2200 Adet C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sorusu Ve Cevap Anahtarı Burada

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. blackeyes74

blackeyes74 TÜİSAG Üyesi

merhaba ben 18 mayıs 2013 sınavına gireceğim, acaba bu sorular faydalı olurmu yoksa yeni baskılı bir kitap mı almalıyım, değişen konular göre bilgilendirirseniz sevinirim.

korkikorki, hsdo ve Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  2. uzman_26

uzman_26 TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar cevap anahtarındaki hatalar konusunda ortak bişiler yapsak

3. zeynepmüh

zeynepmüh TÜİSAG Üyesi

Test ilerledikçe aynı sorular dönüp duruyor.Hatalı sorularda var. Biraz rütuş gerekli. Benim merak ettiğim riskmed in soruları bu sorulardan farklı mıdır? Esasen hepsi yönetmelik maddelerini sorulara çevirerek piyasaya sunuyorlar yinede soru görmek faydalı olur. Kitabı alıp çözen varsa bilgi verebilir mi?

4. mirsad türkoğlu

mirsad türkoğlu TÜİSAG Üyesi

Moderatör: Teşekkür mesajı kullanmak kısıtlanmıştır. Lütfen teşekkür butonunu kullanınız.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ayşegül4845

ayşegül4845 TÜİSAG Üyesi

okadar çok soru kaynağım olduki sayenizde hepsini çözebilecek miyim acaba sınava kadar teşekkürler

6. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

en azından sorular yanlış olsa bile çözerken soruyla ilgili bölmün yanında diğer bölümleri çağrıştırıyor. Bu bile tekararı sağlıyor.Zten doğru bilgiler kitaplarımızda var

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  7. bilgekağan

bilgekağan TÜİSAG Üyesi

paylaşım için teşekkürler

8. onur.uysal.09

onur.uysal.09 TÜİSAG Üyesi

Link Ölü mü arkadaşlar ...

9. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

denedim aktif bende

10. dertmuhendisi

dertmuhendisi TÜİSAG Üyesi

aktif sıkıntı yok

11. ayşegül4845

ayşegül4845 TÜİSAG Üyesi

Başarılar arkadaşlar, umarım emeklerimiz boşa gitmez. Ben baya bi sınav stresine girdim bu arada..hayırlısı olsun.

12. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

riskmedin kitabı güzel 2200 soru acıklamalı . bu soruları yeni gördüm aynı değil büyük ihtimalle . riskmedin kitabı da yönetmeliklerde var ayrıca özgün sorular da . tabiki yönetmelik ve cıkmıs sorular cogunlukta ancak özgün olanlar da var . tavsiye ederim derli toplu bi kitap

13. Sercan SELÇUK

arkadaşlar 14.soruda ;

İşverenin iş kazaları ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sorumluluğu hangi yasada
    düzenlenmiştir?
    a. Umumi Hıfzısıhha Yasası
    b. Sosyal Sigortalar Yasası
    c. Borçlar Yasası
    d. Çalışma Bakanlığı Kuruluş Yasası

ben B sıkkı dedim . kaynak olarak da; 506 sayılı ssk kanunu Madde 26 - (Değişik fıkra: 20/06/1987 - 3395/2 md.) İş kazası ve meslek hastalığı, işverenin kastı veya işçilerin sağlığını koruma ve işgüvenliği ile ilgili mevzuat hükümlerine aykırı
    hareketi veyahut suç sayılabilir bir hareketi sonucu olmuşsa, Kurumca sigortalıya veya
    haksahibi kimselerine yapılan veya ileride yapılması gerekli bulunan her türlü giderlerin
    tutarları ile gelir bağlanırsa bu gelirlerinin 22nci maddede belirtilen tarifeye göre
    hesaplanacak sermaye değerleri toplamı sigortalı veya haksahibi kimselerin işverenden
    isteyebilecekleri miktarlarla sınırlı olmak üzere Kurumca işverene ödettirilir. İş kazası veya meslek hastalığı, 3 üncü birkişinin kasıt veya kusuru yüzünden olmuşsa,
    Kurumca bütün sigorta yardımları yapılmakla beraber zarara sebep olan 3 üncü kişilere ve
    şayet kusuru varsa bunları çalıştıranlara Borçlar Kanunu hükümlerine göre rücu edilir.

benim burdan anladığım hukuki olarak ssk kanunu , mali olarak borçlar kanunu yanlış mı anlamışım? sizler ne dersiniz???

14. Sercan SELÇUK

cevap anahtarında borçlar yasası diyor

15. hdagdeviren

hdagdeviren TÜİSAG Üyesi

Buradaki sorularda yaşadığınız ve yaşayacağınız yanlış olduğunu düşündüğünüz sorular olacağı gibi sınavda da aynı problemlerle karşılaşılıyor iptal olan sorular oluyor, yine de güzel kaynak, herkese başarılar.

16. cidem

cidem TÜİSAG Üyesi

Riskmed tekı sorular burdakı sorularla aynı mı inceledınız mı ?bende almayı düşünüyorumda .burda cvp anahtarı cok hatalı.

17. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav için spot bilgi yükledim..geçen yılki sınavda soruların %60-70 i bunlardan çıkmıştı.umarım faydalı olur..hepinize başarılar:)

Ekli Dosyalar:

18. Sercan SELÇUK

çiğdem hanım riskmedin kitabıyla burdakiler aynı deil ben burdaki soruları gerçi 70 tanesini çözdüm ama simdiye kadar aynısına rastlamadım

cidem bu yazıya teşekkür etti.
  19. şazimet köse

şazimet köse TÜİSAG Üyesi

çok teşekkürler

20. tuanaada

tuanaada TÜİSAG Üyesi

Yeni müfredatta değişen neler var bakabilen var mı

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica