TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

23 Şubat 2014 Isg Sınavı Ile Ilgili

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında merve usta onyl tarafından paylaşıldı.

1. merve usta onyl

merve usta onyl TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

merhaba arkadaşlar. Şubatta yapılacak olan isg sınavına daha önce uzmanlık belgesi olmayan ve c sınıfı uzmanlık belgesi almak isteyenler girebilicekler mi?

2. cengizcolak

cengizcolak TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)

Bu sabah 170 hattını ardım, 21 Aralık 2013 sınavında C sınıfı almaya hak kazandıgımı, 6.000 gün ödenmiş primim oldugunu ve 23 Şubat 2014 sınıf yükselme sınavın girme hakkımın olup olmadıgını sordum onlarda cevap veremedi, sanırım bu konuda ortada net bilgi yok en azından ben öyle görüyorum

3. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Şubat sınav tarihi açıklandı mı? resmi yazıyı ekleyebilir misiniz? Zira 23 Şubat tarihi vererek konu açılmış...

4. jeolog005

jeolog005 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    ADLARINA ÖDENEN PRİM GÜN SAYISINA GÖRE ÜST SINIF İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI İÇİN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA sınav BAŞVURUSU YAPAMAYANLARIN DİKKATİNE

21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan iş güvenliği uzmanlığı sınavı için prim ödeme gün sayısına göre, sınava girecek adayların Bakanlığımıza başvuruları için son gün 12 Kasım 2013 olarak bildirilmişti. Başvuru süresinin bitiminden itibaren başvuru belgeleri ve konu ile ilgili yapılan itirazlar incelenmeye alınmıştır.

Protokol gereği sınava gireceklerin listesinin 18.11.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi gerekmekte iken, konu ile ilgili itirazların incelenmesi ve adayların mağduriyetinin önlenebilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sınava gireceklere ait listenin son şekli 6.12.2013 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiştir.

Prim gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavı için Bakanlığımıza müracaat edenlerden Milli Eğitim Bakanlığı www.meb.gov.tr adresine girerek sınav başvurusu yapamayanlar, yapılacak incelemede itirazları haklı bulunduğu taktirde; Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeleri devam eden ve yapılması düşünülen protokol doğrultusunda 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=basvuru_yapamayanlarin_dikkatine

OGÜN. bu yazıya teşekkür etti.
  5. Barış Çatalyürek

Barış Çatalyürek TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Sadece sınav için yapılmış bir duyuru ne CSGB nede MEB in sitesinde mevcut. Cevap verememelerinin nedeni bu olabilir. Yukarıdaki duyuru Aralık'13 te yayınlandı ama direk sınava ilişkin değil.

6. merve usta onyl

merve usta onyl TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaşlar.. CSGB Bakanlığın ALO 170 hattını aradım az önce. ve sordum. 23 şubat 2014 sınavına kimler girebiliyor diye. aldığım cevap şudur: "yükseltme sınavı olacagı için ilk defa c sınıfı isg belgesi almak isteyenler giremeyecek kesin olarak. B ve A ya yükseltmek isteyenler girebilecek."

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. Neslihan ADIGÜZEL

Neslihan ADIGÜZEL TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Merhaba
    176 soruda hata var
    kulak koruyucu kkd kullanımı için 85db kullanma sınırı olmalı

Kulak Koruyucuları
    Yapılan istatistikler, çalışanların %25’inin işitme kaybı
    ile karşılaştığını göstermektedir. İşyerlerindeki gürültü
    seviyesinin (85 db)’in altında olması gerekir. 85 dB ve
    üstünde gürültülü yerlerde, aşağıda belirtilen uygun
    kulak koruyucuları kullanılmalıdır:
     Kulak tıkaçları ve benzeri cihazlar,
     Tam akustik baretler,
     Endüstriyel baretlere uyan kulaklıklar,
     Kapalı devre haberleşme alıcısı olan kulak
    koruyucuları,
     İç haberleşme donanımlı kulak koruyucuları.

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica