TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Tartışma 23 Şubat 2014 A Sınıfı Yükselme Sınavı Itiraz Edilerek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Korhan bir tarafından paylaşıldı.

1. Zeynep Zengin

Zeynep Zengin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

varım mail adresim zbalturk@ford.com.tr

2. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Arkadaşlar,
    a kitapçığı 63. soru b kitapçığı 24. soru
    mahkemeye verilmesi halinde kesin şık değişikliği( bu saatten sonra olmaz) %100 iptal olur.

(4) İşveren veya proje sorumlusu;
    1) Yapı işinin 30 işgününden fazla süreceği ve devamlı olarak 20’den fazla çalışan istihdam edileceği,
    2) İşin büyüklüğü 500 yevmiyeden fazla çalışma gerektireceği,
    durumlarda yapı işine başlamadan önce Ek-3’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi, Bakanlığın ilgili çalışma ve iş kurumu il müdürlüğüne vermekle yükümlüdür.

Bu madde şu anlama gelmektedir.

(4) İşveren veya proje sorumlusu;
    1) Yapı işinin 30 işgününden fazla süreceği ve devamlı olarak 20’den fazla çalışan istihdam edileceği durumlarda yapı işine başlamadan önce Ek-3’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi, Bakanlığın ilgili çalışma ve iş kurumu il müdürlüğüne vermekle yükümlüdür.

2) İşin büyüklüğü 500 yevmiyeden fazla çalışma gerektireceği, durumlarda yapı işine başlamadan önce Ek-3’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi, Bakanlığın ilgili çalışma ve iş kurumu il müdürlüğüne vermekle yükümlüdür

Maddenin yazımı aşağıdaki şekilde olursa,

(4) İşveren veya proje sorumlusu; Yapı işinin 30 işgününden fazla süreceği ve devamlı olarak 20’den fazla çalışan istihdam edileceği,
    a) İşin büyüklüğü 500 yevmiyeden fazla çalışma gerektireceği,

b)iş alanının 1000 metrekareden büyük olması,
    durumlarında yapı işine başlamadan önce Ek-3’te belirtilen bilgileri içeren bildirimi, Bakanlığın ilgili çalışma ve iş kurumu il müdürlüğüne vermekle yükümlüdür.

Bu durumda , öncelikle yapı işinin 30 günden fazla sürme ve devamlı olarak 20 kişinin çalışma şartı aranır, bu şartlar gerçekleştikten sonra maddelerdeki durumlardan herhangibiri gerçekleşiyorsa bildirimde bulunulur.

Yani

29 gün çalışmalar

19 kişi ile çalışmalar

Kaç yevmiye veya kaç metrekare olursa olsun bildirim yapılmaz.

YÖNETMELİK MADDESİNİN YAZIM ŞEKLİNE GÖRE 500 YEVMİYENİN ÜZERİNDEKİ TÜM İŞLERDE BİLDİRİM ZORUNLUDUR.

İsmet Doğan, 987654321 ve Mehmet Uzman bu yazıya teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. Turgut kdz

Turgut kdz TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  5. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    ben varım bence soru sayısı en az 2 olsun zbalturk@ford.com.tr

6. yalçın özgür

yalçın özgür TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Hakan Erdogan Bey size çok teşekkür ederim, sizin hazırladığınız sorular yolumuzu açtı.

7. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    merhaba aynı durum benim içimde geçerli olup mail adresiniz alabilirmiyim 21 aralık sınavın sonucu için sizinle görüşmek isterim gönderdiğiniz 4 sorunun 2 si bana yarıyor
    mail adresim zbalturk@ford.com.tr lütfen benimle görüşün

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. Enes GÜR

Enes GÜR TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

10. Niyazi Ertürk

Niyazi Ertürk TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Böylesine onurlu bir mücadeleyi veren tüm arkadaşlara başarılar dilerim. Kesinlikle mahkeme sonuçları lehinize sonuçlanacaktır. Tüm hatalı sorularla ilgili tespitlerinize haklısınız ve kazanacaksınız...

yalgün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende varım telim 0536 4306933

12. yalgün

yalgün Guest

Bu rezilliğin bir an önce temizlenmesi için bizlerde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız..Allah yar ve yardımcımız olsun

13. turgay barışan

turgay barışan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    68.75 ile kaldim. 2 iptal ve 1 sik degisikligi yapilmadan once 55 dogrum vardi. soru Iptali sonrasinda 2 arti daha getirdi bana. yani doğru sayim 57 oldu. kazanirim diye beklerken 1 soru ile kaldim. Bu nasil oldu anlamis değilim.

14. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaşlar saçmalıyorsunuz. Tek soruya itraz ettiğinizde mahkemenin sizi önceliğe alacağını düşünüyorsanız ya safsınız yada yargı hakkında hiç bilginiz yok. En azından sizin tek soruya ihtiyacınız var diye tek soruyu dava etmek nasıl bir bencilliktir. Ayrıca size göre kesin yanlış olan yargıya göre kesin yanlıştır diye bişey yok. Sadece kendinizi düşünüyor olsanız bile bşrden fazla soruyu dava edin ki biri olmazsa diğeri olur. Olaki birden fazla iptal olursada başkalarının işinede yarar.

hnys, caner, Bihter Hacibekiroğlu ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  15. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    aynı şekilde bende anlamış değilim ve bence iptaller cevap kağıta aktarılmadı düşüncesindeyim bende 56-57 idim

turgay barışan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    arkadaşlar bir an önce mahkemeye vereceğimiz soruları çıkaralım ve 3-4 soruya ihtiyacı olanlarıda düşünelim ve bende katılıyorum bir soru şansa bırakmayalım

17. murat ateş

murat ateş TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  18. onur amor

onur amor TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Ben 9 soruya itiraz edip dava açıyorum. Bilgisi olan varmı. Dava başlığı ve nereye açılacağı konusunda bilgisi olanlar bana mail atsın. onuramor@hotmail.com

Yasemin Acar, hnys, gül koçak ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    onur bey hangi sorular öğrenebilirmiyim

hnys bu yazıya teşekkür etti.
  20. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bende

21. cat

cat TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    81,25 puan ile A belgesini kazandım. Fakat 2012'de C belgesini aldığım zamanki heyecan, hırs ve isteği kaybettiğimi üzülerek sizlere paylaşmak istiyorum. 19. sorunun cevap değişikliği bardağı taşırdı galiba, herkese ALLAH yardım etsin.

22. Zeynep Zengin

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

onur amor bu yazıya teşekkür etti.

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica