve yönetimi açısından bir problem teşkil etmez
    c)risk analizi için bir metodoloji kullanılması
    d)işyerinde hangi tip risk analizi ve yönetimi metodunun uygulanması gerektiğinin belirlenmesi
    d şıkkı kesinlikle dogru c sıkkıda dogru iki dogru cevap var bakanlık c şıkkı dogru diyor

diger hatalı soru ise kulak tıkaçlarıyla ilgili B KİTAPÇIGI 57 nolu soru
    I ve III doğru II kesinlikle yanlış cevap ise a şıkkı I II III

GökBan, saricahuseyin, novartis ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. okan dasdemir

okan dasdemir TÜİSAG Üyesi

Organize işe bende varım arkadaş anarşiklik kanımda var :D

10. gülenyüzlü

gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

birde patlayıcı ortam sorusu konuyu tam detaylı yorumlayamadığım için yazmadim bence cevap 3 olmalıydı ama 6 yazmışlar .havada küme halinde olmayan demiş bence buda hatalı

11. Ulus

Ulus TÜİSAG Üyesi

nereye ve nasıl itiraz edilecek ,
    bilen var mı,
    sn.arkadaşlar?

12. okan dasdemir

Pestisit sorusuna itiraz edilmeli. hem kimyasal hem biyolojik pestisitler var çünkü. Ayrıca tozların yığın halde bulunduğu ortam sorusu. Hatta basınç birimi sorusu için fizikci bir arkadaş diplomamı yırtarım kesin yanlış diyordu.

13. isg27

isg27 TÜİSAG Üyesi

aynen ikiside hatalı 1-2-3 olması imkansız, risk sorusunda ise her fabrikaya göre illa daha iyi bir analiz yöntemi vardır mesela hazopun kimyasallarda kullanıldığı gibi iki soruda iptal olması lazım

14. herkes konuşuyor herkes bir sey diyr kimse icraatta bulunmuyor ama. bence itiraz edilecek 5-6 soru kesin var tabi. itiraz etmek hepimize yarayacak bir durum sırf parasından yapmıyorsanız bu üzücü. yarın bir gün belgeyi alanları puanına göre eleyecek olurlar o zaman daha yüksek alırdık tüh demeyin.

15. Ulus

Ulus TÜİSAG Üyesi

itiraz bugün yapılmalı imiş..yarın son ..

16. bonuuus

bonuuus TÜİSAG Üyesi

aynen bende yanlış yaptım senin gibi d yaptım ve niye c hala anlamadım

e.yalçıner bu yazıya teşekkür etti.
  17. bu soru cogu kisini yanlış oldu buna kesin itiraz etmeliyiz.yardımcı olacak yok mu

servet_berber bu yazıya teşekkür etti.
  18. nerde yazıyor o

19. okan dasdemir

30 ekim saat 17:00 a kadar itiraz hakkımız var arkadaşlar. Ama böyle hepiniz boş konuşuyonuz icraata girmiyonuz şeklinde konuşup insanları rencide edersek kimse kılını kıpırdatmaz zaten. zorla güzellik olmaz insanlar itiraz eder yada etmez bu kendi kararları. ayrıca hepimizin birden itiraz etmesine bile gerek yok bir kişide itiraz etse değerlendirilmek zorunda.

Ulus bu yazıya teşekkür etti.
  20. Seda DUDU

Seda DUDU TÜİSAG Üyesi

yaaa sanırım o soru doğru yaaa..yönetmelikten aynen almışlar altta da not olarak belirtilen yerde tabaka ve yığın halinde tozların bulunduğu yerler hariç diye belirtilmiş :( sorunun itirazı geçerli sayılmaz sanırım :(

Tehlikeli yerlerin sınıflandırılması
    Tehlikeli yerler, patlayıcı ortam oluşma sıklığı ve bu ortamın devam etme süresi esas alınarak, bölgeler halinde sınıflandırılır.
    Ek-2 A'ya göre alınacak önlemler, yapılan bu sınıflandırmaya göre belirlenir.
    Bölge 0
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışımından oluşan patlayıcı ortamın sürekli olarak veya uzun süre ya da sık sık oluştuğu yerler.
    Bölge 1
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışımından oluşan patlayıcı ortamın normal çalışma koşullarında ara sıra meydana gelme ihtimali olan yerler.
    Bölge 2
    Gaz, buhar ve sis halindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışarak normal çalışma koşullarında patlayıcı ortam oluşturma ihtimali olmayan yerler ya da böyle bir ihtimal olsa bile patlayıcı ortamın çok kısa bir süre için kalıcı olduğu yerler.
    Bölge 20
    Havada bulut halinde bulunan yanıcı tozların, sürekli olarak veya uzun süreli ya da sık sık patlayıcı ortam oluşabilecek yerler.
    Bölge 21
    Normal çalışma koşullarında, havada bulut halinde bulunan yanıcı tozların ara sıra patlayıcı ortam oluşturabileceği yerler.
    Bölge 22
    Normal çalışma koşullarında, havada bulut halinde yanıcı tozların patlayıcı ortam oluşturma ihtimali bulunmayan ancak böyle bir ihtimal olsa bile bunun yalnızca çok kısa bir süre için geçerli olduğu yerler.
    Not:Tabaka veya yığın halinde yanıcı tozların bulunduğu yerler de, patlayıcı ortam oluşturabilecek diğer bir kaynak olarak dikkate alınmalıdır.

odasdemir bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica